Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek nem bunkóság,...

Szerintetek nem bunkóság, amit ez a gyerek csinál?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akinek van egy fiú "barátja"..Azért irom idézőjelbe, mert mindenki számára eléggé egyértelmű, hogy tetszik neki a barátnőm, de ez az érzés nem kölcsönös, de attól még a barátnőm beszélget vele, ha odamegy hozzá a fiú. Viszont a gyerek egyszerűen képtelen felfogni, hogy semmi esélye a lánynál és állandóan a nyakán, azaz a nyakunkon lóg. Egy osztályba járunk egyébként mind a hárman és ahogy az egyik óráról kicsengetnek, 2 mp múlva a gyerek már ott áll az asztalunk mellett és pofázik a hülyeségeiről barátnőmnek, ezért esélyünk sincs néha kicsit kettesben beszélgetni...De a legpofátlanabb az az, hogy nagyon sokszor, mikor barátnőm ketten lennénk, megint megjelenik szokás szerint ez a fiú és barátnőmmel igy elkezd beszélgetni, nekem persze nem is köszön meg semmi, mintha ott se lennék, közbe barátnőm néha megpróbálja lerázni, hogy pl. szeretnénk menni vásárolni vagy valahová, szóval nem igazán ér most rá, de a gyerek mindig ott könyörög neki, hogy csak ezt hadd mondja el, még csak egy dolgot, aztán elmegy, stb., és ilyenkor mindig olyan dolgokról beszél, amikről előtte kettesben beszélgettek barátnőmmel, hogy én véletlenül se tudjak hozzászólni a témához, meg sokszor még igy észreveszi, hogy amúgy én is ott vagyok mellettük és ilyen hót flegmán közli velem, hogy bocs, de most négyszemközt akar mondani valamit barátnőmnek, menjek már arrébb...Amikor alapból mi beszélgettünk barátnőmmel előtte kettesben, szóval igy szerintem elég bunkóság csak igy idejönni a semmiből és megkérni, hogy menjek már onnan :D De mindegy. Ilyenkor amúgy komolyan legszivesebben szájbaverném..

Szerintetek mit kéne tennem ebben a helyzetben? A barátnőm nem igazán kedveli amúgy a gyereket, mármint elvan vele, meg vannak dolgok, amikről tudnak beszélni, közös hobbi pl, meg ilyesmik, de nagyon tenyérbemászó és irritáló, ezért sokszor idegesiti a barátnőmet is, mikor megint odamegy hozzá beszélgetni..Szerintem inkább csak szánalomból "barátkozik" vele, vagy nem is tudom..Viszont ő is amúgy olyan fajta ember, aki soha senkit nem akar megbántani és nem mer senkinek sem ellentmondani, ezért mikor idecsörtt ez a fiú hozzá, mindig odamegy hozzá és végighallgatja, amit mond neki, ahelyett, hogy végre a szemébe mondaná, hogy hagyja már nyugton egy kicsit, mert rohadtul idegesiti. Nekem viszont rohadtul kellemetlen ez a helyzet, hogy én vagyok pont a 3. fölösleges kerék ebben a háromszögben, amit akkor még meg is értenék valamennyire, ha tényleg lenne köztük valami, de mint már irtam, a barátnőm nem akar semmit ettől a gyerektől, csak ő hiszi azt, hogy ezzel a zaklatással talán elér valamit -.-

18L


2017. márc. 23. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire zavar miert nem kuldod el te a sracot azzal a szoveggel h "bocsi de most kettesben szeretnenk beszelgetni"?
2017. márc. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Volt már, hogy mondtam neki, de nem ért egyszerűen a szép szóból. Csak annyit mondott rá, hogy "Ok, csak egy valamit mondok XY-nak, aztán elmegyek", erre szünet végéig ott pofázott barátnőmnek, pedig már rajta is látszott, hogy nagyon fárasztja..Meg van amúgy egy haverja is a gyereknek /ne kérdezd, hogy hogy, számomra is örök rejtély, hogy tudja a másik fiú elviselni őt../, és ő is szokta neki mondani, amikor már nagyon hülyén viselkedik, hogy vegyen vissza, mert már ő érzi magát helyette kellemetlenül, de le se szarja. Szerintem amúgy kicsit olyan autistás beütése van a kérdésben szereplő gyereknek, mert tényleg nem birja felfogni, ha elutasitják, meg a tanároknak is olyanokat szólogat be, hogy csak lesünk..Sose tudja, hol a határ..
2017. márc. 23. 22:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem tudom mit éreztek. :(

Vagyis a mi szitunk is valami hasonló volt, legalábbis annyiban, hogy a srác szerelmes volt (vagy még most is az?) belém, de ez fordítva nem igaz.

A mi esetünkben kezdtek már NAGYON eldurvulni a dolgok. (ha akarod mesélek privátban, csak nem szeretném, hogy magára ismerjen). De szintén nem használt az sem ha szépen beszéltünk vele, az sem ha csúnyán...:(

Szóval mi szóltunk az ofőnek (szerencsére nagyon jóban vagyunk) aztán mentünk a sulipszichológushoz, aki a fiúval és velem is (+még két lánnyal) beszélt (külön, természetesen), azóta minden rendben.

De amúgy a barátnődnek azt kellene megértenie, hogy a lehető leghatározottabban el kell utasítania a beszélgetést, hiába "olyan fajta ember, aki soha senkit nem akar megbántani és nem mer senkinek sem ellentmondani" (én is ilyen voltam) de beválik.


Sok sikert! :)

17L


U.I.: Csak, hogy a kérdésre is válaszoljak: de, az. Viszont azt tegyük hozzá, hogy a fiú szerelmes...(de ez nem mentség). Amúgy már próbáltátok megértetni vele/ a lány próbálta megértetni vele, hogy ő nem akar tőle semmit? Mert ha nem, akkor ezt sürgősen meg kellene tenni. :)

2017. márc. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én simán elkezdenék hangosan beszélni arról, hogy barátnődnek melyik srác tetszik (kitalált is lehet) vagy hogy melyik tisztasági betétnek a legjobb a nedvszívó képessége. Esetleg beszólni, hogy ha már belepofátlankodtál a beszélgetésünkbe, szólj hozzá a témához.


Ha ez sem segít, a barátnődnek egyszer és mindenkorra, határozottan kell leállítania, hogy "Lehet, nem veszed észre magad, de basszuskulcs, zavarsz, és a barátnőmmel nem tudok kettesben beszélgetni miattad!".

2017. máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!