Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem érzem jól magam a...

Miért nem érzem jól magam a barátaimmal? Meg úgy általában senkivel sem?

Figyelt kérdés

Mindig is csendes voltam, emberek között félénk, elég introvertált. Szeretek egyedül lenni, olvasni, és írni könyveket, rajzolni vagy csak szimplán itthon lenni és elveszni a gondolataimban, teljesen nyugtató dolgokat csinálni. De ez nem azt jelenti hogy unalmas vagyok, ha lenne pénzem és megtehetném akkor járnám a világot, legszivesebben mindent kipróbálnék, főleg a mások számára veszélyesnek vagy őrültségnek tűnő dolgokat. Rengeteg minden érdekel a világgal kapcsolatban, szeretnék minél többet megtudni és minél több nyelven beszélni (angolból már középfog felett vagyok, németet nemrég kezdtem de már elég jól megy, a spanyolba akarok ezután belefogni).

Szeretek itthon lenni és ezekkel foglalkozni,vagy a szabadban lenni és a természetet csodálni, mindig is érdekelt a természet, biológia, kémia, ilyen ágon is tanulok az iskolában.

Mégis, hiába szeretem így eltölteni az időmet, hiányoznak a barátok, olyan barátok akikkel ezeket megoszthatom.

Vannk barátaim, az iskolában 5-6, iskolán kívül 3-4, de egyikőjükkel sem érzem igazán boldognak magam, hosszú távon legalábbis.

Kiskorom óta ilyen vagyok, rengeteg emberrel barátkoztam, a mostani gimnazista osztályomban is ez volt, szinte minden baráti körön, "klikken" végigmentem amíg megállapodtam a mostaninál.(Az introvertáltság ellenére nyitott ember benyomását keltem az új emberekben, valamiért az idegenek felé mindig nyitottabb, barátságosabb vagyok).

És nem volt olyan ember semelyik osztályban sem akivel felhőtlenül jól éreztem magam.A nagy részük túl felszínes, gyerekes és egyszerű, amíg az osztály "okosabb rétege" túl zárkózott és csak a tanulásról tudott beszélni.

A mostani barátaim az "osztály lúzerei", legalábbis így tekintenek rájuk.Szerintem érdekesek, legalább nem tömegemberek, kicsit kilógnak a sorból.Van eszük és humoruk, mégis, sokszor nagyon nincs türelmem hozzájuk amikor a fárasztó vicceikkel jönnek, vagy épp a gyerekes oldalukkal és ami a legzavaróbb, hogy egyikőjükkel sem lehet mélyebb dolgokról beszélgetni. De ettől függetlenül szeretem őket, csak néha tényleg furcsán viselkednek.

Mi a baj velem? Miért nem tudok sehova sem beilleszkedni? Hiába vannak barátaim, tényleg nem érzem azt hogy bárhová is teljesen beilleszkedtem volna. Néha úgy érzem hogy sehogy sem vagyok boldog, ha egyedül vagyok akkor egy idő után hiányzik a társaság,ha a barátaimmal vagyok akkor ugyanígy egy idő után hiányzik az egyedüllét.

Valami baj van velem? Van valaki hasonló helyzetben?

17/l



2016. okt. 22. 10:08
 1/7 anonim válasza:

Ugyan ez van velem is. :')

16/l

2016. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nincs veled semmi baj, èn is jól èrzem magam egyedül.. :)
2016. okt. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Na akkor nem vagyok egyedül:)

De amellett hogy egyedül is jól érzitek magatokat nem esik jól a társaság?

Mert velem ez a legnagyobb baj, hogy hiába szeretek egyedül lenni egy idő után vágyom a társaságra.Viszont társaságban viszonylag elég hamar szeretnék inkább egyedül lenni. Olyan mintha magam sem tudnám mit akarok:/

2016. okt. 22. 21:45
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Azért van ez, mert te átlag feletti vagy. Nem lehet mindenki átlag feletti, de ha találsz legalább egy olyan barátnőt - akár átlagos, vagy átlag alatti is lehet -, akit valami miatt (mert olyan jó lelke van, vagy mert téged annyira megért) jobban megszeretsz, akkor a csapatban való barátkozás helyett inkább válaszd azt az egy személyt, és majd ha felnőtt leszel, nagyon válogasd meg, hogy milyen fiúkkal jársz, ha jól választasz, akkor boldog ember lehetsz. Lehet, a fiú sem lesz annyira a te színvonaladon, de ha megértő, ha tud értékelni, ha nagy lelke van, és ha fizikailag is vonz, akkor boldog lehetsz mellette.
2016. okt. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Egyre több ilyen emberke lesz. Ennek az az oka, hogy gyerekkorban számítógép mellett nevelkedtetek, és nem tanultátok meg az emberi kommunikációt. Így nem is érzitek jól magatokat az emberek között. Mindenki szereti csinálni, amiben jó, és utálja, ha annak a folytatására kényszerül, amiben gyenge.
2016. okt. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak írnám hogy lehet hogy vannak ilyenek, de én nem tartozom közéjük.

Eleve nem használtam gépet 10 éves koromig, de utána sem lett ez gyakoribb, a mai napig csak olvasni szoktam rajta, esetleg híreket olvasni vagy néha filmezni, de ritka az amikor ezeken kívül másra használom.

Gyerekkorom nagy részét korombeli barátokkal töltöttem, bár oviban meg iskolában elég félénk voltam, de mindig tudtam barátokat szerezni onnan is és a környékünkről is.

Egyébként ezekkel az emberekkel a mai napig tartom a kapcsolatot, csak valahogy velük sem tudok már olyan jól szórakozni.Furcsa hogy mennyire eltér a személyiségünk ahhoz képest hogy kiskorunkban mennyire egy hullámhosszon voltunk.De ez valószínűleg azért van mert más baráti körökben nőttünk fel az iskolában.

2016. okt. 23. 19:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Most bekerültem egytemre és kicsit jobb lett a helyzet, de itt hiába homogénebb a csoport összetétele, valahogy mégsem találom a helyem. 19L
2016. okt. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!