Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a véleményetek erről a...

RenanRin kérdése:

Mi a véleményetek erről a barátságról? Történt veletek ilyesmi? Mit csináltatok?

Figyelt kérdés

Még elsőben összebarátkoztam egy lánnyal, elválaszthatatlan barátok vagyunk már évek óta, de úgy érzem az utóbbi időben, hogy romlik a kapcsolatunk. Valamint most vagyunk nyolcadikosok. Azt tudni kell, hogy egy makacs, önimádó, akaratos, pesszimista, versengő, unalmas (sok felesleges dolgot elmesél) lányról van szó. Igen ezek a tulajdonságok nem igazán előnyösek, régebben elvoltam vele így, de mostanában megnőttek az igényeim, egy igazi barátra van szükségem, aki jó hatással van rám, valószínű a sok csalódás, átverés, kihasználás miatt, amit más embereknek köszönhetek.

Most pedig egy kis storytime jön:

Nem rég eléggé összevesztünk és az egy iskolai projekt miatt volt. A feladat egy plakát elkészítése volt. Én a témát képregényben akartam feldolgozni, mivel szeretek rajzolni, jól rajzolok és ezen a szakon tanulok tovább. Elkezdtem felrajzolni a képregényt (abba is a csaj alig egyezett bele, hogy ez legyen) és utána miközben én rajzoltam a szellemi fogyatékos fiú barátjával elkezdték színezni (nagyon rondán, és igénytelenül). Ezen eléggé kiakadtam, hisz szép igényesen felrajzolom, ők pedig elrontják a színezéssel. Az a nőszemély pedig filctollal elkezdi felírni a címet, miközben tanácsoltam neki, hogy ceruzával vázolja fel, hogy szép legyen, hát neki a feje után kellett mennie, és jól elrontotta a címet. Az órán nem tudtuk befejezni a projektmunkánkat, még maradt egy csomó képkocka, jelenet, amit meg kellett rajzolnom. A tanárnak nagyon tetszett a munkánk (még így is :v), ezért a dicséret mellé hozzá tette, hogyha elkészül kiteszik valahova. Természetesen m beszerettük volna fejezni. Én mondtam, hogy hazaviszem én és befejezem a rajzokat és átviszem ahhoz a csajhoz délután. Ő meg: "Nem!! Én kérem el tanárnőtől én viszem haza és te átjössz 5-kor és ott megrajzolod." Én meg legszívesebben felpofoztam volna, úgy viselkedik mintha ő rendelkezne a projektmunkánk "jogaival" és csak az övé lenne, miközben én is nagyon sokat dolgoztam rajta. Át is terveztem menni 5-kor (én hülye, csak nem akartam a tanárnőt cserben hagyni), de a keresztszüleim látogatóba jöttek, és ilyenkor nem illik lelépni, ezért nem mentem el végül. Facebookon viszont privát üzenetben írtam mindenről, hogy ez nagyon nem oké. Ő vissza sem írt, mintha legyintene rá, már azt hittem el sem olvasta, akkor viszont a szemébe mondtam volna meg ugyanezt, amit írtam, ezt meg is tettem. És azt a k@rva még neki állt feljebb. Megfenyegetett, hogy ő megcsinálja egyedül a projektmunkát és azt mondja a tanárnőnek, hogy ő dolgozott rajta egyedül, ezt is tette. És rohadtul nem esett jól. Ezután meg odajön jó pofizni, meg untatni a hülyeségeivel. Azt tudni kell, hogy kitűnő tanuló a csaj és gyakorlatilag élete sincs, annyit tanul, persze ezzel nincs baj, ha tanul, de ennyire? És ez a "kitűnő tanuló" kitüntetés miatt, azt hiszi mindenben tehetséges, és ő az atyaúristen. Ha valami nem sikerül neki elsőre, akkor lehetetlen, hogy ez azért történjen, mert esetleg vétett egy hibát, mindig van kifogása. És rengeteget panaszkodik is, hogy mennyire rossz az élete, milyen igazságtalanok a szülei. De az a helyzet, hogy a szüleivel is rohadt tiszteletlenül bánik. Az anyja hoz neki egy ruhát, "Ez szar vidd innen!" így kell ezt kifejezni, hogy nem tetszik? Én sokszor azt sem mondom meg, ha nem tetszik, nem akarom a anyukámat megbántani vele. De hogy egy ember ilyen érzéketlen legyen? Ilyet sem láttam még ezelőtt.

