Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudok találni...

Miért nem tudok találni magamnak normális, érett barátokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is bocsánat a hosszú regényért, megpróbáltam röviden leírni. Szóval...


Egy 18 éves srác vagyok aki úgy érzi, nem tudja teljesen megértetni magát a környezetével. Egyszóval, nincsenek olyan barátaim, akik érettek lennének és egy kicsit is komolyabban tudnának venni bármit is.


A suliban nem nagyon szoktam barátkozni, ugyanis az a közösség amiben jelenleg vagyok nagyon "nem nekem való". Szinte az egész osztály még óvodás szinten tart, ami azt jelenti, hogy órán mindenféle hangokat kiadnak, visszafeleselnek a tanárnak, egyszerűen nem tudnak viselkedni - nagyon izgágák, ellentétje annak ami én vagyok. Néha megbánom, hogy ott hagytam az előző sulit, ott sokkal több érett diák volt. A jelenlegi osztályommal nem találom meg a közös hangot.

Ami azt illetti, van 3 "barátom" akikkel sokszor szoktam beszélgetni - velük lógok, de ami azt illeti, ők is még óvodás szinten vannak, annyi a különbséggel, hogy ők antiszociálisok. De ők olyan szinten azok, hogy tényleg senkivel nem ismerkednek. Még csajozni se szoktak.


Én se nagyon szoktam csajozni, de ennek főleg az az oka, hogy itt a lányok többsége nem az a fajta, akit én szeretni tudnék (nagyon el vannak kurvulva, már elnézést a kifejezésért).

Természetesen vannak normális lányok is, van is 1 olyan aki nagyon megtetszett. :) Nem tartom vele a kapcsolatot - nem szoktunk beszélgetni, nem is ismerem teljesen, de volt rá példa, hogy Facebook-on próbáltam kezdeményezni valamit, de nem nagyon kaptam tőle visszajelzéseket, ezért hagytam őt...

A lényeg, hogy próbálkozok. De a haverjaim még véletlenül sem. Tegnap kimentünk sörözni, bár ők "beszélgetni" akartak, aminek én semmi értelmét nem láttam. Ez a beszélgetés idővel eljutott egy olyan pontra, ahol azt kellett mondjam, hogy "elég!" - ugyanis a csajozás lett a téma. Ezzel még nem is lenne probléma, de az ő álláspontjuk olyannyira tér el a realitástól, hogy azt le nem lehet írni. Nagyon sok mindent nem tudnak... jobbnál jobb kérdéseket tettek fel nekem, mint pl.:

"miért pont az a lány tetszik nekem, miért nem más"

"mit szerettem meg abban a lányban"

"mit mondjak a lánynak, ha meg akarom szólítani?"

"egyáltalán miért akarjak csajozni?"

De a kedvencem ez volt: "ha nagy nehezen megszólítom a lányt... utána mit csináljak és MIÉRT?!" XD Ugye látjátok, hogy mennyire volt élvezetes velük beszélgetni. :D És csodálkoznak, hogy nem akarok velük mindig találkozni. :D


Szóval ez volna... :D értelmes, érett emberek véleményére lennék kíváncsi. XD Előre is köszönöm! :) Szép napot! :)



2017. febr. 26. 16:51
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és amit sikerült kihagynom, hogy azt mondták, hogy az a lány aki nekem tetszik, azt a barátnője össze akarja valakivel hozni. E miatt nekem muszáj belehúznom, sietnem, hogy ne legyen másé.

Nem tudom, de nekem ez nagyon ovisnak tűnik. Ha az a lány tételezzük fel engem kedvelne, akkor nem akarna összejönni mással. Ahogy én látom (és ahogy mondják) neki nem nagyon vannak barátai, de ez nem is probléma. Ha passzív, nem akar ismerkedni, úgysem fog összejönni mással. De ez az ő döntése. Én nem fogom erőltetni, de a haverjaim pletykálnak és beszélne félre egy csomó mindent.


Én mit tudok tenni ez ügyben? :D

2017. febr. 26. 17:18
 2/9 anonim válasza:

Próbálj meg pár évvel idősebb emberekkel barátkozni, hátha ők nem úgy viselkednek, mint az óvodások, megértenek.

A lánnyal meg beszélj személyesen ha van rá lehetőséged. A személyes kommunikáció sokkal jobb, mint a "virtuális".

2017. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha van kedved néha az életről filozofálni, akkor nyugodtan keress meg :)
2017. febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, lehet az lesz a vége, hogy megpróbálok idősebekkel ismerkedni, mert elég irritáló tud néha lenni az a közeg, amiben vagyok.


A lányt, már egyszer megszólítottam személyesen, beszéltünk egy jót :) de azóta nem nagyon találkoztunk. De igen, de a személyes találkozás valóban jobb.


Féltétlenük írni fogok! :)


Köszi a választ! :)

2017. febr. 26. 21:29
 5/9 anonim válasza:

Szia!

Szerintem is a közegből kéne kiszakadnod egy kicsit. Nem mindenkinek az osztályában bukkannak fel azok az emberek, akikkel egy hullámhosszon tud mozogni.

Ami pedig a lányt illeti, valószínűleg minél inkább próbálkozik a barátnője egy hozzá illő fiút találni, annál inkább passzívabb lesz, pláne ha a barátnője inkább a saját szájíze szerint keres neki barátjelölteket (saját tapasztalat, az én barátnőm is hasonló típus :D).

Összegezve, kétlem, hogy pont a barátnője lelkes segítsége miatt szinte azonnal belebotlik A srácba, de azért szerintem is próbálj meg minél többször személyesen találkozni vele, éreztetni, hogy érdekesnek tartod őt. Lehetséges, hogy ő is már kicsit feladta annak a reményét, hogy az iskolában összefut egy értelmes fiúval, és talán ezért is lehet olyan távolságtartó. Mindenesetre, minél többször találkozol vele, annál biztosabb lehetsz benne, hogy te is érdekled-e őt, vagy nem kölcsönös a vonzalom.

Mellesleg, én is vevő vagyok egy kis filozofálgatásra, ha gondolod (hasonló gondjaim vannak nekem is). :D

2017. febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És mi van, ha nem engedem át, kedves utolsó?!?! :D

Lestoppoltam. ._.

2017. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

# 5/6 Köszönöm a választ, igazad van! :)


És mellesleg... hajlandó vagyok mindkettőtökkel filozofálni. :D Nem zárjátok ki egymást. :D

2017. febr. 27. 20:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! igazából én is csak idén tapasztaltam meg, hogy milyen érzés érettebb embereket találni, ugyanis sulit váltottam. Eddig én is szenvedtem, bár egy idő után elkezdtem csak röhögni a környezetemen :D valahogy egészen régóta először érzem azt, hogy komolyan vagyok véve, néhány komolyabb ember által :) úgyhogy ne add fel, én sem hittem, de tényleg léteznek még ilyen emberek! :) Én is szívesen beszállok a filozofálásba, írj nyugodtan!
2017. febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egy egész filozófus csoportom lesz. xD Aminek csak örülni tudok! :)

Nagyon szívesen írok. :)

2017. márc. 1. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!