Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire elfogadható az, ha...

Mennyire elfogadható az, ha így cselekszem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Próbálom rövidre fogni: 27F vagyok, van egy kedves barátom még az általános iskolából. Szeptemberben fog házasodni, a házasságkötésre (hivatali+templomi) szívesen elmegyek, de a lagzira nem fogok. Nem szeretnék mellébeszélni, ennek a legfőbb oka az, hogy a leendő felesége egy igazi tróger, akit nagyon nem bírok (kölcsönös egyébként). Se a nőt, se a családját. Amúgy sem szeretem a felhajtást és az alkoholt (nem is iszom), egy lagzin pedig egyikből sincs hiány. Pláne egy ilyen nagypofájú, tukmálós, iszákos bagázsnál (mint az említett család). Na mi legyen? Hogy adjam ezt úgy elő a barátnak, hogy ne akadjon ki nagyon? Az egyértelmű, hogy minél előbb, annál jobb. Tanúnak is esélyes vagyok egyébként... :D
2017. márc. 24. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Mond azt, hogy a lagziban nem tudsz már maradni mert más dolgod van. Aztán vagy elfogadja vagy nem. Én a helyedben Max 2-3 órát azért ott lennék. Aztán lelépsz.
2017. márc. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj a barátoddal négyszemközt, és mondd el ugyanezt. A nagypofájú stb. kifejezéseket hagyd ki, csak "szőrmentén"! Mindenképpen mondd el, mielőtt felkérne tanúnak. Sokkal jobb, ha tisztázod a helyzetet, lehet, hogy a barátod is elgondolkozik...
2017. márc. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Ha meghivott egy jo baratod a lagziba, es meg tanunak is eselyes vagy, akkor illik elmenni, es vele orulni a hazassagnak, a boldogsaganak.

Nem muszaj hajnalig mulatni, de a vacsorat, tortat illik megvarni, utana ugyis elszabadul a pokol, es senkinek nem fogsz hianyozni. Ennyit kibirhatsz, ha mar a baratodrol van szo...

Inni sem kell, menj sajat autoval, el van intezve!

Azert csak szolok, hogy ez nem rolad szol, hanem a parrol!

De ha annyira utalod oket, es ilyen nehezedre esik, akkor inkabb el se menj.

Forditott esetben te mit szolnal, ha a baratod igy allna hozza a te nagy napodhoz? Mennyire tudnal megerto lenni, hogy azert nem akar veled mulatni, mert o nem iszakos, meg kulonben se tukmaja mar ot senki, meg amugyis...kifogas! Felnott ferfi ember vagy, csak le tudsz tan szerelni nehany csaladtagot akik piaval kinalgatnak, meg gondolom lesznek ott mas olyan ismerosok is a volegeny oldalarol, akikkel tudsz majd bandazni.

2017. márc. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmész a lagziba és vacsi után lelépsz. De szerintem ne vállald el a tanuságot. Mi felénk a tanu aktívan részt vesz mindenben. Nem csak aláír azt kész. Segít mindenben, vicces játékokat szervez stb..
2017. márc. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#3: Már vártam ezt a "nem rólad szól" dolgot. :) Ha rosszul érezném ott magam, akkor is kutya kötelességem megjelenni? Ez szalmabáb érvelés... nem utálok senkit, annyit mondtam, hogy a feleséget nem bírom. Fordított esetben megérteném. Ha nem akar jönni, akkor nem jön, nem fogok itt ilyen dolgokon besértődni. Mivel nem szívlelem a felhajtást, ez biztosan meglepő lesz, de nem lesz lagzim, maximum egy 20-30 fős vacsora és kész. Nem tulajdonítok ennek olyan nagy jelentőséget, mint a legtöbb ember.
2017. márc. 24. 09:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogadod a tanúnak való felkérést, akkor maradj a lagziba is.

Ha nem akarsz lagziba menni, akkor ne legyél tanú sem.

Mondd el így, ahogy itt leírtad. Persze kicsit árnyaltabban, hogy nem jössz ki a feleségével, annak családjával, így nincs kedved velük bulizni, meg egyébként sem vagy bulizós. De a szertartásra szívesen elmész.

2017. márc. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is csak kifogasokat keresel, a kerdesben a tukmalos rokonokat is emlegetted, de utobb mar csak arra hivatkozol, hogy csak a feleseget utalod. Dontsd mar el hogy tulajdonkeppen mi a bajod...

Szerintem akkor sem rolad szol ez a lagzi (hiaba probalod itt magad aldozatnak bemutatni), ebbe kar belekotni. Ergo a felesege sem, meg azok csaladja sem veled fog torodni, vagy kotekedni, vagy mittudomen. Hidd el, senki nem fog teged direkt bosszantani.

Velemenyem tovabbra is az,

(lehet megsertodni, lepontozni, de en sosem ertettem az ilyen erzekeny kelku picsogos ferfiakat) hogy nem muszaj neked ott jol erezni magad (nincs olyan lagzi ahol minden meghivott igenye matadektalnul teljesulne, hisz nem roluk szol), de a vacsoraig illik maradni.

Az hogy te mekkora lagzit akarsz, vagy nem akarsz, a te dolgod, az hogy baratodnak mekkora lesz az az ove.

Vagy elmesz es osszeszoritott voggal vigyorogsz, vagy nem...ez is a te dontesed. Tanacsot kerni jottel ide, gondolhattad volna, hogy nem mibdenki ugy gondolkodik egy szitaciorol es nem mindnki fog egyutt erezni veled. Sokan sokfelek vagyunk, mas szemszogbol nezzuk a dolgokat.

Nyilvan a te baratod, a te kapcsolataid, te jobban tudod, de akkor ne idegeneket kerdezz, es ne azokat oltogasd ke, akik vettek a fardtsagot, es vakaszoltak neked, meg ha nekednem szimpi a valasz sem...

Ennyi erovel pattoghatnal a kedves leendo aranak is, nem itt nekem....ahhoz legyel eleg tokos ;)

Sok szerencset az elethez!

2017. márc. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!