Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti felkészültetek már barátait...

Ti felkészültetek már barátaitok, családtagjaitok halálára? Elvesztésére?

Figyelt kérdés

Mit lehet ezzel kezdeni, ha egyszer majd nincs többé.

Hogyan keltek fel másnap?



2016. szept. 5. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erre szerintem nem lehet felkészülni. Azért sem mert nem tudhatod hogyan és mikor fog történni. Azt meg nem hiszem hogy azt várja valaki hogy na akkor jövő kedden...
2016. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És mit lehet tenni, hogy ne úgy keljen élni, hogy minden nap eszedbe jut, hogy egy nap már nem lesz.


Vagy egyáltalán mitől vagyok olyan biztos abban, hogy nem én halok meg előbb? Sosem értettem ezt.


Valaki van még így ezzel, hogy a mások halála sokkal jobban aggasztja mint a sajátja?

2016. szept. 5. 12:58
 3/11 anonim ***** válasza:

"És mit lehet tenni, hogy ne úgy keljen élni, hogy minden nap eszedbe jut, hogy egy nap már nem lesz. "


Ha valaki ÍGY él, akkor azzal igen komoly bajok vannak, nem ártana minél elöbb szakorvoshoz fordulnia, mert ez nem normális!

2016. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyim 90 évesen is felment a 8 fokos létrára gyümölcsöt szedni, aztán egy hét múlva örökre elaludt. Erre nem lehet felkészülni, váratlanul érkezik és nagy fájdalommal jár. Kétségbeesetten kapkodtam, orvost is hívtam, mentőket is, de nem volt segítség. 13 évesen, úgy, hogy egyetlen felnőtt sem volt körülöttem, képzelheted, mit éltem át. (Nyári vakáción voltam nála falun két hétre). Ki gondolta volna, hogy aki még beteg sem volt soha, aki húsz évvel fiatalabbnak látszott, így megy el örökre.
2016. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Egy pszichológus biztos kiderítené, hogy miért van benned, ennyi félelem. Attől félsz, hogy egyedül maradsz és nem fog boldogulni? Nekem 1 éve halt meg az anyukám, idős volt, én nagyon késői gyerek, és mindig azt hittem hogy, ő majd iszonyat idősen hal csak meg. Váratlanul halt meg, 5 hónap alatt rákban. Az alatt az öt hónap alatt három hónapot azzal töltöttem, hogy, tuti, hogy rossz a diagnózis és tévednek, a következő 3 hóanpot azzal, hogy felfogjam, igen jó a diagnózis és csak 4 hónapot fog élni és meghal. Mikor meghalt, az iszonyat pánik, hogy hogy fogok élni egyedül, mivel rokonaink nincsenek. Maga a gyász az egy gyilkosfájdalom, ami ma is tabu. Meglepődtem, hogy maga a gyász mennyire fáj, hiszen eddig senkitől nem hallottam, hogy a gyász iszonyat fájdalmas. Azt láttam, hogy pár hét múlva már normálisan élnek mások. De az hogy, milyen szívfájdalommal élnek azt nem láttam, nem mondták-. Persze elvárja a környezet, hogy gyorsan legyünk túl ezen. De ez egy kerek év. Hogyan keltem fel másnap? Iszonyat szívfájdalommal, és ez csak hónapok múlva egyhült. Hogy mit lehet kezdeni, ezzel, hogy elment? Keservesen, de fel lehet dolgozni.
2016. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Istenben kell hinni és Krisztusban.

Igazából így lehet készülni, nem csak erre, hanem bármire.


"Hogyan keltek fel másnap?"


Úgy, hogy a szerettünk, már Istennél van, így. Ez az igazság és a tény és ezt hirdeti az evangélium is.


Nem mindegy, milyen gyorsan történik, amiről írsz, hogy mennyi idő van elköszönni, tudatosítani, hogy ő már Istenhez megy. Egy váratlan halálesetet sokkal nehezebben feldolgozható. Ugyanakkor itt a földön egyikünk sem él, csak egy adott ideig, mindenki meghal.


Vigasztaljon az, hogy az emberi lélek halhatatlan, örökké létezik Istennél és nem itt a földön! Vigasztaljon, hogy úgy hisszük, az utolsó ítélet napján testben is feltámadva találkozhatunk ismét szeretteinkkel és van lehetőség a Mennyországba jutni!

2016. szept. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

# 3/


Mit tud ezzel kezdeni egy szakorvos szerinted?

40 éve így élek, néha zavar, néha neki tudok komolyodnia dolgoknak elég rendesen! Káros szenvedélyem nincs, volt ugyan, de leraktam a cigit 20 éve "tiszta" és füstmentes vagyok. Csak egyszerűen nincs túl sok közeli barátom, és nem is szeretek komolyabb emberi kapcsolatokba belemenni.

Élettársam viszont van, ő a szövetségesem :) Szerinte hülye vagyok ha ilyeneken borongok, bár neki már volt újraélesztése, és a vőlegényét is eltemette régebben, mert öngyilkos lett.

Nekem sosincs öngyilkos gonodlatom, csak ezt a tehetetlenséget gyűlölöm a halállal kapcsolatban, ami minden nap jelen van az életemben, hol 2 percig, hol fél óráig, de nincs nap, hogy ne futa le az agyamon ez.

2016. szept. 5. 13:45
 8/11 A kérdező kommentje:

# 6


Ezzel csak az a baj, hogy mese, és ehhez én túl racionális vagyok, mi van példáula háziállatokkal, madarakkal, macskákkal, éltél már együtt állatokkal? Megfigyelted, hogy ahogy viselkednek az nem csak ösztön? Egy papagájnak is vannak érzelmei, csak az ő szintjén, de ha figyelsz képes vagy felismerni, hogy mit érezhet éppen.

2016. szept. 5. 13:48
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

7.: Kedves Kérdező!


Én Istenben hiszek, nemrég ért családi tragédia és csak Isten segítségével tudtam feldolgozni és minimális szorongással túlélni.

2016. szept. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

# 9


Tudom, apám halálát én is ezzel dolgoztam fel, mert pillanatnyi megoldás, olyan mint a szorítókötés ütőeres vérzésnél.

De egy idő után rájössz, hogy szédíted magad egy mesével amiből semmi sem konkrét, csak a mitológia.

2016. szept. 5. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!