Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek helyreállhat még...

Szerintetek helyreállhat még a barátság az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Volt egy munkahelyi barátom, akivel nagyon jóban voltam, gyakran jártunk együtt sörözni, kávézni, ebédelni. Egyik nap e-mailben megírta, hogy vele egy helyiségben lévő két másik munkatársam éppen rólam beszél, és a párkapcsolataimat elemzi. Én ezt nagyon zokon vettem, és felpattantam, odamentem az egyik kollégához és leteremtettem, hogy ne pletykáljon a magánéletemről. Sajnos ezzel akaratlanul fényt derítettem arra, hogy a barátom küldött nekem információt, így őt spiclinek bélyegezték meg. Ellenem meg majdnem fegyelmi indult az ügyből kifolyólag, mivel emelt hangon tettem helyre a pletykás kollégát. Állítólag a barátom azóta kimagyarázta magát, de még mindig attól fél, hogy kiközösítik. Ezért meg is mondta, hogy egy ideig legyünk kevésbé aktívak, ami azt jelenti valójában, hogy ne beszéljek vele, ne keressem a társaságát, ne hívjam, ne küldjek neki üzenetet. Ez számomra kissé érthetetlen, mert nem szándékosan sodortam őt bajba, ráadásul ellenem is majdnem fegyelmi indult, és most úgy kezel mint egy leprást, akit el kell kerülni. Egyszer munka után megvártam a villamosmegállónál, és ezért is leteremtett, hogy képzelem, legközelebb a lakásán fogom várni? stílusban. Aztán vittem neki fügét a kertünkből, azt is visszaadta, mondván ne vigyek neki semmit. Kérdésem az, hogy megbocsáthatatlan dolgot tettem-e? És van-e még esély arra, hogy a barátság megmaradjon? Nem akarom elveszíteni, mert jó ember, de fáj, ahogy a történteket kezeli. És szerintem a felesége áll mögötte, aki anélkül hogy beszélt volna velem a facebook-ismerősei közül letiltott. Olyan vonat után futok ami elment? Vagy van még remény?

2016. okt. 6. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom a történteket, mert te tényleg nem szándékosan sodortad bajba.

Ha megtudom, hogy a hátam mögött a magánéletemet elemezgetik, nem biztos, hogy a szemükbe mondtam volna, hogy tudok erről. De a te reakciód is teljesen megérthető volt.

Szerintem a barátod eléggé túlreagálta. Ok, hogy ez neki kellemetlen, de így megszakítani egy barátságot erős túlzás. Ha a felesége nem kedvel téged, akkor ez a történet kapóra jött neki.

Akárhogy van, a haverod vagy manipulálható, vagy túlzásba esett.

Én azért szurkolok, hogy sikerüljön visszaszerezni egy barátságod!

15/L

2016. okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem voltatok igazából barátok, bocsi, hogy ezt kell mondanom. Őt sokkal jobban érdekli az, hogy a többiekkel jóban legyen, mint hogy veled. Egyébként kezelhetted volna tapintatosabban ezt az ügyet.
2016. okt. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, jó ember ,de végtelenül buta. Ha neki az ,hogy a kétszínű kollégái ne közösítsék ki, többet ér a te őszinte, bizonyított barátságodnál, hagyd! Én is sokszor fájlaltam a szívem korlátolt emberek után, de a legtöbb emberben sajnos mindenen túlmutat a görcsös megfelelési kényszer, és csak kevesen mernek szembeállni a tömeggel.

Hogy örülnék, ha valaki megvárna a megállóban ! Arról meg ne is beszéljünk , hogy ha ketten lennénk a kiutáltak..

Engedd el, s keress valakit, aki meglátja az emberi értékeidet!


24f

2016. okt. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
12 eves viselkedesek. Erdekes. Sajnalom.
2016. okt. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Azóta megértettem egyet s mást. A kapcsolatunkat csak én fogtam fel barátságnak, ő kollegiális viszonyban gondolkodott, amibe még 1-2 ebéd, sörözés belefért, több nem. És ennél többet nem is akar. Igazából úgy érzi, hogy ráerőltettem magamat, pedig eddig soha nem mondta, nekem meg nem állt szándékomban erőszakosnak lenni, egyszerűen azt hittem neki is jó, ha beszélgetünk egymással. Mindegy tanultam az esetből, "nem mind arany, ami fénylik", az az nem mindenki barát, aki annak mutatja magát, és egyoldalú gesztusokkal nem is lehet barátokat szerezni, csak ha kölcsönös a dolog.
2016. okt. 7. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!