Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem találok társaságot...

Miért nem találok társaságot magamnak? Mi a baj velem? Nagyon magányosnak érzem magam, de az okát nem érzékelem, mi lehet a baj? Miért nincsennek igaz barátaim?

Figyelt kérdés
Nagyon pozitív személy vagyok, teli energiával, mindig úton vagyok, imádok emberek közt lenni, de ennek ellenére még sincsen nagy barátságok az életembe. Viccesnek tartanak és jó fejnek de valamiért mégis kilök magából a társadalom. Nem tudom hol lehet a baj, nem szoktam panaszkodni, nem érzem magam rámenősnek, de mégse alakult ki hosszas barátság, és ezért eléggé emésztem magam, mi a baj velem. 1-2 barátnőm van de velük csak ritkán találkozom. Úgy veszem észre a korosztályom leginkább a párkapcsolatot építésével, fenntartásával van elfoglalva, cdaládalapitással ami teljesen normális, de én még nem ilyenekbe gondolkodom. Nagyon magányosnak érzem magam.eljárok tanfolyamokra, edzeni de ott is csak így elvagyok a többi emberrel...mi a baj velem?

2017. márc. 14. 00:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, 25 éves lány vagyok
2017. márc. 14. 00:42
 2/5 anonim ***** válasza:
Igaz baratsagok nem nagyon vannak (legalabbis nagyon ritkak), a kozos emlekek fuzhetik szorosabba ket ember kapcsolatat, illetve az oszinteseg. Hogy veled mi lehet az esetleges a problema, azt nem fogjuk tudni megmondani egy ilyen leiras alapjan, ugyanis ez keves, es nem ad valos, atfogo informaciot arra hogy tenyleges kovetkezteteseket tudjunk levonni. Ez alapjan nem lehet senkit sem megismerni.
2017. márc. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Inkább ismeretségi körök, "haverság" a jellemző manapság. Még ha ki is alakulnak igaz barátságok, elmaradnak az idővel, hiszen ahogy mondtad is, ott a családalapítás, munka, élet.


Én is pont így vagyok ezzel, ahogy Te. Én is csak elbeszélgetek emberekkel, az egyetemi hallgatótársaimmal néha elmegyünk valahova, de ennyi. Az, hogy a másikról gyakran érdeklődjünk, hogy mi van egymással az nincs meg. Ezzel nincs semmi gond szerintem. Azért ne erőlködj, hogy legyek barátod, nem is kell rámenősnek lenned.


Nálam azért van ez a fent említett helyzet, mert "kilógok a sorból" olyan értelemben, hogy az érdeklődési köröm nem felel meg általánosságban az én korosztályomban lévőknek. Pl.: zene, szórakozási módok. Mert manapság ugye egy huszonéves csak bulizni jár, meg inni, hát nekem ez nem szórakozás. Azért nem megyek el sehova, hogy barátkozzak, közben pedig nem érzem jól ott magam. Járj el olyan helyekre, ahol jól érzed magad.


Manapság mint mondtam, szerintem inkább ismeretségek születnek, amelyek idővel elkopnak, előbb vagy utóbb. Én is beiratkoztam Kettlebell edzésre, ott is jól elvagyok a többiekkel, de ennyi. Nem nagyon keressük egymást edzéseken kívül.

2017. márc. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
46%

Kedves Kérdező!


Nagyon tetszik az őszinteséged, sokan a te korodban nem merik felvállalni az érzéseiket, mert félnek az elutasítástól. Ki tudsz menni valamilyen parkba vagy akár a kertedbe? Mert egy nagyon jó tapasztalatom szerint ha pár követ összegyűjtesz saját magadnak akkor megoldódhat a problémád ily módon: Válaszd ki a legnagyobb szürke követ, ő a lelked illetve más emberek, és vegyél elő egy nagyon pici egyszerű követ, az vagy te. Kezdj el velük beszélgetni, először megnyílsz te nekik, aztán ők neked, végül kialakítotok egy olyan őszinte kapcsolatot egymással, amiben öröm lesz élni. Már csak egy dolgod van ezt kivinni a való életbe és merőben megváltozik az életszemléleted és a másokkal való viszonyod!

Remélem, hogy segíthettem. További szép napot!

Dr. Béry

2017. márc. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van. A lényeg épp ez az,hogy a többséget már a párkapcsolat kialakítás érdekli és mi vagyunk kisebbségben,akiknél nagyobb prioritása van a baráti kapcsolatoknak inkább. Nehezebb dolgunk van az biztos,de reménykedhetünk legalább,h hátha a mindennapi életben hasonló gondolkodású emberbe botlunk. :) L/25
2017. márc. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!