Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rettenetesen felháborít a...

Rettenetesen felháborít a helyzet, én látom rosszul, vagy tényleg nagyon igazságtalan az egész?

Figyelt kérdés

Egy közeli lánybarátom, akivel több éve ismertük egymást egy - szerintem nagyon jelentéktelen - ügy miatt nem akar velem többet beszélni, illetve egyéb más dolgok is felmerültek.


A történet úgy kezdődött, hogy ő éppen kinn volt Svédországban valami pasinál, és összehaverkodott egy másik sráccal. A srác nekem elsőre nagyon antipatikus volt, de gondoltam az egyik közös program után, hogy felveszek Skype-on és FB-n és beszélgetek vele kicsit, hátha jobban megismerem és elmúlik az ellenérzés, nem akartam, hogy ilyesmi konfliktus legyen egy esetleges másik program alkalmával. Beszélgettem a csávóval kicsit, alapvetően sokkal normálisabb volt, és rájöttem, hogy az ellenérzéseim alaptalanok voltak.


Aztán rá egy napra, a csajhoz valahogy ez visszajutott. Én igazából alapvetően miatt beszéltem azzal a sráccal úgy egyáltalán, mivel pontosan tudom, mennyire kellemetlen ha a baráti társaság bizonyos tagjai nem jönnek ki egymással. Viszont meglepetésemre a lány ezen borzalmasan kiakadt, árulónak tartott, aki teljesen figyelmen kívül hagyja őt, meg úgy általában mindent. Ennek annyi az előzménye, hogy korábban említette ugyan, hogy nem szereti, ha a barátai "összekeverednek", összebarátkoznak egymással is, de itt erről szó nem volt, a csávóval kb. kétszer beszéltem teljesen ártalmatlan, hétköznapi témákról, ráadásul több másik barátjával tényleg összehaverkodtam a múltban és azzal sem volt semmi problémája. Ezek után azt mondta, hogy nem akar beszélni velem, mivel nagyon idegesítené a tudat, hogy én "kötődök" a sráchoz szerinte, (ez nem volt igaz egyáltalán) és így nem akar inkább beszélni velem, mert én meg abba nem egyeztem bele, hogy szó nélkül letörlöm a csávót mindenhonnan és soha többet nem állok vele szóba. Szerintem az nagyon paraszt viselkedés lett volna abban a helyzetben. Felvetettem azt is, hogy mondja meg a srácnak, hogy ez zavarja, és akkor így értené, hogy miért nem beszélek vele a jövőben, erről hallani sem akart.


Aztán kb. rá egy hétre én azért próbáltam beszélgetést kezdeményezni, nem reagált. Ezek után másoktól visszahallottam, hogy kibeszélt a hátam mögött, hogy mennyire csalódott bennem és annak a horvát gyereknek is végül is elmondta, hogy őt zavarják ezek az összefonódott barátságok, annak ellenére, hogy korábban ezt kategorikusan elutasította. Ezen én eléggé felhúztam magam és azt mondtam, hogy teljesen érzelemmentesen viszonyul az emberi kapcsolatokhoz és neki teljesen mindegy, hogy kivel mi történik, és amint megun valakit azt otthagyja és jöhet a következő balek.


Utána kb. két hétig nem beszéltünk, majd írtam neki, mondtam neki. Eleinte az volt a baja, hogy miért beszéltem a sráccal, amikor tudtam, hogy zavarja őt, amint elmagyaráztam neki, hogy már nem is beszélek vele, akkor azt mondta, hogy amiket a fejéhez vágtam az nem puszta sértés volt, hanem "lelki terror". Szerintem ez erős túlzás, és nyilván én sem mondtam szépeket, bocsánatot kértem, többször is, de semmi eredménye nem volt.


Eltelt két hónap, gondoltam, hogy ennyi idő után csak megnyugszik, de nem. A szülinapomon felköszöntött, és utána próbáltam beszélgetni vele, de nagyon elutasító volt, alig állt velem szóba. Itt felmerült bennem, hogy ennek vége, és szeretném visszakapni a telefonomat, amit kölcsönadtam neki. Ugyanis még hónapokkal a konfliktus előtt eltört a telója és elküldtem neki az enyémet, amíg nem vesz egy másikat. Kb. 6 hónapja volt nála a teló azóta, amíg gondoltam, hogy kibékülünk majd, addig nem zavart, de innen egyértelművé vált, hogy nincs tovább. Viszont amióta felvetettem neki a telefont kérdését, azóta egyáltalán nem is válaszol.


Jogos, hogy egy utolsó érdekembernek tartom, vagy itt mindketten hibásak vagyunk?



2017. márc. 12. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Tudod mit nem értek?

Miert vetted fel a kapcsolatot a lányismerősöd ismerősével fb-n es miert beszéltél skype-on vele?


Én totál kiakadnék ha egy barátom ezt csinálná velem. Az új ismerős az én ismerősöm nem a barátaimé. Kivéve ha közösen ismertük meg.

