Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek ha az egyik...

Mit tennétek ha az egyik barátnőtök állandóan terrorizálna, rátok telepedne és mindig kioktatna?

Figyelt kérdés

Van egy jó barátnőm, sokat köszönhetek neki és tudom, hogy alapvetően jót akar, de nem bírom, hogy mindenért leszid és azt érezteti, hogy egy nyomult senki vagyok. Állandóan megró valamiért, sosem jó az, amit csinálok vagy ahogy csinálom.

Már lassan alig merek neki elmondani bármit is, mert jön a vihar, és a baszogatás. :( Picit néha úgy érzem, félni kezdtem tőle, és kerülni.


Mit tehetnék ez ellen?


2016. dec. 28. 07:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A barátság, mindkét fél számára fontos, szórakoztató, egymás megbecsülésén, időnként egymás segítésén alapuló bizalmi kapcsolat.

Ha a tiétek nem ilyen, mert az egyik fél csak kiéli a terrorizáló hajlamait, akkor minek erőltetni?

2016. dec. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Belegondolnék, hogy mi lehet velem a baj, ha ilyen embert a barátomnak nevezek, és megszakítanám vele a kapcsolatot.

Illetve első körben én leordítanám a hajat a fejéről, ha nem úgy beszél velem, ahogy azt elvárom egy baráttól, és elkezd terrorizálni, de én bunkózásból diplomáztam. Hamar észrevenné magát, és nem viselkedne ilyen felsőbbrendűen velem.


Mivel te nem vagy ilyen típus, így marad az első lehetőség. Szépen ritkítsd a találkozásokat, és keress igazi barátokat, akikkel jól érzed magad.

2016. dec. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért elég egyoldalú, amit írsz. Írj konkrét példát, amikor valamit csinálsz és megró érte!
2016. dec. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ti nem vagytok barátok. Esetleg a csicskája vagy, de semmi több!
2016. dec. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Örülnék hogy van barátnőm. xD
2016. dec. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy mától az életeddel kapcsolatban kuss a neve. Lehet, hogy többet nem fog hozzád szólni, de hidd el, nem veszítesz semmit.
2016. dec. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nem barátság. Szerintem hanyagold..
2016. dec. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
vegyél egy ostort s csapj rá egy nagyot
2016. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem barátság, hidd el nekem, én ugyanebben a helyzetben voltam pár éve.. Amíg az a csaj körülöttem tartózkodott, addig folyamatosan csak vágta alattam a fát, abban kritizált, amiben csak tudott, mindig neki kellett igaza legyen, különben jött a vihar stb. Emellett még csicskáztatott is, ide-oda ugráltam neki, de gondolom el tudod képzelni..


Egy barátságnak épp az lenne a lényege, hogy a felek kölcsönösen megértik egymást, bíznak egymásban és ami a legfontosabb, hogy amiben tudják, próbálják segíteni, felemelni a másikat.. Nem pedig az van, mint a ti esetetekben, hogy ahol tud eltapos és a föld alá tipor..


Ez nem barátság, hanem színtiszta elnyomás.. Sajnálom, de ez az igazság :/


19/L

2016. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!