Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan vonnátok vissza kereszt...

Hogyan vonnátok vissza keresztszülőnek való felkérést?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőmnek említettem, hogy szeretném, ha ő lenne a keresztanya, de mióta terhes vagyok, teljesen elhanyagol (nem szoktam egyébként a babáról beszélni, ugyan úgy viselkedek és ugyan azokról a dolgokról beszélek vele, ha beszélünk, mint eddig. Ő nem kérdez a babáról, én meg magamtól nem erőltetem a témát.). A másik lényeges ok, hogy kissé alkoholmámorosan tett egy megjegyzést, ami burkoltan azt jelentette, hogy úgy tervezte, majd a testvére gyerekének lesz a keresztanyja, ha születik neki. Szeretném úgy intézni, hogy neki se legyen kellemetlen és nekem se. Hogy lehetne elmismásolni ezt a dolgot úgy, hogy mégse lesznek keresztszülei a babának? Egyébként nem kereszteljük meg végül, mert az apukája nincs megkeresztelve és bár kerülőúton ezt úgyis meg lehetne oldani, de inkább úgy döntöttünk, nem lesz keresztelő, majd ha nagy lesz, akkor eldönti, hogy akar-e hinni, vagy sem. Csak eddig erről úgy esett szó, hogy hát mindegy, ha lesz keresztelő, ha nem, lesznek keresztszülők.
2017. jan. 10. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát keresztelő nélkül nem lehetnek keresztszülők, úgyhogy felejsd el a témát és kész. Ha egyszer felhozná, hogy na akkor hogy is lesz, mond h majd később, meg még nem tudod, terelj. Mismásold el, így egyszerűbb, hogy nem lesz szertartás:)

Amúgy 100 keresztgyereke is lehet valakinek, nem is értem a barátnőd megjegyzését..

2017. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, így valóban az a legegyszerűbb, ha fel sem hozod a témát, és ha rákérdez, elmagyarázod, hogy úgy döntöttetek, a fenti okok miatt nem lesz megkeresztelve a baba! :)


Azt meg, hogy felnőttként ki lesz a keresztanyja, ha megkeresztelkedik, már úgyis eldönti Ő! :D (ezt barátnődnek nem kell hangoztatni! :D )

2017. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is felejtsd el a témát, megszületik, telik-múlik az idő, és ha felhozza, akkor naaagy, kerek szemek, csodálkozó fej, hogy de hát azt mondtad, hogy blah. Jah, nem voltál józan? Hát istenem... Onnan már célegyenes és megegyeztek, hogy úgyse lesz keresztelő, így hát okafagyott (ha emlékszik, ha nem)
2017. jan. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!