Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van olyan barátod aki sokat...

Van olyan barátod aki sokat panaszkodik? Ha igen mit teszel?

Figyelt kérdés
Tudtára adod h mostmár sok a panaszkodása?
2017. márc. 21. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha tényleg csak arról beszél, hogy mi a problémája, és szinte semmi más téma nincs, csak a gondjai, akkor igen én elmondanám neki. De ha nem csak a problémái a fő téma,akkor hagynám. Szerintem ha ez lenne,én örülnék neki ha elmondaná,mert akkor tudom,hogy megbízik bennem,és ha tényleg komoly bajai vannak,arról nem bizros,hogy ő tehet. Azt várja el,hogy segíts neki,mert bízik benned.

De ha folyamatosan csak arról tud beszélni,és csak akkor vagy neki jó,ha valami baja van,én megmondanám neki őszintén,hogy hagyjon békén,nem kellenek nekem hamis barátok.

Remélem tudtam segíteni!

Egyébként mindig csak a gondjairól beszél? Rèszletezhetted volna egy picit még.

2017. márc. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Gondoltam azért tetted fel a kérdést, mert te is ilyen helyzetben vagy. Azért kérdeztem, hogy mindig csak a gondjairól beszél e neked.
2017. márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igen, mindenkinek vannak gondja, a többség ezt hajtogatja is az ismerőseinek.


szerintem is annak a függvénye ez, hogy hagyja-e, hogy segítsünk.

én például ha barátként tekintek valakire, akkor mellette állok, és próbálok segíteni a probléma megoldásában.

meg persze van az, aki valóban csak panaszkodik, elvárná, de nem fogadja el a segítséged, vagy nem fogadja meg a tanácsod...azokat tényleg ott kell hagyni, aztán oldja meg a gondját, ha semmi nem jó neki.


nekem az egyik legjobb barátom morzsolódott le így. nekem is voltak gondjaim, de mindenre csak az volt a válasza, hogy az ő élete is el van rontva, semmi értelme az életének stb.

én annak ellenére is hónapokig próbáltam adni neki a tanácsokat, hogy az én problémáimmal nem foglalkozott...mégsem fogadta meg. mondtam neki, hogy menjünk el valamerre, beszélgessünk stb., de mindig volt valami kifogása, hogy fáradt vagy nincs kedve kimozdulni.


én meg ráuntam, és mostmár nem érdekel.

2017. márc. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen ilyen helyzetbe vagyok adok tanacsot de akkor azert mar befejezi a panaszkodast de eddig meg nem fogadta meg a tanacsaim. Ezekutan nem ertem h mert folytatja meg ugyanolyan problemakkal es igy megy tovabb. Nem egyfolytaban beszel errol mer en is kerulom ilyenkor de ha beszel akkor sokat es nagy dolognak allitja be a szerintem aprobb problemakat es ilyenkor atesik sajnaltatasba. :/
2017. márc. 21. 22:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Én témát szoktam váltani. Volt, aki a néhányadik alkalom után megsértődött, és kerüli a társaságom, nem tartom veszteségnek.

Persze ha tényleg gondja van, meghallgatom, igyekszek segíteni. De a 'jaj letört a körmöm' jellegű hisztikből nem kérek.

2017. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!