Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mindenki kocsmába jár?

Mindenki kocsmába jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám az osztálytársaimmal lenne, vagyis lehet hogy saját magammal van problémám?

Középiskolás vagyok és nem szeretnék kilógni az osztályélet sorából, ezért igyekszem mindenhova menni ahova az osztálytársaim, de minden fiú egyszerűen a kocsmában múlatja az idejét. Nem mint ha nem mehetnék kocsmába, de egyszerűen engem nem érdekel a piálás és nem is nagyon tudom felfogni, hogy miért jár minden haverom szinte minden második nap kocsmába. Miért isznak minden nap 2-3 sört, vagy akár nem csak sört és holt részegen mennek haza, ennek mi értelme?

Ennyire unatkoznának? és egyáltalán honnan van nekik erre pénzük?



2016. dec. 22. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el, de ez csak a bemelegítés. Felkészülnek az egyetemi, főiskolai időszakra.

Amúgy nem tart sokáig, ideális esetben 4-5 év az életükből, és a vége felé egyre ritkul. De addig engedd már, hogy éljenek is :D

2016. dec. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

fura ez.

nem mintha amikor én voltam ennyi idős ne lett volna pár ilyen figura,de ezek ilyen lenézett megvetett suttyók voltak az osztályban.

és most is ismerek pár ilyen korú srácot és vagy kondizni járnak meg méregetik a kaját,vagy küzdő sportolnak.

eszébe nem jutna egyiknek sem kocsmába járni napi szinten.

2016. dec. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én amikor iskolás voltam ugyan ebbe a helyzetben voltam mint te. Sajnos a beszédtéma is az volt ki rugott be hamarabb. Én úgy döntöttem nem akarok így élni, de ezáltal kimaradtam sok mindenből. A pénz nagy %-a szülőktől van, esetleg diákmelóval is segítenek magukon.
2016. dec. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

A kérdésekre a véleményem sorban:


Nem mindenki jár kocsmába -vagy ha a mindenki alatt egy bizonyos tulajdonságokkal bíró halmaz elemire gondolsz akkor igen-


Ha nem tudod eldönteni, hogy az osztálytársaiddal van-e bajod, vagy önmagaddal, akkor jobb lenne még átfogóbban megvizsgálnod a helyzeted. Például nekem az a meglátásom, hogy látod / tudod, hogy osztálytársaid viselkedése deviáns, eltér valamilyen szinten a normálistól. De egyúttal önmagaddal is bajod van, abból a szempontból, hogy te pedig próbálsz beilleszkedni ebbe a csoportba ami csak a közös tevékenységek részvételében valósulhat meg. Hogy ez társadalmi nyomásra, vagy csak a magánytól való félelem miatt valósul meg az közömbös.


A lényeg, hogy a megfelelő kötő szó nem a "vagy", hanem az és. Szerintem mindkettő eset áll fen és egyszerre.


Mi értelme annak, hogy megisznak mindennap vagy kétnaponta 2-3 sört, vagy holtrészegen esnek haza? Erre mindig az ő szempontjukból érdemes válaszolni és nem a sajátunkéból, feltehetőleg nekik ebben merül ki a szórakozás és a közösségépítés. A gimnáziumban én is elkísértem alkalomadtán az osztálytársaimat és a hangsúly a beszélgetésen volt nem pedig az iváson.


Ha pedig attól félsz, hogy elvész a személyiséged integritása a közösségük nyomására, nem kell velük lógnod. Például te szívesen veszel részt beszélgetésekben de nem 4 sört akarsz meginni, hanem csak egyet, akkor ezt tartsák tiszteletben és ne erőltessenek rád többet -legalábbis sokkal többet semmiképp-. 19/F

2016. dec. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem veled van a baj. Az a probléma, hogy rossz iskolát választottál. Próbálj meg átkerülni egy erősebbe, ott több olyan alak lesz, mint amilyen te is vagy, könnyebben találsz majd magadhoz való barátokat. Ezekkel a kocsmatöltelékekkel meg ne törődj, ne akarj hozzájuk idomulni. Annál már az is jobb, ha kilógsz a sorból, hidd el.
2017. jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!