Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mi lenne a jó...

Szerintetek mi lenne a jó döntés ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Előszóban annyit, hogy hosszú lesz, de nagyon hálás lennék, hogyha valaki áldozna egy kicsit a szabadidejéből és megosztaná velem a véleményét, esetleg adna 1-2 tanácsot. :)


Nem azért teszem fel a kérdést, mert azt akarom, hogy mások döntsenek helyettem, csak nem akarok elhamarkodottan dönteni és érdekel, hogy ti hogyan látjátok ezt a helyzetet. :)


20 éves srác vagyok, kiskoromban sok barátom volt, de aztán ahogy jött a kamaszkor, jöttek-mentek az életemből, bár leginkább csak mentek és ez megnehezítette a dolgomat a kapcsolatok építésében. Másodéves vagyok az egyetemen, elsőévesen amikor még új volt az egész és nem ismertem senkit, akkor sikerült magamat a komfortzónámon kívülre kényszeríteni és elkezdtem ismerkedni a csoporttársakkal és lényegében 1-2 kivételtől eltekintve az összes ismerősöm első évről van. A problémám az, hogy én ennél többre vágyok, szeretnék több ismerős arcot, nagyobb ismeretséget. Azért érzem úgy, hogy nekem szükségem van több ismerősre, nagyobb ismeretségre, mert nem találkoztam még itt olyan hallgatóval, akivel igazán jól érezném magamat. Gondoltam arra, hogy elkezdek kicsit dolgozni a meglévő kapcsolataimon, építeni azokat, megpróbáltam többet beleadni. Például próbáltam nyitottabb és még közvetlenebb lenni ezzel a haverommal, de nem lett eredménye, mert végül mindig úgy éreztem, hogy ő más, mint én. Tehát úgy ámblokk nem érzem igazán jól magamat ennek a haveromnak a társaságában és mivel kissé különcnek néz ki, ezért van egy olyan érzésem, hogy ez rám is hatással van. Szokták mondani, hogy az embereket a barátai alapján ítélik meg és emberileg nincsen konkrét bajom ezzel a haverommal, azon kívül hogy teljesen mások az érdeklődési körünk, stb...


De úgy érzem, hogy rossz hatással van az imidzsemre. (így magyarosítva ez elég hülyén néz ki leírva) Nem tudom, hogy ezzel mennyire fogom megosztani a véleményeket, de még nem volt barátnőm és akárhogy is nézem, ha "rossz" emberekkel veszem körbe magamat, akkor azzal csak csökkentem az esélyeimet, de ez most egy másodlagos szempont, nem ez alapján akarom megválogatni a barátaimat.


Szóval arra gondoltam, hogy szépen-lassan leépíteném ezt a haveromat, mert így nagyon a komfortzónámban vagyok és úgy érzem, hogy így mellette nem tudnék normális kapcsolatokat építeni. Eközben/ezután pedig elkezdenék kapcsolatokat építeni, hogy megtaláljam azokat az embereket, akikkel jól érzem magamat. Elkezdeném építeni a szociális státuszomat. A kezembe akarom venni az irányítást, meguntam hogy évekig én voltam az, aki meghúzta magát egy társaságban és nem tudott sosem kibontakozni. Nem a társaság közepe szeretnék lenni, ilyen ambícióim, vágyaim nincsenek, csak szeretnék több barátot szerezni, új élményeket, stb...



Magyarul most nem ugrik be a megfelelő szó, de úgy érzem, hogy amiben vagyok az egy ilyen "toxic friendship" rám nézve. 20/F


2016. dec. 14. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ellentmondásokba bonyolódsz. Többször arra utalsz hogy szociális státuszt akarsz, meg csak az imidzs miatt kellenek barátok aztán meg azt hogy élmények kellenek ami meg arra utal hogy valami mélyebbet akarsz mégis.

Itt, vagy privátban írd le, mennyiben "toxic" meg ez miben nyilvánul meg, engem is érdekelne mert voltam/vagyok ilyen helyzetben.

19/F

2016. dec. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mikor először felhozod a szövegben az "ezzel a haverommal"-t akkor még egy büdös szó nem esett róla hogy ki a francról van szó


azt hittem véletlenül átfutottam és nagyon idegesítő volt 3x újraolvasni az elejét és tényleg nem esik szó róla

2016. dec. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2-es, bocsi. :D Próbáltam minél tömörebb lenni és csak a lényeget leírni, nem vettem észre, hogy kimaradt egy részlet. Szóval ezt a haveromat az egyetemen ismertem meg, első évemben, ő volt az elsők között, akiket megismertem, aztán második félévben nem voltak közös óráink, de mostanában sokat lógtam vele. Most nem szeretnék itt mindenki előtt belemenni a részletekbe, szóval remélem ennyi elég róla.
2016. dec. 14. 22:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Beleestem a #2-es válaszoló által vázolt csapdába. :(

Nade:

"De úgy érzem, hogy rossz hatással van az imidzsemre. (így magyarosítva ez elég hülyén néz ki leírva"

Nem, azt gondolom, nem a leírással van a probléma, hanem az egész jelentőségével.

Gyakorlatilag kivetíted az eddigi sikertelenséged(?!) erre (az egyetlen, említésre méltó) haverodra, és azt hiszed, ha lekoptatod, majd minden jóra fordul. Ne tévedj nagyot, egy nő - ha tetszel neki - nem a barátod alapján fog irántad rokonszenvet érezni, vagy nem érezni. És más sem, nem lesznek tőle rosszabb jegyeid, vagy nem lesznek más haverjaid. Pontosan olyan kapcsolataid lesznek vele és nélküle is, amelyeket te építesz ki magad körül. Nem fogsz, vagy nem fogsz tartósan mellékvágányra térni. Ellenben az, hogy a saját (ebben a pillanatban) tévedésed, vagy tévesen felmért élethelyzeted okán kukába dobsz bárkit, na ez "elég hülyén néz ki leírva" és nem leírva is :D

2016. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!