A beszélgetéseink csak annyik voltak, hogy ő elmesélte, hogy a macskája felugrott az ágyra, meg le meg ilyeneket, a másik véglet, amikor a kémiai, fizikai, biológiai dolgait mondja nekem, amihez segghülye vagyok, és ezt ő is tudja, de csak azért is. Emellett egyfolytában azt érzem, hogy lenéz, olyan hangnemben is beszél velem. Állandóan verseng velem, többnyire azokban a tárgyakban, amikben ő jó, és mosolyog, ha ő kapja a jó osztályzatot, miközben tudja, hogy én nem vagyok ellenfél a számára, mert nem érdekel az a tantárgy, nem értek hozzá. Rossz értelemben kritizál mindent bennem, a stílusomat (tudniillik, hogy jellemző rám a rocker öltözködés), a zenei ízlésemet és amiket szeretek olvasni, nézni (animék, mangák, különös, elvontabb témájú könyvek), ezekre sokszor azt mondja, hogy nem jók, mást akar rám erőltetni, ami inkább az ő ízlése és próbál kioktatni, hogy mit kéne hallgatnom, olvasnom, néznem és hogyan kellene öltözködnöm. A rossz tulajdonságaimat emeli ki, hogy én ehhez, meg ahhoz nem értek, pedig "értenem kellene, könnyű, még egy hülye is meg tudja csinálni." Amihez pedig értek, jó vagyok benne, szeretem csinálni, a kosárlabda, a rajz, az angol, a videózás, videószerkesztés és az írás, ezeket pedig rossz értelemben kritizálja. Tény, hogy mindenben vannak hibák, de hogy egy ember csak azokat nézze. Ezzel azt érte el, hogy rám ragadt ez, és tényleg el hittem, hogy totál tehetségtelen vagyok, és nincs tehetségem semmihez, ami nagyon sok önbizalmat elvett, ami most regenerálja magát, de ha ez az ember tovább az életemben marad, nagyon nehéz folyamat lesz ez a regenerálódás. Jelenleg igyekszem megszakítani vele a kapcsolatot, vagy legalábbis eltávolodni tőle, de ezek mellett a rossz tulajdonságai között még parazita is, lehetetlen lerázni, ha oda megyek máshoz beszélgetni, követ, mint egy kutya. Mondták már nekem az osztálytársaim, hogy meg kellene szakítanom a kapcsolatot vele. Sokszor érzem azt, hogy távolságot tartanak tőlem, de ez nem miattam van. Ha egyedül vagyok szívesen oda jönnek beszélgetni, de ha ő is a képben van meg sem közelítenek, mert nem kedvelik a csajt, mivel elég passzívan áll hozzá az osztályközösséghez. Ha a többi osztálytársam odajönne hozzám, ha "ő" is ott van el kell viselniük az "ő" társaságát is, ami ugyanolyan hatású, mint az én esetemben. Meg is kérdezte még régebben, hogy tartjuk-e még a kapcsolatot az általános után. Mivel kolis lennék nem lenne rá sok esély. Ő ajánlotta, hogy hetente találkozzunk nála szombaton, mert azt is említette régebben, hogy többet akar találkozni velem. Én meg ellenzem ezt a heti szombati dolgot, mert az az egyetlen olyan napom, amit teljes egészében itthon tudok tölteni, és ez idő alatt a családommal szeretnék lenni. Meg ezek után már találkozni se szeretnék vele.

Érdekelne a ti véleményetek a dologról, lehet, hogy csak én reagálom túl a dolgot, vagy csak számomra tűnik ez igazságtalannak.


Jó hosszú monológot írtam. Köszönöm annak, aki végig olvasta. Ha van hasonló sztoritok szívesen elolvasnám. És ha van valami módszeretek, hogy hogyan marhatnám el magam mellől ezt a kis parazita energia vámpírt, hogy lehetőleg ne boldogítson jövőre,mert már nagyon elegem van a társaságából.

