Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elég rosszul kezdtem az új...

Elég rosszul kezdtem az új suliban, lehet jobb?

Figyelt kérdés

Ma kezdtem az új suliban (OKJ). Nem egy nagy létszámú osztály. Valahogy úgy jött ki, hogy mindenki ismert már mindenkit, mert a legtöbbet ott végeztek. Én meg nem ismertem senkit, és nem is nagyon ment a barátkozós dolog. Ugye, megvoltak már a klikkek, és... Nem nagyon érdekelte senkit, hogy van egy idegen, én meg nem igazán mertem odamenni. A helyzet javulhat, vagy 2 évig egyedül leszek az osztályban?

Félek, hogy ez már a holnapi napomon meglátszik. Azt sem tudom, hogy melyik tanterem a melyik, de szünetekben mindenki szétszéled.

Volt már valaki hasonló helyzetben?



2016. szept. 1. 21:40
 1/5 anonim válasza:
Én már voltam. Nekem az jött be hogy megfigyeltem mely tanóra mely számú terem. Külön füzetem volt erre a célra,ezeket az órákat társítva a teremszámokkal feljegyeztem. Nekem hosszú idő volt megszokni,de végül sikerült.
2016. szept. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nekem is volt ilyen. Ritka szar volt... (szép szóval) asszem egy hétig voltam el egymagam. S aztán kezdte néha jönni. De nagyon nehezen ment... :/

Aztán egyszer csak úgy éreztem elfogadtak... S már én is felbátorodtam.

Idővel remélhetőleg jobb lesz. :)

2016. szept. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyelj, elhiszem, hogy nehéz egy összeszokott társasággal, de igenis merj odamenni azokhoz, akik szimpatikusak. Nálunk is volt okj-n egy új lány, nem volt nagyképű, nagyszájú meg semmi, egész egyszerűen beszélgetést kezdeményezett velünk és ennyi, tök jóban lett mindenkivel. Biztos vannak, akik szimpatikusak neked, ne félj odamenni. Mosolyogj, add önmagadat, beszélgess velük.
2016. szept. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj oda egy nepszerubbnek tuno emberhez azzal h szia hol is lesz a kovetkezo orank? Ezt minden ( meg hasonlokat ) minden szunetben vki massal kell eljatszani. Egy ido utan meghegyzik a neved stb. Javaslom holnap kezd el mert MÉG be tudsz illeszkedni.
2016. szept. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Annyira csak nem bunkók az emberek.Kis közösségben azért csak figyelnek arra hogy ne legyél kívülálló. Ha én ott lennék biztos egy idő után ismerkednék veled is, ha látnám hogy magányos vagy. Szóval szerintem idővel tuti befogadnak, vagy elkezdenek érdeklődni hogy ki vagy, s megbarátkoznak veled :).


De ha kicsit bátorkodsz te kezdeményezni, gyorsabban fog menni. Így az elején első pár héten mindenki elvan a régi ismerősökkel, meg az ismerősök ismerőseivel.


Tuti nem marad így!

2016. szept. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!