Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátom egy kretén, de nem...

A barátom egy kretén, de nem tudom mit csináljak? Fiú vagyok, nem párkapcsolati kérdés.

Figyelt kérdés
Van egy jó barátom és az a tipikus lúzer alkat sajnos. Én bírom őt mert a légynek sem ártana, de úgy érzem kissé visszahúz az életben. Én ambiciózus, eltökélt gyerek vagyok, de ő céltalan, kissé antiszociális, gátlásos, nem képes elmenni dolgozni, csak lopja a napot, tehát tipikus az az ember akinek az élete a számítógépezés és a heti egy sörözés körül forog. Meg a csajoknál sem túl sikeres, bár ez nem is az én dolgom lenne csak kicsit sok, hogy egy nagyon unalmas élete van, lejön róla, hogy boldogtalan, de nem képes változtatni az életén, emellett ápolatlan is. Én karoltam még fel pár éve, mert megláttam a belső értékeit (értsd: nem voltak barátai, elhívtam bulizni ), de úgy érzem hátráltat az életben. Én próbáltam neki tanácsokat adni, de csak elsírni tudja magát, ezért inkább nem mondok neki semmit, de szerintem pszichológus kéne neki...főleg amióta vége a giminek otthon van és az unalom szó szerint az agyára ment, hülyeségeket mond. Nem tudom mi lenne helyes erkölcsileg, mert nem véletlen lettünk jóba, de szerintem az ember a hozzá hasonlóak körében tud igazán kiteljesedni, sikeres lenni. És félek, hogy ha én nem lennék, csak lejjebb süllyedne, pedig én próbáltam neki segíteni. Szerintetek építsem le a barátságomat vele?

2017. jan. 11. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha rád nézve teher, akkor igen.
2017. jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó ember vagy, de azért ne hagyd, hogy őmiatta szomorúvá válj. Talán ne bulizni hívd, hanem kajálni vagy biciklizni, ahol lehet kicsit beszélgetni és mondd el mindezt neki is.

Ha erre sem kapcsol, hagyd, hisz nem változtathatsz meg senkit.


Én lennék a legboldogabb, ha lenne egy fiú barátom, aki így törődik velem.

2017. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt valami nagyon méyen elásott dolog van szegény srácban, amit jó lenne felgöngyölíteni, hogy végre teljes életet tudjon élni.
2017. jan. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Madarat tolláról...
2017. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Az a gond nem tudom hogyan kene neki barmit is mondani, mert nem akarom, hogy ugy tunjon bele akarok szolni az eletebe. Amugy igen nagyon alacsony termet es ez miatt nagyon sok savat kapott regebben, ezert vannak a gatlasai, de o nem ugy fogja fel, hogy igyekszik legalabb vinni valamire, hanem inkabb tatott szajjal uszkal a szarban. Akaratgyenge jellem sajnos es inkabb szanalmat erzek iranta de ez nincs jol igy...kulonbozo okok miatt en is ateltem hasonlot mint o csak szerencsere ram nem volt ilyen negativ hatassal, de at tudom erezni az o helyzetet, de ettol fuggetlenul egy jo ember. Csak hat ilyen felszines vilagban mar nem is probal meg ervenyesulni, mert csak elnyomjak, legalabbis o igy all hozza. De valoban egy komoly serelem van benne, bevallotta, hogy ha mi nem lennenk neki (vannak meg masok is a tarsasagban csak mi vagyunk a legjobb viszonyban) akkor mar reg depresszios lenne. De ettol fuggetlenul jokedvunek tunik mindig, de tudom, hogy az csak amit mutat. De majd az ido hozza valahogy, hiszen az emberek jonnek mennek, de megprobalok majd beszelni vele finoman.


Miquel...ezzel a legegyszerubb dobalozni, de ha talan tudnal szoveget ertelmezni rajonnel, hogy most pont nem ervenyesul ez a mondas, de ugyes vagy, ide tudtal firkalni valamit. Ekezetekert bocsanat!

2017. jan. 12. 20:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos csúfolták akkor emiatt. Nálunk is volt egy alacsony srác, őt is folyton kiröhögték. Nem szép dolog.
2017. jan. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!