Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez szerintetek is illetlenség...

Ez szerintetek is illetlenség volt? Ti szoltatok volna érte?

Figyelt kérdés
Az egyik barátomat megkértem, hogy vegyen nekem valamit, adtam neki pénzt, de a visszajárót eltette. Ráadásul a szemem láttára tette ezt, egy szó nélkül. Ő már sorba állt, odamentem mellé és adtam neki egy 200-ast, hogy fizessen ő. Amit vettem az 150Ft volt. Fizetés után pont azaz 50-es maradt a kezében és egy szó nélkül zsebre rakta úgy, hogy ott voltam mellette. Persze nem szóltam neki, mert nem akartam 50Ft miatt problémázni, de elég illetlen dolog volt szerintem. Ti szoltatok volna? (15 éve vagyunk barátok)

2016. szept. 8. 17:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
15 éve vagytok barátok, és 50 forint miatt vergődsz, édes istenem. De jó, hogy nincsenek barátaim!
2016. szept. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1 Nem igazán zavar, ezért nem tettem neki szóvá. Csak szerintem, nem illik ilyet csinálni.
2016. szept. 8. 17:39
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Jézus, te milyen kis gyanakvó furcsaság vagy. Csak automatikusan eltette, nem direkt nyúlta le. Ennyi eszed ne legyen, hogy ott rögtön megszólalsz, hogy "te YX, az az enyém" és akkor ő észbekap, hogy "jaj, tényleg, nesze" és ennyi. Ehelyett otthon vergődsz, hogy eltette a te visszajáródat. Szomorú kis életed lehet, ha ilyen szorongó és frusztrált vagy.
2016. szept. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
reflexből eltette, nem direkt csinálta.
2016. szept. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Hát, én biztos nem tennék el 50 forintot sem véletlenül a 15 éve barátomtól.
2016. szept. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem aljas dolog volt, sőt ha volt kamera is a boltban, lopás miatt fel is jelenteném!! Gondolj bele, még 2X megcsinálja és már vehet magának egy olyan árucikket, amit addig is vetettél vele. Remélem felbontottad vele a barátságot azóta, 15 év alatt lenyúlt 50 forintot, azt a rohadt! gondolj bele, az évi majdnem 4 forint ha a barátságotokban számoljuk. én is sajnálnék a helyedben 3-4 forintot évente a barátaimra. Szerintem cigit el se kezdd, mert véletlen elrakod haverod gyújtóját, aztán bosszúból feljelent! Csúnya ez a mai világ :/ szerintem kb. 70k-ért szerezhetsz ügyvédet és visszaszerezheted a jogtalanul elvett 50 forintodat!! Én szurkolok neked!
2016. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen barátom aki mindig tudta melyikünk tartozik éppen a másiknak, közben én le se szartam.(pár száz forintos tartozásokról volt szó)
2016. szept. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ez kb az "illetlenség" kategóriája, semmi több. Én speciel kezébe nyomtam volna akitől kaptam, bár 70%, hogy azt mondják tartsam meg.. De lehet úgy volt, vele, hogy ennyi jár neki, azért a pár percért amit te megspóroltál. Am érdekelne hány éves vagy, ha ilyen miatt kérdést írtál ki..
2016. szept. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%

Ez szánalmas c|gánykodás, kérdező. Téged nem zavar, de azért háta mögött idejössz rinyálni egy kis önigazolásért. Igeeen, aljasul megkárosított 50 ft készpénzzel. Talán jusson eszedbe, hogy 15 év alatt milyen eszmei értékeket adott önmagától és önmagából, ami pénzben mégcsak nem is mérhető.

Én bele se tudok gondolni, hogy valaki reflexszerűen ilyet tehet. Ez nem is létezhet...

Na legközelebb majd nem csicskáztatod, hanem magad mész a 150 forintos dolgaidért.

2016. szept. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Épp az ilyen helyzetek miatt szokták mondani, hogy a jó barátság alapja a pontos elszámolás.

Szerintem a Kérdező nem az összeg mértékén akadt fenn, hanem a pénzügyi megbízhatóság hiányán, ami a bizalom rovására megy.

Ettől függetlenül ilyen csekély összeget nem érdemes szóvá tenni.

2016. szept. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!