2017. márc. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Bocs az antipatikusnál kiégtem de biztos jó sztori
2017. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1@:


Ezt nem írtam le érthetően, bocsi. Szóval egy közös program után vettem fel a srácot.

2017. márc. 12. 18:54
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Visszafordítanám a kérdést.Te mit szólnál ha összejössz egy sráccal, bemutatod a legjobb barátnődnek, ő pedig a tudtod nélkül fel veszi vele a kapcsolatot és próbál vele ismerkedni?

A telódat viszont vissza kéne adnia!

2017. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

@4:


Nem jött össze a sráccal, és előtte kb. egy héttel ismerte meg valahol, és egy nagyobb baráti társasággal elmentünk együtt szórakozni, majd másnap felvettem a srácot, amikor betagelték a képen, nem értem mégis mi ebben olyan nagy probléma? Ha elhívok egy társaságot valahova és, akik nem ismerik egymást elkezdenek beszélgetni, az mégis miért probléma? Az emberek, és a barátaim nem az én tulajdonom...


Velem is rengetegszer volt, hogy új ismerősöket mutattam be a már meglévő társaságnak és én annak csak örülök, ha mindenkivel jól kijön és sikerül beilleszkednie. Itt szó nem volt arról, hogy a háta mögött programokat szerveztünk volna.

2017. márc. 12. 19:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem jöttek össze, az más!Akkor viszont teljesen alaptalan a kiakadása mert tényleg nem a tulajdona.Bár nagyon úgy néz ki, hogy mégis bejön neki a srác, erre barinők közt illenne raérezni illetve elmondhatta volna.
2017. márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oh, értem, hogy mi a félreértés tárgya, kedves hatos. Én is fiú vagyok, hiába tetszik neki a srác, tőlem nem kellett volna féltenie. Amúgy én is arra gondoltam, hogy tetszik neki, és többször rá is kérdeztem, de mindig tagadta, és az ilyeneket mindig meg szoktuk beszélni anno.
2017. márc. 12. 20:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem az esik le ebből az írásból, hogy ez a lány kitér a nyílt, egyenes, tiszta kommunikáció elől minden lehetséges alkalommal, magyarul kavarja a szart maga körül valamiért. Szívesen elolvasnám az ő verzióját is, de tudom, hogy vannak ilyen emberek, nekem is volt már szerencsém egy-kettőhöz.
2017. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát jó!Szóval fiú vagy.Bocs a félreértésért,de mentségemre szolgáljon, hogy ebben az egyébként is abszúrd történetben az volt a legkézenfekvőbb, hogy egy a lány egy másik lánnyal rivalizál.

Így újraértelmezve a dolgot ennek a lánynak őnértékelési problémái lehetnek.Számára a kisajátítás az egyetlen eszköz arra, hogy megtartson illetve életben tartson egy új barátságot.Borzasztóan kishitű amit túlzott magabiztossággal palástol.Társaságban nyíltan lealacsonyít másokat, folyton valaki vérét szívja.Általában olyanét akiről úgy véli erősebb jellem nála.Találkoztam már ezzel a típussal.

2017. márc. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Előző:


Igen, egyetértek ez egy baromi abszurd sztori. Az egészben az fáj a legjobban, hogy úgy próbálja beállítani mintha az egész csak az én hibám lett volna. Abban igazad van, hogy problémák lehetnek vele, de azt nem mondanám, hogy önbizalom-problémái vannak. Nincs végzettségem e téren, de én egy kifejezetten erős, narcisztikus személyiséget látok így objektív szemmel, aki hozzászokott ahhoz, hogy az emberek az akaratát lesték és mindenki úgy tett, ahogy neki tetszett. A külseje és a megnyerő, karizmatikus személyisége, humora is adott, tehát igazából az embereket úgy tudta felhasználni, ahogy akarta. És a gyerekkori elhanyagoltságának a következménye az, hogy igyekszik elérni, hogy a barátainál felsőbbrendű legyen, a saját szemében valószínűleg az is. És mivel nárcisztikus, nem tudja elismerni, ha tévedett, úgy véli mindenki hibás mindig csak ő nem, szeret a figyelem középpontjában lenni, ez egybevág azzal, hogy nem akarja, hogy a barátai összebarátkozzanak egymással. És ezt a nárcisztikus figyelemvágyat úgy éli ki, hogy igyekszik minden barátja életében a legjobb, a legszebb, a legtökéletesebbnek feltűnni, hogy a másik úgy érezze, hogy megtiszteltetés, hogy egyáltalán szóba állhat vele. És amint ezt eléri, akár párkapcsolatban, akár barátságban, otthagyja az illetőt, ezt már többször is láttam. A gyerekkori figyelemhiány a mostani kóros figyeleméhséghez vezethetett. Szerintem ez már a patológiás személyiség, bár én tényleg nem vagyok szakember, aki úgy érzi, hogy valahol tévedek, az kérem javítson ki!

2017. márc. 13. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!