Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hanyagoltatok már barátságo...

Ti hanyagoltatok már barátságot, mert az illető csak magáról beszélt?

Figyelt kérdés
2017. jan. 24. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem elhanyagolásnak mondanám, inkább tudatos leépítésnek. Elég fárasztó, ha minden csak róla szól. Előléptetnek, kirúgnak, beteg vagy, nyertél a lottón - tökmindegy, Ő úgy vezetné a beszélgetés fonalát, hogy magára kerüljön a szó. Olyan energiavámpír, akivel szemben szép lehetsz, de okos nem. Többet veszít a társaságod nélkül, mint hiszi - nincs közönsége. Ráadásul ez az a típus, aki sopánkodik mindenért, csak a figyelem kedvéért. "Kérlek sajnálj még egy kicsit"... és társai...
2017. jan. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Én azért építettem le barátságot, mert az illető csak panaszkodni tudott, és ez nagyon zavart. Az amúgy a legdurvább, hogy csomóan leléptek már tőle ezért, de mégsem veszi észre magát. Kár érte, mert amúgy egy okos és értékes emberről lenne szó.
2017. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hu köszi a válaszokat, elég jól leírtátok a lényeget.
2017. jan. 24. 19:03
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Igen,a nagyon sok panaszkodas nagyon zavaro tud lenni. En emiatt csak majdnem! vetettem veget egy baratsagnak, de vegul adtam neki meg egy eselyt.
2017. jan. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Persze. Van amikor segítek valakinek, őt meghallgatom végig és az a lényeg hogy ő róla szóljon az egész, de aki ilyen egoista aki csak az egóját növeli azzal hogy nekem mesél a sikereiről, otthagyom a francba.
2017. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen ugyanez. Adtam neki még egy esélyt, de ugyanúgy nem figyel. Már többször mondtam neki, hogy ez nekem rosszul esik, olyan mintha tényleg valami mentális betegsége lenne. Közben meg nagyon jó fej is tud lenni, ezért érzem nehéznek a dolgot. De már egyre jobban idegesít. Gimnázium óta barát.
2017. jan. 24. 19:25
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Az 1-es nagyon jó leírta, én is leépítettem a vele való kapcsolatot. (Bár hozzáteszem, hogy nem régi, gimis barát, hanem munkahelyi barátság volt.)


Ezen nem igen tud szerintem magától változtatni, ez olyan, mintha alapvető személyiségét kellene megváltoztatni..

A sokat p.fázás egy dolog, azonban a másikra (is) való figyelés, érdeklődés egy másik. Meg csak a saját problémái a fontosak, ilyenkor a te örömödnek még csak örülni sem tud, ha nem sajnáltatod és hallgatod végig a fél órás előadásait, akkor megsértődik.. Akkor boldog, ha ő van a középpontban. Műhisztik és drámák/sértődések, ha épp kevesebb figyelmet kap.

Ez az önzőség és sÄggfejség még most is felbosszant, hogy csak eszembe jutott. :)

2017. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én pont az ellenkezőjét tettem, azért hanyagoltam barátságot, mert az illető semmit se mondott magáról még annyit se hogy hogy hívják az új pasiját miután találkoztam is velük.

Én szeretem meghallgatni az embereket, minél több mindenbe avatnak be annál jobb

2017. jan. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen. Nem léptem ki az életéből, de ritkítottam a találkozásokat. Maga alatt volt, sokáig meghallgattam őt, próbáltam segíteni neki, de ráállt arra, hogy végtelen üzemmódban pörögjön a problémáján, közbdn folyamatosan szipkázva az életerőmet. Itt nem láttam jobb megoldást, mint kicsit magára hagyni. Akkor már többet nem tehettem érte.
2017. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ilyen ismerősöm.

Mindig jön a problémákkal, kb. ugyanaz a lényege. Egyszer fogtam magam és tényleg nagyon jó tanáccsal igyekeztem neki sorolni, hogy min változtasson, hogy álljon a dologhoz. Alig győzött köszönetet mondani és uhh, igazam van. Aztán egy hét múlva ugyanúgy a gödörben, maga alatt ásva a sírt. Én azóta csak mosolyogva olvasom a hülyeségeit, amikor éppen van hozzá idegem, csak hogy ne unatkozzak, de már nem ölök bele semmi energiát. Már csak azért tartom vele a kapcsolatot, mert kíváncsi vagyok, hogy mi lesz vele évek múlva, mert csoda, hogy életben maradt eddig.

Egyébként lehet hanyagolni az ilyet, de mivel csodába illő hülyeségekkel traktál, egy könnyed kikapcsolódásnak elmegy :D

2017. jan. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!