Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet ezt barátságnak titulálni?

Lehet ezt barátságnak titulálni?

Figyelt kérdés

9.-ben az egyik osztálytársammal kicsit jobban egymásra találtunk. Mindig együtt mentünk ebédelni, a suliba meg haza a suliból, és minden órán szinte a padtársam volt.Rengeteget voltunk együtt meg hülyültünk suli utáni szabadidőben is. Én nagyon jó tanuló vagyok, ő kicsit gyengébb, közepes tanuló; ezért mivel 9.-ben még ő is egyedül volt az új közösségben meg én is,kicsit mintha még kajtatott is volna utánam, csak hogy lehessen valakivel, de ettől függetlenül én a legjobb barátomnak tartottam. A rákövetkezendő évben a gyerekkori legjobb barátnője átjött a sulinkba. Innentől kezdve állandóan vele lógott, azt mondta, hogs attól még néhány órán mellém ül, de az kb. csak 1 hónapig volt, utàna mindig a másik csajjal volt.Ő az új padtársa, vele járnak mindenhová, azon az 1 kivételes órán,ahol kényszerből mellettem ül, ott is metakommunikál a bnőjével, és hozzám csak akkor szól ha nem tud valamit, és csak akkor jön át, hogyha valami önös érdek vezérli: átnézni a fogalmazásait, jó-e a matekházi. Már Facebookon se beszélünk, csak háziügyben. Néha meg próbálja játszani, hogy a barátom, de rengetegszer magamra hagynak a suliban, sokszor érzem magam magányosnak, és pont ezért már az osztálykirándulásra sem akarok elmenni. Amikor bármi kérése van,akkor olyan szívesen mondanám neki, hogy a bajban is a nagy barátnőjéhez rohanjon, ne csak akkor törődjön velem, mikor önös érdek vezérli....de ugye akkor még annyit se foglalkozna velem. Volt olyan is, hogy szó nélkül suli után el akartak nenni, engem meg se vártak, és akkor szólt oda a másik csaj, h engem nem várnak meg..és ő meg mondta h jaaa de úgy akarta ő is... hát, csak a jelek nem ezt mutatták.

Jogosan érzem magam kihasználva és egyedül?:(

A hosszúságért bocsánat.


2017. ápr. 26. 18:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy én kicsit nehezebben mutatom ki az érzéseimet, de ha valakinek megnyílok, vele közvetlen vagyok és mindent megtennék a barátaimért. Csak nem tudom, hogy mikor humoros vagyok, jót lehet velem beszélgetni, bármikor segítek,akkor miért kell ilyen szinten tojni a fejemre?
2017. ápr. 26. 18:42
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor még akár lehetett ez barátság, amikor csak te voltál neki a suliban, veled volt el a legjobban, te voltál az a bizonyos ideiglenes barát. Sok ember ilyen, majdnem mind, és igen, jogosan érzed magad kihasználva. Nem is akkor használt ki, amikor a másik csaj híjján veled lógott, hanem most!!! Az már egyértelműen kihasználás, hogy csak akkor kedveskedik, ha segítségrevan szüksége.
2017. ápr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Velem tök ugyanez volt, 9.be még szinte a legjobb barátok voltunk az osztálytársammal, együtt jártunk suliba, meg csomó mindent együtt csináltunk, padtársam is volt (mondjuk az még most is de csak azért mert van amiben tudok segíteni neki, bár cserébe ő is segít ezt azt meg szólunk azért egymáshoz, de ennyi) aztán jött egy új osztálytárs, nagy menő lett meg minden aztán hozzácsapódott és ennyi lett a barátság. Szóval szerintem ez kihasználás(de legalább én is kihasználom ha tudom:D), próbálj meg ne törődeni,tudom nem könnyű. :/
2017. ápr. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Amikor bármi kérése van,akkor olyan szívesen mondanám neki, hogy a bajban is a nagy barátnőjéhez rohanjon, ne csak akkor törődjön velem, mikor önös érdek vezérli..."

Ezt nyugodtan mondd meg neki,ha már szakad a cérna.Hidd el hosszabb távon jobb lesz nélküle mint vele,mert ez sajnos nem barátság,hanem a másik kihasználása.Nekem is van iylen barátnőm,hogy kiönteni a lelkiszemetét jó vagyok,de a bulijaiba nem hiv el,meg egy alapvető tiszteletet sem ad meg,és mostmár ugy vagyok vele a lelki trutymóját is mesélje azoknak akikkel együtt bulizik meg ünnepel.Ő még csimpazkodna belém,én már elengedtem és nyugodtabb vagyok nélküle, a vele való találkozás csak leszivja az energiámat.

2017. ápr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!