Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Túlságosan nehéz manapság nem...

Túlságosan nehéz manapság nem felszínes barátokat találni?

Figyelt kérdés

Én egy nagyon analizáló típus vagyok, sokat elmélkedem, mindig szeretek válaszokat kapni a dolgokra, szóval nem csak úgy elfogadok mindent, ahogy van, hanem elmondom a véleményem arról, hogy az szerintem jó vagy rossz.


Na most nyilvánvalóan akadnak ebből a szempontból gondjaim a barátszerzésben, mert egyszerűen nem tudok azonosulni az emberekkel, úgy el vannak foglalva a napi apró kis gondjaikkal, hobbiikkal, esetleg hétvégi kis társas kiruccanás megszervezésével. Az emberek többségének teljesen megfelelő ez a felszínes világ amiben élnek, nincsenek mélyebb igényeik. Legyen meg a pénz, barátok, egy kis szórakozás...és valahogy nem szeretik hagyni, hogy a gondolataik szabadon áramoljanak, mindig le kell kötniük valamivel. Én pedig éppen, hogy elmélkedek és emiatt például nem minden elfogadható számomra ami a társadalomban megvan, de elsősorban az emberek hozzáállása egymáshoz ami a legzavaróbb. Persze sok mással egyetemben.


És úgy érzem, hogy őszintén nem beszélgethetek el senkivel, nem mondhatom ki igazi gondolataimat, szerepet kell játszanom, csak azért, hogy ne közösítsenek ki, és ne nézzenek furának, meg különcnek, meg tudom is én még milyen jelzőket szoktak használni.


Egy társ kellene és néhány barát, akikkel megtaláljuk a közös hangot és lehet őszintének lennem, és nem csak arról kell beszélgetni, hogy ki milyen autót vásárolt, vagy kit rúgtak ki a munkahelyéről, vagy hová utaztak el, vagy mekkora nagy buliban vettek részt. Lehetséges megtalálnom amire szükségem van? 27/F


2016. szept. 10. 10:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és kifelejtettem, ami a legzavaróbb az a mű, őszintétlen viselkedés, amit a társadalmi normáknak való megfelelési kényszer vált ki bennük.
2016. szept. 10. 10:50
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

"akadnak ebből a szempontból gondjaim a barátszerzésben, mert egyszerűen nem tudok azonosulni az emberekkel, úgy el vannak foglalva a napi apró kis gondjaikkal, hobbiikkal, esetleg hétvégi kis társas kiruccanás megszervezésével. Az emberek többségének teljesen megfelelő ez a felszínes világ amiben élnek, nincsenek mélyebb igényeik. Legyen meg a pénz, barátok, egy kis szórakozás...és valahogy nem szeretik hagyni, hogy a gondolataik szabadon áramoljanak, mindig le kell kötniük valamivel."


analizálgasd ezt az idézetet és rájössz, hogy sz*rul éled az életed.

2016. szept. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Igen Kérdező, mivel a legtöbb ember nagyon felszínes, így nemigen lehet olyan barátokat lelni, akikre gondolsz. Én se örülök neki, de a mai korszellem sajnos ilyen, nemvéletlen van annyi társadalomellenes, antiszociális ember.
2016. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem már nem is érdekel a "barát" téma. Idegesítőek s időt rablóak a legtöbben. Elbeszélgetni átlag dolgokró el tudok bárkivel, de nem igazán vannak olyan témáik, amik érdekelnének.


Nem érdekel ki hol mit csinalt ittassan vagy a pletykák, mint valami dedós suli.


Ha meg felhozom az én hobbijaimat foggalmuk sincs mi az vagy mire jó stb (varrás-szobrászat-rajz ...)


Énnekem elég a párom s a mindennapok+ hobbi.


Megismertem pár hozzám hasonló embert az ország másik feléből...annak sok értelme nincs><


Anno amikor olyanom volt az ismerősökkel el el mentem kikapcsolni, de barátnak senkit nem nevezek.

Akikről meg azt hittem régen azok jól hátba szúrtak. Süni lettem :3


Viszont ha párt akarsz, ahhoz ki kell mozdulni, mégha eleinte álarcot mutatsz. Úgyis ha valakinek bejön a másik, azt meg akarja ismerni jobban.

2016. szept. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát iszonyú nehèz az biztos,tapasztalom.

Az èn èletemet is szinte mindig ezek a kapcsolatok jellemeztek,kifogtam az ilyeneket.. mikor azt hittem vègre találtam egy olyat valakit,koppantam akkorát mint 6 másik:'D

Szerintem ezt sokunk átèrzi..~

Ez a baj annyira elkeserítő, az ember próbál èletre szóló barátságokat kötni,de annyira ritka manapság már az ilyen mint a fehèr holló..~

De a remèny hal meg utoljára,mellesleg egyèbkènt sem gondolnám,hogy mindenkinek megkell nyílni egyből meg ilyenek.. 7788x is átkell gondolni kit engedsz közel magadhoz^^

Viszont aki szeretne írhat,szívesen beszèlgetek meg ilyenek a többi elválik.

23/l

2016. szept. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"de elsősorban az emberek hozzáállása egymáshoz ami a legzavaróbb."


Miért zavarnak téged más emberek? A mondatodat nem úgy akartad megfogalmazni, hogy zavar ahogyan hozzád állnak? Mert mások kapcsolataihoz nem igen van közöd:D Hiába analizálod, attól még nem ismered az emberek jó részét. Ha ők maguktól nem tárják fel előtted a mélységeiket, érzéseiket, akkor nincs honnan ismerned őket.

Az igaz-mély barát nem egy becsomagolt, előregyártott, számodra készen-kapott, ilyen kapcsolatot sok mindenkivel kilehet alakítani szerintem. Ebből a szempontból lehet, hogy rosszul van megfogalmazva a kérdés, legalábbis én pl. úgy írtam volna, hogy hogyan mélyíthetnék el kapcsolatokat. Persze elfogadom azt a tényállást is, hogy vannak felszínes emberek, akik mélyen annyira üresek, de az is tény, hogy ránézésre, vagy kívülről szemlélgetve hallgatagon és távolságtartóan analizálgatva nem fogsz senkit mélyen megismerni. Ahhoz ő kell neked megnyissa magát.

Pl. nekem voltak olyan barátaim, akik kezdetben nyitottak voltak és sok mindent megosztottak velem, a gondolataikat, de utána bizonyos okokból eltávolodtunk, bizalmatlanság is fellepett, és ezután sajnos nem lépnek tovább felszínes beszélgetéseknél, vagy úgyis lehet mondani, hogy egyáltalán nem beszélünk.

Fölösleges másokat kritizálnod, vagy mi, ha neked az az igényed, hogy kell egy barát, akinek nincs jobb dolga az analizálásnál és szabad-gondolatoknál, akkor keress olyat. Az a te igényed, nem másoké, nem kell úgy beállítani, mintha mások életcélja is ez kellene legyen.

Attól, hogy az elmélkedés nem dominál az emberek életében, még nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem szoktak elmélkedni, de nekik nem az az első, neked viszont igen, nincs ezzel semmi baj.

2016. okt. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!