Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdemes elmenni az első 5...

Érdemes elmenni az első 5 éves gimis osztálytalálkozóra, ha az tart vissza, hogy szégyellem, mennyire keveset haladtam? Voltatok már így?

Figyelt kérdés

Tényleg érdekelne, hogy mi van a többiekkel, de rettegek attól az érzéstől, hogy lássam, más mennyivel több lett, míg én egy helyben toporogtam. Néha már pusztán mások idővonalaink a nézegetése a fb-on, vagy egy látogatás egy haveromnál a szakkoliban is teljes letargiába sodor, annyival jobb, és annyira vágyom arra, amit ott látok. Nem egy tipikus "uncsi alak" vagyok, én nem az a se hideg, se meleg-típus vagyok, aki csak sodródik az élettel, és minden mindegy neki. Inkább ellenkezőleg. Valójaban egy nagyon akaratos és impulzív személyiség vagyok. És nagyon sikerorientált. De iszonyatosan frusztrálni tud az, ha valami nem valósul meg, ami érzem, hogy a lehető legjobb megoldás lehetne. És kamaszkorom óta szorongok, és folyton hátrafelé tekintek, olyan régóta, hogy az egész középsulis időszak ezzel telt. És valahogy emberkerülő lettem, mert valamiért magamévá tettem azt az érzést, hogy csodabogár vagyok, és az emberek nem szeretnek.


Akárhogy is, bár az egyik, ha nem a legjobb tanuló voltam, félek latni a többieket. Egyrészt, mert kevés emberrel volt laza, kötetlen a kapcsolatom, másrészt, mert semmit nem csináltam, míg ők kiélvezték a fiatalságukat. Csak egy olyan diplomával lettem "gazdagabb", amit kényszerűségből csináltam meg.


2017. márc. 26. 23:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Zavaros ez így, ezért belinkelem egy ,asik kérdésemet, ahol részletesebben írok magamról: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..
2017. márc. 26. 23:41
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem akarom azt érezni, amit te érzel. Belegondoltam a dolgaidba, és megértem, hogy ennyire szarul érzed magad.
2017. márc. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem, szerintem ne menj el, viszont egy pszichológushoz annál inkább.
2017. márc. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Huh, átérzem valahol a problémát, hasonló érzéseim vannak, bár nem teljesen ugyanaz a bajunk. Annyi mindenképpen közös bennünk, hogy nem azon az úton járunk, ami a kiteljesedéshez vezet. Csak én még idősebb is vagyok nálad.

Tavaly lett volna osztálytalálkozónk, ami elmaradt, de annak örültem, hogy pont lett volna egy pazar kifogásom, ami miatt nem tudtam vplna elmenni.

2017. márc. 27. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Több pszichológushoz jártam, de nehéz olyat találni, akivel eredményes a munka. Inkább kérdéseket kapok tőlük, mint válaszokat.
2017. márc. 27. 10:32
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gonsoltal h a kerdezes a dolga?
2017. márc. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ez a módszerük, kérdeznek (ha jó szakember, akkor jól), amire te magad találod meg a válaszokat.
2017. márc. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Nem tudom, de a pszichológusnak nem az a dolga, hogy szádba rágjon mindent, hanem hogy szöget üssön a buksidban, és elgondolkozzon a dolgaidon.

A barátnőm zárt osztályon volt egy ideig, és a személyi pszichológusa kikérdezett mindenkit. De voltam együtt foglalkozáson is a barátnőmmel és nem kihúznia akarta belőle, hogy mi történt ami idevezetett, hanem kérdésekkel bombázta, hogy az álomvilága amibe menekült szembekerüljön a valóssággal.


Szóval szerintem érdemes tovább keresni az igazit, de egyik doki sem fogja megmondani a tutit, ők első körben azt szeretnék, ha elgondolkodnál dolgokon. A válaszokat te fogod megadni magadnak.

2017. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha jól kijöttél anno az osztállyal, akkor szerintem menj el, és legyen valami kifogásod, amivel kimentheted magad, ha mégis pocsék a találkozó. Valószínűleg az osztálytársaid másképp látnak téged, mint te magad, nem hiszem, hogy ők lenéznének.
2017. márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kb ugyanezért nem mentem el 4 évvel ezelőtt (nekünk az a 6 éves volt.) Teljesen szét voltam hullva, nem voltam arra kíváncsi, másoknak mennyire összejött az élet.

Most 10 éve érettségiztünk és újra lesz oszt.tal.

Az elmúlt 4 évben mondhatni összeszedtem magam, tehát nem kizárt, hogy most ott leszek.

2017. ápr. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!