Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen esetben már valóban...

Ilyen esetben már valóban csak a figyelmen kívül hagyás lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy ismerösöm, akivel nagy részt FBon beszéltünk, majd mióta töröltem és át állítottam a FB-ot, hogy ne tudjon ott írni, mindig telefonon vagy Viberen hívogat.


Már számomra fárasztó az ő dolgait hallgatnom. Szélsőséges: vagy a kis dolgokat felnagyítja, és mástól vár igazolást, megerősítést, megoldást, vagy éppen ha valami jól sikerül neki, akkor azzal büszkélkedik. Kb. erről szólnak a "beszélgetések". Ha nem veszem fel a telefont, akkor üzeneteket írogat, amivel lelkiismeret furdalást próbál okozni, vagy épen sérteget.


De azt nagyon-nagyon ritkán kérdezi meg, hogy pl. mi van velem.


Neki az a fontos, hogy az ő dolgai meg legyenek beszélve.

Én ebbe belefáradtam.


Ilyen esetbe bunkóság volna részemről egyszerűen figyelmen kívül hagyni a hívásait, üzeneteit? (Már próbáltam vele megértetni, hogy nekem ez így nem jó, de mindhiába.)


Személyesen csak nagyon ritkán találkozunk. Ezután már egyáltalán nem akarok.


2016. dec. 18. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Vedd fel a telefont, és mondd meg neki, hogy ne hívogasson, mert belefáradtál az önsajnáltatásában.

Úgyis ritkán látod, szóval elkerülhetőek az ez okozta kínos szituációk.

2016. dec. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igaz, más szavakkal, de ezt közöltem már vele.

Ezután jutottam arra a döntésre, hogy egyszerűen figyelmen kívül hagyom a hívásait, üzeneteit.

2016. dec. 18. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Telefonon és viberen is lehet tiltani.
2016. dec. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha már mondtad neki de nem értett a szóból, akkor nyugodtan nyúlhatsz drasztikus eszközökhöz. Tiltsd le mindenhonnan és kész. Az ilyen emberek energiavámpírok, plusz az idődet is csak rabolják. Tegyél magadnak egy szívességet és rázd le.
2016. dec. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most már sikerült Viberen is letiltani.

A telefonon egyelőre nem találom a tiltás funkciót.

2016. dec. 18. 14:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha pontosítanád, hogy milyen telefon -gondolom nem kaputelefon-, talán még abban is tudunk segíteni.
2016. dec. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Microsoft Lumia 640 a telefon.

Írtam részletesen privátban.

2016. dec. 18. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!