14/L



#barátság #csalódás #negatív kapcsolat
2017. márc. 12. 01:31
 1/10 anonim válasza:
79%

Nos, ha már ott tartunk, hogy imádja magát és akaratos, miért nem bántod meg te is? Vagy miért nem mondott meg neki simán azt hogy téged zavar vagyis bánt, ha kritizál. Tudom milyen amikor azért basztatnak mert mást szeretsz mint ők, tudniillik kpop van vagyok és animeket nézek, és igen szar hogyha ezért beszólnak ráadasul barátnő... de az ilyet lekell szarni. Oda kell menni hozzá, megmondani neki kerekperec, hogyha nem fejezi be amit csinál akkor a kapcsolatotoknak örökre vége, és az hogy jövőre milesz lekell szarni, ha ír nem írsz vissza vagy azt mondod nem érsz rá. Nekem is van ilyen baránőm bár ő sokkal rosszabb.

Mindenesetre egy ilyen személytől előbb utóbb muszáj megszabadulni, mert ha nem ő fogja az egész szemelyiségedet kezelni, és a végén olyan leszel amilyen ő is. Ha teheted kerüld vagy ha oda megy mikor a többiekkel vagy mond hogy most olyan dologról beszéltek amihez semmi köze szóval elmehet, hogyha elkezd beszélni a problémairól vagy olyanról ami téged nem érdekel és ezt tudja, mond neki hogy ez "engem rohadtul nem érdekel és te is tudod", talán kicsit neked is úgy kéne viselkednek vele ahogy ő teszi. A végen pedig majd ugyis megsértődik ha mindig elküldött és nem hagyod magad. Talán ez beválik

16/L

2017. márc. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit hasonlít az én sztorimra. Egy lánnyal 6 éves korunk óta legjobb barátnők voltunk. 7.be már éreztem hogy untatom mert én sose voltam az a cigis/berugós de azért a főbb problémákat velem beszélte meg meg ugyanúgy átjött hozzánk napokra stb. Majd nyáriszünetben szinte fel se hívott ,amikor én hívtam akkor mindig elhozta a menő barátait akiket nem bírtam mert nagyon trágárok voltak , köpdöstek az utcán,beszólogattak ismeretleneknek. Aztán inkább nem hívtam többet. Közben kiderült hogy kibeszélt.8.ba nem kerestem vele többet a kapcsolatot egyszer sírva odajött hogy ő nem érti hogy most mi van de én elmondtam neki hogy végeztem a hülyeségeivel. Próbált közeledni miután elvégeztük a 8.ot és dobták a menő barátai de nekem nem volt szükségem egy ilyen barátra. Most lehet hogy ez a sztori nem tűnik rossznak de konkrét dolgokat nem akartam lenni plusz pögyöghetnék órákig ha mindent leakarnék írni amit tett.


Nem reagálod túl ő már nem a legjobb barátnőd. Ne legyél vele bunkó egyszerűen csak ne keresd egy idő után ő as fog keresni. Próbálj meg másokkal is lógni.

2017. márc. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik a kérdésben írt sztoriból, hogy barátnőd nem tudja magát értékelni, kell neki valaki akit önmaga előtt leminősíthet és ezáltal hamis önbizalmat szerezve "én vagyok a jobb"-pozícióba kerülhessen.

Ha nem szeretnél barátkozni vele a jövőben, oda kell menni hozzá és ezt meg kell neki mondani.

2017. márc. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Én kiosztanám .. mit képzel magáról ?? Sajnos velem is tortént sok hasonló .. a művészek élete ilyen . Valaki mindíg ktitizálja őket .Légy erős , ne mutass neki semmit, hogy mennyire szarul esik , próbálj ugy tenni mindha nem is létezne , és mond el neki hogy ez vagy te , és ha nem képes elfogadni téged a stílusoddal eggyütt , azzal hogy te nem vagy mindenben a legjobb akkor értezsd meg vele , de ne a legfinomabb módon , esetleg a szüleivel is beszélhetsz :)) . Remélem segítettem . 14L ( én is szeretek rajzolni , meg a rockot is , és sok sikert :))
2017. márc. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Nekem nem volt még ilyen,de eléggé bele tudom magam képzelni a helyzetedbe,és neke viszont volt már olyan,hogy tovább nem akartam barátkozni valakivel,megmomdtam neki,hogy ez meg ez van és,higy sanálom,de már nem olyan a barátságunk mint régen. Aztán ő szomorú volt,de már elment gimibe és jó barátai lettek,néha még beszélgetek vele.Szóval ilyen köszönő viszonyban vagyunk. Bár nemtudom,hogy ennek a lánynak a személyiségével véghezvihető-e..

