Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek a mostani korszak...

Szerintetek a mostani korszak mennyire hangulatos, mennyire jó ma élni? Háttérbe szorulnak az igazi értékek?

Figyelt kérdés

Láttam filmeket, videóklippekeet és hallgattam a szüleim mesélni a régebbi időkről, például 60-70-80-as évek és nekem az a benyomásom, hogy szebb idők voltak azok, jobban domináltak az emberi érzelmek, romantikusabb időszak volt, az emberek közelebb álltak egymáshoz, többet segítettek egymásnak és jobban megbíztak egymásban mint ma. És ráadásul ha találkoztak egy társaságban akkor tényleg tudták egymást szórakoztatni sztorikkal, viccekkel, történetekkel.


Ezzel szemben manapság mi van? Max Iphone-ról, tabletekról, autókról tudnak beszélgetni a fiatalok, vagy arról, hogy milyen jót buliztak, mennyit ittak.


Kezdenek az igazi emberi belső értékek erősen háttérbe szorulni, mint szeretet, együttérzés, empátia, hűség, becsület, és kezdenek a inkább a külsőségek fontossá válni, a felületesség, felszínesség. Előtérbe lépett az anyagiasság, a mindent pénzbe mérés, az emberek egoistábbak lettek és érzelmileg eltompultak, visszafejlődtek.


Vannak belső értékek, amelyeket előtérbe helyeződtek, viszont ezek csak másodlagosak, nem a legfontosabbak azok közül amire az ember képes, és ilyenek az ambicíó, magabiztosság, meggyőzőkészség, probléma megoldó készség, határozott, törekvés, önreklám stb.


Fogyasztói, zord, anyagias, külsőségeket mindennél fontosabbnak tartó társadalom alakult ki, és a helyzet egyre inkább romlik, mivel növekszik a verseny mindenfele.


Mi a véleményetek erről?


2017. márc. 30. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Vigyázz, vigyázz, a szüleid erősen szubjektíven adják elő. Én is így fogok mesélni talán egy nap a "kora kétezres évekről". Pedig az sem volt olyan jó, csak a nosztalgia teszi széppé.


Sajnos az arcoskodás akkor is megvolt, ahogy a részegen hányósok a diszkóban szintén. És mesélték azt is, hogy bizony a könnyűvérű lányok akik pár italért dobták oda magukat azt ezt kihasználó férfiaknak szintén...


Minden kornak van egy szép és egy rossz oldala.

2017. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Korod, nemed elárulod? Én szívesen beszélgetnék erről veled, ugyanis kevés fiatal jut el addig, hogy ezt felismerje. Ha van kedved, írj üzenetet!

24f

2017. márc. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Faterom adott pár régi fényképet néhány éve a kezembe a 90-es évek elejéről egy diszkóban voltak. Ugyanolyan ribinek öltözött lányok voltak, mint a maiak. Az egyik fotón épp valami fehér csíkot szívtak fel orrba. És hát izé. Az egyik ilyen szépnek öltözött lány épp az anyám volt. Szóval nah, ne szépítsünk, ez a része minden kornak olyan volt amilyen, nem kell túlzásba esni hogy a jelen az szar. 50 éveket meg ne menjünk vissza, mert semmi értelme.
2017. márc. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!