Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan barátkozzak, ha emiatt...

Hogyan barátkozzak, ha emiatt mindig kiközösítenek?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, most kezdem az egyetemet.

1 éve gyógyszert szedek, amire nem ihatok alkoholt. A végzős évem úgy telt, hogy levegőnek néztek, legjobb barátnőm azzal a kifejezéssel élt: egyáltalán nem vagy így "partiarc". Sehova nem hívtak, mert én voltam a nyomi, aki nem piált.

Most az egyetemi facebook csoportban szintén minden erről szól, hogy ki melyik kocsmában mit fog inni.


Sikerült valakinek értelmes emberek társaságába kerülni, aki már volt ilyen helyzetben?



2016. szept. 1. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
drogozz!!!
2016. szept. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj el velük piálni, és mondd, hogy a malátára allergiás vagy, nem ihatsz sört, de iszol másmilyen alkoholt. A pultostól vagy a pincértől pedig kérj virgine vodka tonikot, ami annyit jelent, hogy alkohol mentes vodka-tonik... így adni fog neked egy sima tonikot, vagy kérj ásványvizet martinis pohárban. Játszd el, hogy iszol... vagy ne barátkozz ezekkel a kreténekkel és inkább menj menj sportolni, a sportolók sem isznak. Na és, ha nem vagy "partiarc", nem kell mindenkinek annak lennie.
2016. szept. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyanokat akik olyanok mint te. Tudom, hogy milyen kiközösítettnek lenni, én is voltam az, sőt némileg még mindig az vagyok, de ezt le kell tojni. Aki csak azért vált meg tőled, mert nem voltál hajlandó lerészegedni az nem is volt sosem igazán a barátod. Engem is 3 év barátság után csak azért dobott el az egyik legjobb barátnőm, mert megismerkedett menőbb arcokkal, akik ár kutyaként kezelték, de menők voltak.


Inkább keress olyan társaságot amibe be tudsz illeszkedni. Illetve reménykedj abban hogy az egyetemen egy kicsivel értelmesebb emberek vannak, és nem közösítenek ki emiatt. Viszont hazudni sose hazudj, és ne is igyál, ilyen "barátok" nem érnek meg annyit, hogy magadat kockáztasd. Egyébként milyen gyógyszert szedsz, és mennyit, mikor?

2016. szept. 2. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1: Gondolom te is az általam említett emberek közé tartozol, köszönöm, de nem fogadom meg a tanácsod!


#2: Köszönöm neked!


#3: Köszönöm, igyekszem, és remélem találok csak egyetlen olyan embert, akinek hasonló a gondolkodásmódja.

Női betegségem van, arra szedek napi egy gyógyszert.

2016. szept. 2. 08:29
 5/8 anonim válasza:

én egyátalán nem iszok,ittam alkoholt, és remek voltak az egyetemi éveim. :)

25F

2016. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én sem ihattam alkoholt, gimiben ugyanígy kinéztek. Ivós kirándulásokat szerveztek havonta (ofi tudta nélkül) de mivel én nem iszom, sose mentem. Emiatt nagyon kilógtam az osztályból, nem voltam a közösség része sajnos.

Egyetemen ilyen problémám egyelőre nincs, simán járok bulizni de egy korty alkoholt sem iszok. Jól érzem magam ugyanúgy, és levegőnek sem néznek. Egyetemen nem fognak ilyen miatt kiközösíteni, az fix :D

2016. szept. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem viszont ne fogadd meg a második tanácsait, ne tettesd, hogy iszol, ha egyszer nem teszed/teheted. Így ahogy van mondd meg nyíltan ezt, ha valaki kínál, hidd el el fogják fogadni. Ne azok társaságát keresd, akik nem képesek erre. Bőven vannak mások is.
2016. szept. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 3. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!