(Mellesleg én is szeretem a rockot meg az animéket és amiket írtál,bár a stílusom nem rocker,sokkal inkább hipszteres ;) ) Sok sikert! Tisztázd vele széoen a dolgokat,hameg nem érti,akkor csúnyán! :D

2017. márc. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is vágtam már vissza rengetegszer, vágtam hozzá az ő negatív tulajdonságait, de letagadta: "Nem én nem vagyok unalmas és önző, tévedsz!!" mert mindig én tévedek, én vagyok a hülye, neki mindig igaza van, hát pedig ez rohadtul nem így van.

Mondtam már meg neki, hogy hagyja abba az unalmas dolgokról való magyarázást, beszélést, mert engem nem érdekelt. Ahogy őt sem erről a véleményem, folytatta tovább, mintha ott se lennék. Írtátok, hogy mondjam meg neki, hogy vége nem leszeka barátja, de itt se fog számítani a véleményem, úgy fog tenni, mintha nem mondtam volna semmit. Igyekszem lerázni viszont nagyon nehéz a dolgom. Nagyon megakadályoz abban, hogy másokkal beszéljek. Beszélek valakivel és uda jön és beleszól. Mi a nyaralásról, és szép országokról beszélünk, ő meg odajön és közbe szól: "Naa, kész van a lecke? Biztos, hogy nem csináltátok meg! Következő órán tz-t írunk, készültetek?" Neki csak az egyetlen téma az iskola, vagy az unalmas hétköznapjai, vagy panaszkodás. Valaki tudja, hogy hogyan marhatnám el magam mellől, hogy lehetőleg megutáljon és a közelembe se jöjjön? Én legalábbis úgy tervezem, hogy nagyon bunkó leszek vele.

2017. márc. 12. 18:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"mert mindig én tévedek, én vagyok a hülye, neki mindig igaza van, hát pedig ez rohadtul nem így van."

Ő így látja, te meg fordítva. Mi ebben a meglepő? Mindenki a maga szemszögéből vizsgálja a világot.

58F

2017. márc. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

5-ös vagyok. Hát nem is tudom,talán meg kéne próbálnod azt a verziót amikor feltünően direkt nem érdekel.

Pl.elmész mellette úgy,hogy rá sem nézel,nem válasszolsz neki ha kérdez valamit,ne beszélj vele..stb

Szóval simán nézd levegőnek.(tudom ez bunkónak tűnik,de ő is az veled,szóval kiegyenlítődik,és talan beválik talán nem,de egy próbát megér! :D )

2017. márc. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. márc. 22. 15:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Huh, ismerős szitu, de ebbe most ne menjünk bele, mert itt te vagy a lényeg. :)

Csinálhatod azt is, hogyha olyanokat mond, mesél, ami téged nem érdekel és mondtad neki, hogy nem érdekel téged és, mint írtad észre sem veszi, én elmennék tőle. Csak fognám magam és elmennék onnan.

Én, mikor ebben a szituban voltam, volt, hogy telefonálást színleltem, vagy esetleg a szavába vágtam és elkezdtem arról beszélni, ami engem érdekelt. Esetleg mikor elkezd neked beszélni, beszélj te is egyszerre vele és ne hagyd szóhoz jutni.

Ezek a személyek eléggé nehéz esetek. Ragaszkodóak, olyanok, mint a piócák.

Esetleg nem fél valamitől? Horrorfilm vagy pókok, ilyenek? Ha például fél a pókoktól, beszélhetnél neki arról, hogy milyen cukik meg édesek stb.. (még akkor is, ha te is félsz vagy undorodsz tőlük) hátha megunja egy idő után és elmegy magától.

Sok sikert! Hátha sikerül elűzni valamivel.

2017. ápr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!