Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megbántottam az egyik barátoma...

Megbántottam az egyik barátomat, de nem tudom mivel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A és B barátomról lenne szó. B barátommal egy kicsit "baszkódtunk", de ő ezt nagyon komolyan vette. Én voltam a tettes, de nem egyedül mentem bele. A és C barátom is ott volt, C konkrétan kimaradt belőle. A barátom ötletét én hajtottam végre, de később, amikor már B barátom nagyon kiakadt, nem tudtam elmondani neki, hogy én voltam, így A barátomra gyanakszik.


Most B barátommal közömbös állapotban vagyunk, nem sokat beszélünk egymással, de nem is vagyunk ellenségek. A barátommal viszont alig beszélünk. Úgy tesz, mintha nem hallaná, amit mondok, és alig reagál rám.


Nem csináltam semmi halálos dolgot, egyszerűen egy lisztes-vizes csapdát állítottam fel, és B barátom szépen belesétált. Azonban tudjuk hol a határ, B barátomnak akkor nem volt semmi dolga (így időzítettünk, hogy ő ne késsen el sehonnan és vigyáztunk, hogy ne sérüljön meg), csak egy kicsit ki akartunk vele tolni, jobban mondva visszaadni. Egy ideig röhögtünk rajta, majd amikor már túl komolynak látszott a téma, én nem vettem észre és még mindig ráfogtam A barátomra, hogy ő a tettes. Ezt persze nem gondoltam komolyan, de mikor már túl késő volt, rájöttem, hogy egy idióta vagyok.


Hogyan tehetném jóvá?


25/F


2016. nov. 10. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:

"Megbántottam az egyik barátomat, de nem tudom mivel."

Aztán leírod, hogy mivel. Skizofrén vagy?

2016. nov. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, konkrétan arra céloztam a kérdéssel, hogy pontosan nem értem, hogy ebben mi volt olyan halálosan komoly? Miért akadt ennyire ki? Persze, én vagyok a hibás, mert nem vettem észre, hogy komoly a téma, de ez talán látszott is rajtam, így nem értem miért nem jelezték ezt valahogy felém.
2016. nov. 10. 19:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem hittem a szememnek amikor megláttam...25/F???? 25 évesen ilyennel szórakozol? Mi ezt általános iskola 3. osztályba csináltuk... Jézusom ember
2016. nov. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyébként pedig nem azért, hogy magamat sajnáltassam, vagy, hogy kikerüljem a saját felelősségem, de eddig alig voltak barátaim. Konkrétan 1 volt, és most egy kicsit megváltozott az életem, több lehetőségem adódott, de azt látom magamon, hogy nem tudok bánni az emberekkel. Gyakran előfordul, hogy megbántok valakit, vagy nem esik le rögtön, hogy hány óra, ezért gyakran egy igazi arrogáns nyomorékba csapok át, akaratlanul. Amikor pedig észreveszem a hibám, akkor meg már túl késő. Mit tegyek ezzel?


Szeretnék barátokat szerezni, mert eddig nem voltak, és most nem tudom kontrollálni magam, amikor már vannak. Nem tudom hol a határ, nem tudom mit gondolhatnak rólam az emberek és abszolút nem esnek le alapvető dolgok. Nem kapcsolok, hogy pl. ezt-meg ezt nem szabadna, most kell bocsánatot kérni, stb.

2016. nov. 10. 19:22
 5/7 A kérdező kommentje:
2-es, jogos a gondolatmeneted. Igen ilyen elrontott bal**sz vagyok. Egyszerűen túl gyerekes a gondolkodásom, és talán ezért nincsenek igazi barátaim, mindenkit elmarok magamtól.
2016. nov. 10. 19:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Öhm. Vegyél nekik csokik és mond, hogy sajnálod. És, mondjuk hívd meg őket pizzázni vagy valami. De legközelebb ne várj vele napokat...
2016. nov. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt nevezed te barátságnak?

B barátodat csapdába csalod és a többiekkel együtt röhögsz rajta, A barátodra meg ráfogod?

Hogy tehetnéd jóvá?

Az összes barátod előtt mondd el, hogy te voltál, kérj bocsánatot. Lehet, hogy a "barátságotok" véget ér, de nem is kár érte.

Nőj fel végre!

2016. nov. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!