Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A nők közötti barátság mennyib...

Szuperpocok kérdése:

A nők közötti barátság mennyiben különbözik a férfiak köztitől?

Figyelt kérdés

Tudjátok én is gyakran tapasztalom azt, hogy a lányok áskálódok, féltékenykedők és sokkal versengőbbek egymás közt mint a férfiak. Egyik pillanatban öri-baris karkötőt viselnek, készül a sok selfie, másnap meg már fújnak egymásra.


Kinek van jobb munkahelye, pasija, külseje, állandóan megy a versengés.


Én nem vitatom, hogy nem létezik nők közti barátság, csak az nekem férfiszemmel egyáltalán nem tűnik annak. Hanem leginkább csak egy ámításon alapuló, felszínes dolognak.


Elnézést ha valakit sértenek az itt leírtak, csupán állandóan erről hallani és én is testközelből ezt tapasztaltam.


Nektek milyen tapasztalatotok van?


24/F



2016. dec. 11. 17:25
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
64%
Hasonló a tiédhez. De abból ramazúri lesz, ha nekiállok kifejteni erről a véleményem. Betudom annak, hogy a nők agyilag eltérőek ebben is a férfiaktól. Más az értékrendjük, más miatt tartanak fent kapcsolatokat, nagyon más szempontok alapján.
2016. dec. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, milyen a fiúk/férfiak közötti barátság, de nekem valamivel közvetlenebbnek tűnik, mint a lányok közti/női. Én még csak lány vagyok, de azért leírom, mivel nekem személyesen eléggé más tapasztalataim vannak, mint amiket leírtál. Lehet, hogy csak a korom miatt, vay szimplán mázlista vagyok.

A hozzám legközelebb álló lánnyal még soha nem kaptam össze, igaz, nem készülnek selfie-k, nem megy a nagy öribariskodás ("ikrem"/"babám"/"bff", stb) egyszerűen csak érzem, hogy jóban vagyunk, beszélgetünk, ilyenek. Aztán van, akivel kevesebbet beszélünk és kevésbé szoros a viszony, de ha éppen nem is felhőtlen a kapcsolat, akkor sem áskálódunk egymás ellen. Pasija egyikünknek sincs, külsőről nem sok szó esik (előfordul, hogy valaki megszólal hogy "x, de vékony vagy/de jó a hajad/ruhád" de nincs versengés :D).

Persze ismerek olyat az osztályban, ahol nem tudom hogy most jóban vannak-e vagy miért vannak jóban, ha korábban nem bírták egymást, de az már nem az én dolgom...

(16/l)

Sejtem amúgy, hogy le leszek pontozva, de attól még hogy nem ez az elvárt, igaz. És erősen remélem, hogy ez később is így marad vagy csak javul.

2016. dec. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
79%

Nő létemre én is így látom,persze azért ismerek olyan nőket akik közt igazi barátság van,de nagyon ritka.

Lehet hogy pont ezért,ritkán voltak nő barátaim,a legjobb barátom most is egy férfi éppenséggel.

2016. dec. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
26%
Nők között nincs barátság, kivéve leszbikusok esetén.
2016. dec. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
55%
Hát én meg a férfiak barátságait nem látom túl vonzónak. Állandóan csak a gyerekeskedés, menőzés, mellverés, versengés megy köztük, hogy ki a dominánsabb, na meg a trágárkodás és az ivászat. Kösz nem. xD Én egyik barátnőmmel sem voltam öribari, féltékeny, meg karkötőt sem hordtunk és nem szotunk összeveszni.
2016. dec. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
60%

Ez nincs így. Esetleg tévében.


De most felnőtt férfi létedre az ad megnyugvást, hogy általad nem ismert emberek barátságai milyenek...


Azt meg ne felejtsük el, hogy a logikus gondolkodás a sztereotípia szerint a férfiak egyik erénye, ezt igencsak erősen cáfolják az ilyen kérdések.

2016. dec. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
38%
#5 - amit leírtál, az pont a felszín. A lényeg, ami emögött rejlik! Az igazi, nyáladzós érzelmek soha nem kerülnek a felszín közelébe se, ellentétben a nőkkel (ez persze nem rosszból írom, sőt). De attól még ott vannak, és mélyebbek, erősebbek, mint ahogy a nőkben általában ki tudnak alakulni. Erre utaltam #1-ben. De Isten bizony, százszor elnézést kérek, csak ne sértődjetek meg ezért :D
2016. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
81%

"Egyik pillanatban öri-baris karkötőt viselnek, készül a sok selfie, másnap meg már fújnak egymásra."


Javaslom ne a csücsörítős, "egyedi" facebook r.bancokból indulj ki, mert az nem a lányok átlaga, hanem a nőnem legalja.

2016. dec. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
79%
Tudom utólsó, a férfiak két fingóverseny, lehülyeb*zizás meg a nők/szex ocsmány kibeszélése között kötik szorosabbra a kapcsolataikat. Kösz, nekem így sem vonzó. :) Én sem szoktam nyáladzani a barátnőimmel, nem tudom hogy jön ez ide. De az igazi érzelmek kommunikálásával (nem nyáladzva) nem tudom mi a gond és, hogy mi értelme megjátszania durva menő csávót. Arról nem is beszélve, hogy ezzel a környezetüket is zavarják. Nekem is volt olyan ismerősöm aki azárt vált bunkóvá, hogy elfogadja a többi férfi, aztán kíváncsi vagyok meddig maradtak volna vele, ha kiderül, hogy közben meg otthon anyuci után sír.
2016. dec. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez embereken múlik.

Én nekem vannak nagyon jó barátaim akikkel több mint 10 éve szinte napi kapcsolatban vagyunk. Természetesen állandóan szívatjuk egymást és beszólogatunk a másiknak. Állandó rivalizálás is megy mindenben természetesen, de ez egy izgalmas dolog. A srácok másképp élik meg a rivalizálást, nem gyűlölködéssel hanem inkább egy másfajta "motivációs barátsággal". Ettől függetlenül ha bármi segítség kéne nekik rögtön mennék. És tudom hogy ők is jönnének mert mindkettő esetre volt már példa.

Szerintem csajok között is egyéne válogatja. Annyira nem különbözik a két nem ilyen téren.

18/F

2016. dec. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!