Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit tennétek, ha a legjobb...

Ti mit tennétek, ha a legjobb barátotokat rajtakapnátok, hogy épp próbálja a saját életét kioltani?

Figyelt kérdés

Mondjuk még épp a procedúra elején tart vagy még épp el akarta kezdeni és mentőt pont emiatt nem kell hozzá hívni.


Először is hogy reagálnátok le? Megölelnétek? Kiabálnátok vele? Vagy semlegesek maradnátok?


Illetve mit tennétek? Bevinnétek sürgősen pszichiátriára? Hívnátok azonnal a családját, hogy vigyék magukhoz? Szimplán vele maradnátok és vigyáznátok rá?


Semmilyen ilyen nem történt velem, se semmilyen ismerőssel csak érdekelne, Ti hogyan reagálnátok.



2017. jan. 28. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Lebeszélném róla, és onnantól kezdve mindennap foglalkoznék vele, amíg helyre nem jön a gondolkodása.

Nem vinném sehova.

Nem tudom még hogy reagálnék, szerintem kiabálnék vele hogy tudassam mekkora idiótaságot akar csinálni.

2017. jan. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Megfognám, s hazavinném, szólnék a szüleinek hogy mi a helyzet és jobban odafigyelnék rá a nehezebb időszakában. És persze aznap este s másnap vele maradnék ha szükséges, illetve szüleit felhívnám arra hogy soha ne hagyják egyedül.
2017. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Szar helyzet, voltam hasonló helyzetben tinikoromban egy barátnőmmel. Vagdosta magát, olyan üzeneteket kaptam, ami miatt aggódni kezdtem. Átmentem, végig csöngettem kaputelefonon, de nem vette fel, telefonáltam, SMS, stb. amíg valahogy elértem.


Én tudtam, hogy jól van, ő meg gondolom megkapta a figyelmet, amit szeretett volna. Sokat gondolkodtam azon, hogy szólni kéne a szüleinek, de féltem, hogy csak ellököm magamtól és megszűnik a barátságunk és akkor már bennem se fog megbízni. Végül a szülei is észrevették, hogy valami nem oké és orvoshoz vitték.


Mai fejjel mentőt hívnék és bevitetném.

2017. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Hogy a fenébe lehet rajtakapni valakit? Direkt áthív, miközben nekilát felületesen karcolgatni magát, vagy mi? Vagy kattan az agya és az utca közepén kezdi felakasztani magát egy lámpaoszlopra? Bárhogy is, az én barátaim kevesen vannak, de nem idegbetegek, nem tennének ilyet. Idsgbetegség alatt nem a sima, hanem a nyilvános, vagy színpadias, a külvilágnak megjátszott próbálkozásra gondolok. Ha valamelyik mégis ilyesmit tenne, mint egy begőzölt agyú tinike.. hát az illetőt törölném az életemből, pesztráljon diliseket akinek nincs jobb dolga. Felnőttként leszarom az ilyen önsajnáltató gesztusokat.
2017. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Természetesen minden áron meg akarnám akadályozni, de kétlem hogy ordibálnék vele, inkább a szeretetemet próbálnám kifejezni, megértetni vele hogy mennyire hiányozna és mennyi szenvedést okozna azoknak akik szeretik és hogy ne adja fel a küzdelmet. Ölelés is lenne gondolom, sokszor a szavaknál többet ér. Azért utána egy alapos beszélgetést mindenképp próbálnék indítani, ha úgy érzem segíthetne neki felvetném a pszichológust is, de ez nem biztos. Vele maradnék és vigyáznék rá, az biztos. Ha azonnal hívnám a családját vagy bevinném orvoshoz az csak rontana a helyzeten szerintem, szóval nem tenném ezt. Persze ha azt akarja hogy hívjam a családját, vagy vigyem most azonnal valahová, akkor megtenném, de szerintem ilyen helyzetben kevesen akarják ezt rögtön.
2017. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kim Bo Mao ***** válasza:
0%
Utolsó válaszoló! Tökéletesen egyetértek veled, amit leírtál a leghatásosabb.
2017. jan. 30. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha tényleg megakarja tenni akkor megteszi, nem veszed észre
2017. febr. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megakadályoznám, majd megölelném, lágyan ringatnám, rábeszélném, hogy kérjen segítséget és, hogy had szóljak azoknak, akikkel él (hogy vigyázzanak rá).
2019. márc. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!