Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az emberek mindig lehúzzák az...

Az emberek mindig lehúzzák az önbizalmam, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sajnos bármilyen társaságba is kerülök be, mindig úgy kezelnek mintha nem érnék annyit mint ők. És nem tudom miért van ez így, miért lennék kevesebb mint ők, milyen téren. Eléggé elveszi ez a kedvem az emberek társaságától már, nem értem minek kell valakit ennyire lesajnálni. Nem hinném, hogy rossz ember lennék aki megérdemli ezt. 29/F
2017. jan. 10. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ez magyar népbetegség, hogy akit csak lehet megpróbálnak lejjebb nyomni azért hogy ez által ők kerüljenek feljebb. Rúgd ki az életedből az olyan embereket, találsz tisztességeseket is bőven.
2017. jan. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Az önbizalom az önismereten alapul hisz kiben bízok? ismernem kell. Az önismeretet kell mélyíteni.

Ez az életreszóló nagy feladata az embernek.

"Ki vagyok én?" - lényegét tekintve kérdés és nem egy odamondott ítélet, egy érzet abból eredően, "hogy kezelnek", nem vagyok azonos a rámagatott taj-adó-személyi számommal, kitüntetéseimmel sem, bizonyítványaimmal sem, sem a testemmel, a lelkemmel, a szellemmel


- az én csak az énnel azonos.


A jó pap, mester, tanító mindig azt tanította a tanítványának:

Te vagy a feladat!

Az önmegismerés csodálatos módon az Istenmegismeréssel és a világmegismeréssel szolidáris. Ez az élet legnagyobb misztériuma.


Weöres Sándor írja:

Ki vagy te?

Ha elvonatkoztatod magadat mindattól, amit lényednek ismersz:

tulajdonképpen lényed ott kezdődik.

Testedet, értelmedet, személyedet ne cseréld össze lényeddel,

önmagaddal. Csak segédeszközöd; csak batyú, mely szükségleteid őrzője is, görnyesztő teher is.

Tested nem te vagy, hiszen csak anyag, mely folyton cserélődik:

negyvenéves korodban húszéveskori testedből egyetlen parány sincsen.De érzelemvilágod és értelmed sem te vagy, hiszen még nem volt, mikor te már a bölcsőből nézegettél.


Ki vagy? a határtalan, mely fogantatásodkor a határok közt megjelent.


Ha elhatárolt személyedet tekinted önmagadnak, végezz copernicusi fordulatot: a határtalan teljességet tekintsd önmagadnak, személyedet pedig ideiglenes kötöttségnek, puszta tüneménynek, "nem-én"-nek.

Ahol megszűnik az érzés, érzéketlenség, gondolat, gondolattalanság, változás, változatlanság; ahol azt hinnéd, hogy semmi sincsen: tulajdonképpeni lényed ott kezdődik.

[link]

2017. jan. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem járj társaságba. A társasági élet többnyire az azonos helyzetűek köre, ha valaki kilóg, akkor vagy kilép, vagy kinézik onnan.
2017. jan. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az önbizalmaddal van a probléma, mert valószínűleg elhiszed, hogy kevesebb vagy és hagyod, hogy félretoljanak. Persze, ez nem minden esetben érvényes, mert vannak ilyen emberek, akik ettől érzik többnek magukat, de én erre gondolok.
2017. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Mas ember nem tudja lehuzni az onbizalmad, csak te sajat magad.
2017. jan. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha normálisan viselkedsz, veled is úgy fognak. Nem gondolod komolyan, hogy majd bárki a saját problémái mellett még a te lelki problémáiddal is foglalkozni fog? Aki nem tud beilleszkedni mehet tovább, keresse meg a hozzá hasonlókat.
2017. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

"Ha normálisan viselkedsz, veled is úgy fognak. "


Sajnos, ez nem igaz.

Jó pár ember, ha meglátja, hogy nincsen önbizalmad, de kedves vagy és normálisan viselkedsz, kicsinál.

2017. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztos hogy úgy kezelnek mintha nem érnél annyit mint ők, vagy csak te látod így?

Vannak akik egy beszélgetésben nem szólnak semmit, csöndesek, nem poénkodnak mint a többi, akkor utána jó hogy otthagyják és némának csúfolják, a srác meg csak néz hogy miért csinálják ezt.


Ha ők egóznak, egózz te is, és mutasd meg hogy érsz annyit mint ők..

2017. jan. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nevess a képükbe. Ez van ők ilyen hülyék. Az emberek azokat húzzák le általában akikre féltékenyek. Ne engedd hogy lehúzzanak. Hogyha belül nem vagy magabiztos akkor legalább kívülről legyél az.
2017. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!