Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Könnyebb kint barátkozni? 15/L

Könnyebb kint barátkozni? 15/L

Figyelt kérdés
Lehet, hogy pár hónap múlva kiköltözünk Angliába és kicsit félek. Például a nyelv miatt. Nem beszélek rosszul de messze van a tökéletestől. Aztán ott vannak az új osztálytársak. Félek, hogy nem fogok tudni velük barátkozni... Szerintetek kint barátságosabbak az emberek? Szóval, ha nem rögtön tudom magam kifejezni akkor megvárják míg sikerűl? Türelmesek? Segítőkészek? Maga a közösség befogadó? Előre is köszönöm!

2017. ápr. 29. 22:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan emberek, mint te, csak nem magyarul beszélnek. Gondold át ezt a kérdést úgy, hogy "ha Debrecenbe költözünk, be tudok majd illeszkedni? Ott milyenek az emberek, barátságosak vagy nem?" Elég furcsán hangzik, nem? Na ez a kérdés is ilyen, csak nagyobb skálán.


Egyébként az egyetlen bajod az lehet, hogy lehet lesz olyan, aki piszkálni fog az akcentusodért, de az ilyenek azok a fajta emberek, akik beszólnak a hajad miatt, vagyis ilyen hülyéből nincs sok, de van mindenhol.


Minden rendben lesz, ne aggódj.

2017. ápr. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. ápr. 29. 23:01
 3/19 anonim ***** válasza:
13%

Az angolok eléggé ridegek,távolságtartóak.

Pl az óvodákban az óvónők,dajkák hozzá sem érhetnek a gyerekekhez. Nem vehetik ölbe,nem puszilhatják meg őket.

Teljesen mások a nevelési módszerek,mint pl Magyarországon. Itt gyermekközpontú,puszi,pacsi,ölbevevés stb. Na ott ezt nem teheti meg egy óvónő,mert kirúghatják érte.

2017. ápr. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De jó! :/ Azért köszi!
2017. ápr. 30. 11:05
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Amit a második hozzászóló mond az egy baromság.

valakitől hallott valamit, aki látta valahol amit valaki írt egy feljegyzés alapján. Semmi igazság alapja.


Az én lányom itteni (anglia) oviba jár és semmivel nem ridegebbek a gyerekekkel mint Mon.

Ugyan úgy másznak a óvónénikre, ölelgetik őket mint otthon.


Szinte biztos, hogy nem te leszel az egyetlen külföldi az osztályodban. Nem kell pánikolni.

2017. ápr. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Rendben! Nagyon szépen köszönöm! :)
2017. ápr. 30. 21:12
 7/19 anonim ***** válasza:

Mivel kevés embert ismerek, aki kint él(t), angolokat meg egyáltalán nem személyesen, így nem tudok érdemben nyilatkozni, hogyan viszonyulnak a külföldiekhez az britek.


Viszont pl. Londonban tudtommal sok a bevándorló (nem csak a "migráns"), hanem, aki kiköltözött pl. munka miatt (legálisan).

Így elég vegyes az etnikum, van sok magyar is.

Emiatt kétlem, hogy bárki az angol nyelvi normát megközelítő módon beszélne. Valamivel nehezebb megérteni őket (akcentus, szleng etc.), de emiatt ne aggódj, hozzá fogsz szokni rövid időn belül.


Az általános viselkedési norma külföldön teljesen más, mint nálunk. De akár az országon belül is vannak különbségek nálunk is, lásd, akár Sopron-Miskolc.



Hogy befogadóak-e? Nehéz véleményt mondani, ha lennének tapasztalataim is, de értelmetlen is egyben.

Hiszen minden iskola, osztály és egyén is különböző.


Amiket feljebb írtam az etnikumról, emiatt szerintem nem fogsz hátrányba lenni túlzottan. Hiszen sokan szintén nem angol anyanyelvűek.

2017. ápr. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem akkarok rád ijeszteni de én már pár éve itt élek kint és az nekem iszonyú nehéz volt itt beileszkedni pedig előtte nem volt ilyesmivel problémám. Előszöris már vagy 3 éve itt lakom és még sokan mindig úgy emlegetnek meg néznek rám mint az idegesítő lányra akki nem beszél tökéletes angollal. És az a baj hogy nem csak a diákok hanem a tanárok is olyanokat mondanak hogy "mikor mész már vissza az országodba?"meg ha páldául valamit nem tudok akkor meg elkezdik mondani hogy "a te országod biztos olyan maradi hogy az emberek mint te még ezt se tudják". Itt az iskolákban negyon megy a klikkesedés és szerintem iszonyú bekerülni egy ilyenbe föleg hogy én még nehezen találtam olyan emberekét akik szimpik lettek volna mert a töbség az ilyen tipikus angol "ki vagyok én" gyerek akik fenhordják az orrukat vagypedig a másik véglet akit nem is nagyon lát az ember nem berugva vagy beszívva. Szerintem iszonyú zárkozottak és mo.on mindenki mind kérdez meg mondja hogy az angolok milyen kedvesek én csak ott ülök és nézek hogy ez most valami vicc pedig az elején még én is azt hittem mig meg nem ismerem öket mert ezzek általában csak bájcsevejek és utána ott röhögnek rajtad. Én nekem úgy sikerült beilleszkedni hogy jóba lettem a egy valakivel akki utána bemutatott a barátnöinek akkik utána ezeket mind el magyarázták és még mai napig segitenek kiigazodni az emberek nagy töbségén de már úgy érzem hogy átlátok rajtuk.
2017. máj. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8as vagyok az lemaradt hogy 15L
2017. máj. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Huh... Mindenkinek köszi! Az utolsó 15 éves lánytól kérdezném, hogy Anglia melyik részén laksz? Mert én egy viszonylag kis városba költöznék.
2017. máj. 1. 01:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!