Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm depressziós...

A legjobb barátnőm depressziós. Hogyan tudnám felvidítani?

Figyelt kérdés

Már négy-öt éve ő a legjobb barátnőm és még soha nem láttam ilyen szomorúnak..

Egy fiú miatt van az egész, akivel járt (és ő még mindig szereti), de a fiú most mással jár.

Mindenhogy próbáltam már megvigasztalni, de nem sikerült:(

Mindennap sír és semmihez sincs kedve..Mit csináljak?!


A másik legjobb barátnőm pedig amiatt depressziós, mert nem vették fel abba a gimibe, ahová menni akart. Ő is mindennap sír és mindennap eszébe jut a dolog. Átjelentkezni nem akar, mert a mostani osztályával nagyon jóba van.


Kérlek segítesetek!:(



2016. okt. 1. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Te vagy a barátnője, mi nem is ismerjük, honnan tudhatnánk, hogy TE mivel vidítsd fel?
2016. okt. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
elmondod nekik hogy ilyenek miatt nem kell sírni, az életben sokkal rosszabb dolgok történnek mint ezek. az első lánynak meg idő kell. és legyél mellettük. nem minden szomorú embernek kell vigasz, csak a tudat hogy valaki mellette van. az a legfontosabb.
2016. okt. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első lányt cipeld el minél több helyre, ne legyen egyedül, csináljatok klassz programokat. A másik legjobb barátnőddel meg tudatosítsd, hogy nem dőlt össze a világ, ebből még jó is kisülhet, megismer majd új embereket, viszont a régi barátságok is megmaradnak :)
2016. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de ezeket már mindet próbáltam:((
2016. okt. 1. 13:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem depresszió.
2016. okt. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Először is: nagyon nagyon kedves vagy, ha ennyire magadra veszed mindkét barátnőd gondját, rég találkoztam ilyen segítőkészséggel! :) Büszke lehetsz magadra.

Te csak próbálkozz, győzögesd őket, állj mellettük. Kérdezd meg, hogy akarnak-e beszélni róla úgy igazán, mélyrehatóan. Ha igen igen, ha nem nem. Azt jól írta egy előttem szóló, hogy van aki nem akar mindig mindent megbeszélni, elég ha mellette állsz és ezt tudja is. Segítsd ha kell, légy megértő és pozitív. Ne aggódj hamar átragad rájuk is a pozitivitás! :D

A legjobbak az észérévek: mondd, hogy az a fiú szemmel láthatóan nem szerette úgy őt, mint a lány a fiút. Mondd, hogy ugyan most még rossz mert a szíved fáj, de később rájössz az eszeddel, hogy nem te veszítettél sokat, hanem a fiú. És hogy lesz sokkal jobb is, többet érdemel. A másik barátnődnek meg mondd, hogy van neked egy olyan "ismerősöd" (én) akinek egy volt osztálytársa (és jó barátnője) szintén másik suliba ment és habár sosem volt ismerkedős típus, mégis hamar beilleszkedett és azóta is jó barátságba van velük, de velem is!! :) Ergo megmaradt a régi és újak is vannak, majd megszokja. Mondd, hogy mindent meg lehet szokni és ha az ember nem tagadva áll hozzá ez hamarabb megtörténik. :P Legyen erős. Lesznek még nagyobb problémák is, és mindet túléli az ember, higgyétek el, a csajok erősek! :D

2016. okt. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!