Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen egy erdekbaratsag?...

Milyen egy erdekbaratsag? Eljatszhatja valaki, h erdekled?

Figyelt kérdés

2017. jan. 28. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen.

A szomszédunknak például csak ilyen barátságai vannak. Nagyon gazdagok és csak gazdagokkal barátkoznak, mert hát egyszerű aprónéppel szóba állni bűn, természetesen.

Nemrégiben édesanyámnak tett említést róla, hogy a férje szerint ők csak "pénzeseket" hívhatnak meg magukhoz, mert más nem éri meg.

A szüleimmel nagyon jóban voltak, kb a kettőezres évek elejéig, legyen úgy, hogy nagyjából 5-6-7 éve még rendszeres vendégek voltak itt és mi is ott. Azóta, ha áthívnának, csak azért, hogy "gyere nézd meg az új konyhát, meg néz meg milyen a csempe a fürdőben!" - mi pedig úgy döntöttünk, ilyenekre nem vagyunk kíváncsiak.

Szóval most olyanokkal barátkoznak, akikből hasznot húznak és felszínesen elcsevegnek velük a kötelező heti partik meg a nyári kerti sütögetések alkalmával.

2017. jan. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos, igen! Pl.azért köt veled barátságot egy másik fiú, mert a húgodba szerelmes és így próbál közel kerülni hozzá.

Vagy azért barátkozik egy osztálytársad veled, mert lemásolhatja rólad a leckét.

A lényeg: ez soha nem barátság, csak önzésen alapul.

2017. jan. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van ilyen.


Ismerek két nárcisztikus személyiségzavaros embert, az egyiknek én voltam a barátja, a másik csak távolabbi ismerős. Mindkettő beédesgeti magát, kisznaálja a másikat, a segítségüket, aztán a hátuk mögött mindent elmondanak róluk és a bajban otthagyják őket. Nem feltétlenül tudatos videlkedés ez szerintem som esetben, barátnőm például szentul meg volt győződve arról, hogy ő mennyire jó fej, mennyit segít másoknak, mennyire odafigyel másokra, csak ugye ez távol állt a valóságtól.

2017. jan. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az is erdekbaratsag, ha egy ember azert baratkozik velem, mert, h o szereti az embereket, es szivesen ismerkedik meg uj emberekkel, es olyan mintha erdekelnem, vagyis ha megkerdezem, azt mondja erdeklem. De mas megyeben elunk. Egyszer azzal szolta el magat, h o szereti, ha sok terve van, neki nem eleg az A terv, kell egy B is, sot akar C..stb.mert ki tudja mi lesz. Roviden az volt a mondandoja ezzel, h Jo ha van egy Pesti ismerose, mert ha pl feljon valamiert, nem fog unatkozni, ha esetleg olyab miatt jon fel. Tehat eljatszhatja a nagy baratot, h egy legyek az ezer kozul?
2017. jan. 28. 15:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezek szerint szállásadónak kellesz neki.
2017. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nézd. Ezt azért így elég nehéz megmondani. Te ismered a "barátodat."

Olyan ember, aki képes lenne csak azért szóba állni veled, mert Budapesten élsz? Milyennek ismerted meg őt? Ő kezdeményezte a barátságotokat? Nagyon sok fontos információ van, ami homályos.

Igen, vannak ilyen emberek, de nem biztos, hogy ő is ilyen.

Én is örülök, ha van Miskolcon, Budapesten, Tatán és ezer más helyen ismerősöm, mert sok embert ismerhetek meg ezáltal. De ez nem jelenti azt, hogy a nyakukon lógok, ha arra járok, esetleg kihasználom őket. Persze nem is óriási barátaim, szimplán jóban vagyunk és van pár közös élményünk.

Sok függ attól, hogy egyébként milyen a kapcsolatotok. Viharos -e? Gyakran keres? Vagy talán te keresed őt sűrűbben?

Nekem úgy tűnik, hogy nem igazán bízol benne, ami nem is feltétlenül baj, tekintve, hogy gyanakvásra ad okot.

De bővebben fejtsd ki, hogy mit is takar számodra az "érdekbarátság"?


#1

2017. jan. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
En kezdemenyeztem, en keresem tobbet, ugy erzem nem mindig kivancsi ram, mondta sokszor, h nem szokott egyaltalan erteni engem. Sok a konfliktus, rengeteg. De ha rakerdezek, nincs baja, elvileg erdeklem, azt mondja..lenyeg, h mast mond mint amit tesz. O maga mondta, h legalabb van egy pesti ismerose. Utal egyedul lenni, inkabb beszelget ugy h nem ert semmit, mint h egyedul legyen. Mi ez, ha nem a sajat erdeke altal vezerelt?? Hisz mondta h nem ert. Voltak szituk, h pl korhazba varakozott vervetelre. Nekem akkor irt a legtobbet h ne unja a fejet. Mi mas lenne ez? Szamomra egy erdekkapcsolat olyan, amit azert csinalok, amiert nekem jo. Es letojom a masokat, ed hiba mondom, h nem tojom le, mikozben az ellentettjet teszem. Ez mar manipulacio
2017. jan. 28. 19:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor már csak egyetlen kérdésem van.

Ha ezekkel te is tisztában vagy, és csupán megerősítésre vágytál, miért nem vetsz neki véget? Ennek a "barátságnak"?

Láthatólag nem érzed jól magad benne. Persze, hiszen kihasználnak. Ne félj változtatni. Ne félj nemet mondani. Nem leszel attól jobb, és nem leszel jobb sem attól, ha nem mondod ki, amit gondolsz és tűröd ezt. Vess neki véget. Ha mindig csak te keresed, akkor tulajdonképpen rajtad áll (vagy bukik) az egész.

Ha ír vagy hív, nem válaszolsz.

Szerintem ilyen egyszerű.

2017. jan. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
2017. jan. 29. 04:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!