Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért hangoztatják sokan,...

Miért hangoztatják sokan, hogy a lányok barátságai kevésbé szorosak? A fiúké mitől jobb?

Figyelt kérdés
Na, most én nem azt állítom, hogy nem igaz, hogy a lányok kibeszélik egymást, öribarinak fogadják a másikat, majd kibeszélik, ahogy kimegy a szobából, fúrják egymást és a többi. Ezt én is látom. csak azt nem látom, mitől lenne a fiúk barátság szorosabb. Nyilván mindenki a saját tapasztalatából indul ki, de én a fiúk barátságáról azt gondolom, hogy nagyrészt a bulizás és egymás cukkolása tartja őket össze. Nem arról van szó, hogy nincs humorom, szerintem is belefér barátságba a cukkolás, meg a szórakozás is kell néha. De ha megkérdezel egy srácot, mitől tartja jó barátnak a másikat, kábé mindig az a válasz, hogy jól lehet vele bulizni. És amint a bulizási korszak véget ér, hirtelen nem marad semmi. Vagy ahogy az egyik srác becsajozik, nem törődik a haverjaival. Persze általánosítok, akinek nem inge, ne vegye magára, könnyebb volt általánosságban fogalmazni, de nyilván nem igaz mindenkire. Viszont elég nagy számban ezt látom. Szerintem általánosságban ritka az igazi barátság, de ezt most nem ilyen depresszíven, "szar a világ, régen minden jobb volt" stílusban értem, csak nem értem, miért mindig a lányok barátságát veszik elő. Talán mert a lányoknak hangosabb, látványosabb veszekedéseik vannak, ezt aláírom.
2017. márc. 6. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
mert ők nem sértődnek meg ha beszólnak egymásnak, nem beszélik ki egymást, és nem az van hogy hogyha egy napig nem szólt egyik a másikhoz akkor "nem vagyunk barátok tuti megsértődött". Elfogadják hogy más dolga is van, náluk nincs ilyen öribari f***ság
2017. márc. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ezek, amikről írsz meg sem közelítik az igaz barát fogalmát, ezek csak haverok vagy ismerősök.

A szó igazi értelmében vett barát, sőt, BARÁT, csak nagyon kevés 2-3 jut egy emberöltő alatt.

Ezt nyugodt szívvel merem neked írni, mert 65 éves nő vagyok és 3 barátnőm volt/van életem során, a számtalan ismerős mellett.

Az egyik 7 éves korom óta, 58 éve a barátnőm,(!) a másik kettő 40 és 45 éve, az se semmi.

Ezek az igazi, kipróbált, kétségektől mentes, bizonyított barátságok, a többiek a "futottak még" kategória.

2017. márc. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert a lányok/nők mindig versengenek egymással és képtelenek normálisan lekezelni egymás között egy konfliktust.

A fiúk/férfiak is összevesznek, de egy-egy hangos szóváltás esetleg pofon után jót röhögnek rajta és tovább lépnek.

Ritka a gyerekkori barátság, ami egy életen át kitart, de a férfiak mégsem tekintik egymást ellenségnek x év után, csak mert egyikük becsajozott és lepattintotta a másikat. Ők, ha egyszer összefutnak ugyanúgy elvannak, mint azelőtt.

Ha ugyanez a szituáció fordul elő nők között, nem tudnak képmutatás nélkül egymásra mosolyogni. Rögtön azt nézik, hogy mennyire hízott meg a másik, hogyan él, vagy egyszerűen átnéznek egymáson és nem is köszönnek.

Hogy mindez miért van így? Jó kérdés. Ilyenek a nők.

Persze kivétel mindig akad, de csak hogy erősítse a szabályt.

2017. márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1. és 3. szerintem azért nem ért egyet velem, mert máshonnan közelítünk, a 2. meg tulajdonképpen ugyanazt mondja, amit én. Szerintem semmivel sem rosszabb kibeszélni egymást és minden héten összeveszni, mint elbandázgatni a másikkal, aki valójában nem is a barátom. Én ez utóbbit (is) látom képmutatásnak. Nem csak azt, ha a másik kilép a teremből és kibeszélem. Az, hogy évek után elbandázgatok valakivel, akire anno haragudtam,nálam inkább annak a jele, hogy hagyom magam kihasználni, képmutató vagyok, vagy nincsenek barátaim, ezért beérem azzal, aki megsértett. Én nem a fiúk barátságát akartam rosszabbnak beállítani, hanem olyasmit akartam kifejezni, amit a második. Nem lenne baj a fiúkkal, ha csak havernak mondanák magukat, de sokan hangoztatják, hogy legjobb barátok meg ilyenek (fiúk is, igen), és közben meg SEMMIT nem csinálnak együtt CSAK buliznak. És kizárólag ez tartja össze őket, de igazából nem tudnak egymásról olyan sokat. Persze itt is vannak kivételek. Én is azt látom, hogy kevés az igazi barátság.
2017. márc. 6. 23:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Igazából én azt vettem észre, hogy férfi és nő is lehet ugyanolyan ha kapcsolatépítésről van szó. A személyiség és a sztereotípiák viszont nagyon sokat nyomnak a latba. Ha egy nő áskálódik, elárul, kibeszél, akkor úh, nő, persze, ő ilyen. Csak a különbség, hogy erre férfi is képes, de akkor megvédik egymást, mint valami fura falka, hogy ó, ezt ő igenis jogosan csinálta. Míg a csajok egymás közt belátják, ha ez hülye dolog volt.

Ellenem is áskálódott már férfi. Exem egyik legjobb barátja. Nem tetszett neki, hogy egyre többet vagyok az akkori párommal, és szép lassan összeugrasztott bennünket. Először fel se tűnt, de később direkt megmutogatta az exem üzeneteit, "úh nézd mit írt, bakker hogy képzel ilyet," és nyíltan látszott az üzenetekben is, hogy adja alá a lovat rendesen. 1-2 hónapon belül már a nagyképű p**csa jelzőt is megkaptam. Jelzem azért, mert, megjött az önbizalmam exem mellett, és már nem bő, hanem testhezálló ruhákat hordtam, és kinyitottam a szám, ha meg kellett magam védeni. Még az exemtől is megkaptam, hogy néha k**rvásan öltözködök.

De ez szerintük rendben volt. Na most helyettesítsétek be a történet szereplőjét egy lánnyal... hirtelen előjönnének az előítéletek.


Nem azt mondom, én mindig is utáltam csajokkal barátkozni (engem ők mindig csak tönkrettek), de inkább a személyiség, mintsem a nem számít egy barátságban.

19/L

2017. márc. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kifejtett véleményt. Igen, ez is érdekes érv. Én mondjuk alapvetően csak arra gondoltam, hogy a felszínes férfibarátságok, amiket látok semmivel sem jobbak a nőkénél.
2017. márc. 8. 19:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...szerintem úgy általában az emberek között kevés az, aki ne rivalizálni akarna a másikkal vagy kihasználni őt. Nem tudom, hogy ez régebben is így volt-e, de tényleg nehéz őszinte kapcsolatra szert tenni.

31/N

2017. márc. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt gondolom, hogy ez inkább általános dolog.
2017. márc. 12. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!