Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Férfi és nő közötti barátságná...

Férfi és nő közötti barátságnál a nők hogyan tudják ezt helyén kezelni?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok és házas. Világ életemben jól kijöttem a lányokkal, viszont iszonyatosan kellett figyelnem mindig, tudatosan arra, hogy ne kerüljenek hozzám túl közel, mert - lehet, hogy nevetségesen hangzik, de - könnyen szerelembe esem.

Az a baj, hogy szerintem egy jó párkapcsolat alapja az olyan, mint egy nagyon jó barátság. Szeretsz a másikkal lenni, közös értékrend, érdeklődési kör (zene, szórakozás, akár politikai beállítottság, élethez való hozzáállás, stb) egyszóval nagyon hasonlóak vagytok és gördülékeny minden. És nálam itt szokott eljönni az a pont, amikor rájövök, hogy akkor két nagy lépés hátra, találkozzunk kevesebbet. Pláne ha még dekoratív is az illető nő. :) Persze lehet "jóban lenni" nőknek és férfiaknak egymással, de az meg nem barátság, csak haverkodás, vagy szimpla ismerősi viszony. De amikor valaki késztetést érez arra, hogy kettesben csináljon programokat a lány barátjával, úgy mint koncert, vacsora, utazás, az már nagyon túlmutat a barátságon, szerintem. Pedig a fiú barátaimmal ha elmegyek egy ilyen eseményre (volt már precedens), akkor abban nyilván nincs semmi kivetnivaló és nem is rizikós. És ez igazából nagyon rossz, hogy nem tudom függetleníteni magam.

Végső soron az érdekelne, hogy ez a nőknél hogy megy? Mert lassan a 30 évem alatt egyszer sem volt alkalmam ezt megkérdezni senkitől: lányok/nők! Ha Ti nagyon-nagyon jól kijöttök egy férfival, imádjátok a humorát, a jellemét, az egész embert ahogy van, rengeteg a közös bennetek, akkor tudtok rá csak és kizárólag barátként tekinteni?



2017. jan. 13. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki esik könnyen szerelembe.


Egyébként attól függetlenül, hogy kettesben akarsz velük lenni, vagy valamiféle vonzódást érzel feléjük nem jelenti azt, hogy borul a barátság.

Nem az ösztöneink vezérelnek minket -jó esetben.

Plusz ezt a másikkal meg is lehet beszélni.

2017. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha ronda, simán. :-D
2017. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igaz én annyira nem vagyok nagy barátkozós és kimozdulni se nagyon mozdulok ki sehova. Eddig két olyan fiú barátom volt (haver, ismerős ki minek nevezné nekem az már barátság) akikkel még ha egy romantikus csónakázásra is mentem volna nem lett volna semmi annyira nem vonzottak és nem is igazán érdekelt hogy pasik. Kb én is ezt éreztem irányukból. Velük lenni meg beszélgetni kb olyan volt mint akármelyik lány barátommal. Bár volt olyan is akire nem tudtam volna csak barátként tekinteni, na ott kellett a két lépés távolság.
2017. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha egyedül vagyok és külsőre nem vonz az illető, akkor simán. Ha egyedül vagyok és még tetszik kinézetre is, akkor már nehezebben. Ha párkapcsolatom van, akkor pedig általában annyira bele vagyok habarodva a páromba, hogy valahogy nem is tudok másra többként tekinteni, mint barát.
2017. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én csak a magam nevében beszélek, én nem szoktam szerelembe esni. Több férfi barátom is van, akik egyébként tetszenek külsőre, és jól elvagyunk egymással, közös témák stb. De ettől még nem leszek szerelmes.

Szerintem kettesben programokat csinálni nincs túl a barátságon, csak mert ellenkező neműek vagyunk.

Igen, tudok különbséget tenni barátság és szerelem között. A vonzalmat nem szabad a szerelemmel összekeverni. Nekem a szerelemhez sokkal több kell annál, minthogy valaki jól nézzen ki és jól kijöjjünk egymással.

Azt viszont már valóban megfigyeltem én is, hogy a férfiak többsége az ilyen baráti viszonyokat szereti azzal elcseszni, hogy minimum le akar feküdni egyszer (vagy többször) a lány barátjával, vagy épp úgy érzi, hogy bele van zúgva, és ezzel addig nyaggatja, amíg a csajnak elege lesz, vagy ezt csinálja, mint te, hogy akkor kihátrál az egész barátságból, szegény lány meg csak pislog, hogy miért lett hirtelen letojva.

Néha felül kéne kerekedni a primitív ösztönökön, és akkor tartalmasabb kapcsolatokat sikerülne kialakítani másokkal.

2017. jan. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szinte csak fiú barátaim vannak. Ha valaki bejön, akkor azt érzem rajta elsőre, így a fiú barátaim ha már egyszer a barátaim lesznek, akkor utána sosem merül fel bennem, hogy esetleg lehetne köztünk több is.
2017. jan. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyetlen egy dologra szeretnék védekezésképp reagálni. Ez nem "ösztön", nem kell ilyen leereszkedően ledegradálni a férfiakat. Csak mi - legalábbis én - racionálisan működünk. Amit bedobsz a gépbe azt kapod vissza. Ha a lány barátom háziasabb, jobban főz, kedvesebb (nem 1-2 hét, hanem évek távlatában), viccesebb, jobban kommunikál akkor bennem megmozdul valami, hogy milyen jó partner lehetne. Na és olyankor kell meghúzni egy vonalat, legalábbis nálam. Nehéz dolog.


Ahogy a válaszokat olvasom úgy látom, hogy általában a fizikai vonzalom hiányánál bukik el a dolog.

De mi van akkor, ha a fiúbarát iszonyat férfias, sportos, jól főz, vicces, programokat szervez, potenciálisan "jó party" és még a levegő is vibrál amikor kettesben vagytok. Vagy ilyen esetben ez egyértelműen zöld lámpa már? Egyáltalán min áll vagy bukik az, hogy valaki csak barát lesz? Szeretném megérteni, hogy Ti hogyan gondolkodtok. :)

2017. jan. 13. 20:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sajnos könnyen szerelembe esem.
2017. jan. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!