Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A valóságban hogyan néz ki a...

A valóságban hogyan néz ki a Magyar-Lengyel barátság?

Figyelt kérdés

Oké a "történelmet" ismerjük. De mi a valóság?

Hogyan vélekednek erről az egészről a Lengyelek, és hogyan viszonyulnak a hozzánk?


2016. okt. 5. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Sokan járok nemzetközi konferenciákra. Egy idő után mindig kialakulnak a kis klikkek.

Magyarok általában a szlovénokkal, horvátokkal, lengyelekkel, csehekkel szoktak lenni.

Szerintem a hasonló helyzet, a közös múlt miatt jobban megértjük egymást. Sok olyan van, amit pl. egy német vagy brit nem is ért, nekünk meg teljesen természetes.

De itthon is találkoztam már lengyelekkel, ők is úgy jöttek oda hozzánk, hogy jaj de jó, kedves magyar barátaink.

De a horvátokra is nagyon jellemző még, hogy úgy hívnak minket, hogy barátaink.

2016. okt. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Barátiak. Mint,te lennél egy ismeretlen magyarral,külföldön.
2016. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Már nincsenek háborúk, nem harcolunk egymásért

(Vagy ha úgy vesszük a politikában közös harc van az eu ellen, eu-ért)

Viszont a „s issza borát” rész az nagyon jól működik! Akkora barátságban tud bebaszni egymással lengyel és magyar, hogy az hihetetlen! És a legjobb az egészben, hogy a magyarok pár óra alatt megtanulnak lengyelül! :D csakhogy meglegyen a közös nyelv

Érdekesség, hogy ez a nyelvtudás másnapra elmúlik :o


De komolyan, a lengyelek szerintem jobban szeretnek minket, mint mi őket

2016. okt. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ausztriában élek, engem pl. nem érdekel ki honnan jött, egy lengyel van nálunk de őt nem kedvelem, de nem a származása, hanem a személyisége, viselkedése miatt nem.
2016. okt. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok Lengyellel találkozom munkám végett (régiós értékesítő), a "barátság" nem nagyobb velük mint más nemzetiségűekkel. Érzésem szerint sok olyan beszél nagy barátságról akinek nincs Lengyel ismerőse csak sztereotípiákból meg mások által mondott történetekből él.
2016. okt. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!