Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyen nehéz barátokat...

Miért ilyen nehéz barátokat szerezni manapság felnőttként?

Figyelt kérdés
39éves Budapesten élő férfi vagyok. Azt vettem észre, hogy mindig mindenki csak a munkával és családdal van elfoglalva. Ennyire nem fontosak ma a barátok? Néha igazán lehetne szervezni túrázás,kerti party...Stb. igazán sok barátunk sincsen mivel mindenki vidékről költözött fel ott maradtak...

2017. jan. 18. 05:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem több dologra vezethető ez vissza. Munka után már nincs ideje mással foglalkozni, felgyorsult a világ, sokan annyira nem mozdulnak ki otthonról, vagy ha igen, akkor más családosokkal akiknek szintén van gyerekük, velük szerveznek programot.

Ezt lehet tapasztalni.

2017. jan. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert az emberek ebben az országban mindíg a munkával meg a családdal vannak elfoglalva ehhez képest 99%-nak szar munkája van, és borzalmas családja akár gazdag akár szegény! És mindíg mindenki a más dolgával foglalkozik.
2017. jan. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert az embereknek nincs idejük. A már meglévő barátokra sem, nemhogy újakra. 😟
2017. jan. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rossz korban vagy. Igaz barátságokat gyermekkorban, és a reprodukciós időszak végeztével, 50 felé ballagva köt az ember. Jól látod, hogy mindenki a munkával és a családdal van elfoglalva, mert az evolúciós törvények értelmében ebben a korban ez így természetes. 25 felé lanyhulnak a baráti érzelmek, és a párkeresés, a gyermeknemzés lép előtérbe. Megmaradnak a régi barátságok, de újakat nemigen köt az ember.
2017. jan. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is 39F vagyok. Ugyanezt tapasztalom dettó. Igen, sajnos az a helyzet, amit az előttem válaszoló leírt. De azért persze jó lenne, ha nem így lenne sokszor.


Nekem gyakorlatilag az egyetem után megszakadtak a barátságok. Mindenki az ország különböző pontjairól jött, aztán szétszóródtunk. Egy ideig még találkoztunk néha, de a nagy távolság miatt, meg többeknek már családjuk is lett, abbamaradt a dolog. A középsuliból meg már egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot egymással. 1 db 5 éves találkozó volt.

Amúgy Pestre jártam egyetemre, csak aztán diploma után hazaköltöztem egy vidéki, vacak településre, ahol semmi élet sincs, nem lehet senkivel barátkozni.

Mivel nincs párom, bőven beleférne az életembe, hogy néha találkozzak egy-két emberrel, de úgy gondolom, házasság mellett is néha nem árt az embernek egy kis időt eltölteni másokkal.

Írta valaki a fórumon, hogy iskola után, felnőtt korban nagyon nehéz már új barátokat találni. Lehet, általánosított az illető, de sajnos én is ezt tapasztalom.

Nekem nagyon hiányoznak az egykori barátok,és bizony ebben a korban az ember már jár diszkóba.


39F

2017. jan. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!