Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális hogy rendesen félek...

Normális hogy rendesen félek a szülinapomtól?

Figyelt kérdés

14 éves leszek pénteken, és tavalyi miatt egyre jobban félek tőle..

Tavaly a legjobb barátom szülinapját felejtettem el (februárban), és ő sem köszöntött engem (fb-je nem volt még akkor egyébként). Ebből nem volt semmi probléma mintha misem történt volna mai napig jóban vagyunk (osztálytársak vagyunk). Idén felköszöntöttem attam neki egy tábla csokit meg ilyenek, de mégis én félek hogy netán nem köszöntene fel.. Pl volt már olyan hogy megkérdezte mikor van a szülinapom, lehet hogy nem a dátumok embere azért felejtette el tavaly..

De semmi probléma nem volt eddig koztunk 8 éve barátok vagyunk..

Mit csináljak ez ellen hogy ne történjen meg?



2017. máj. 9. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez legyen a legnagyobb bajod, hogy valaki nem köszönt fel szülinapodon. Én tojok az egészre. Egy születésnappal te nem bizonyítottál semmit, nem értél semmit se el, csak döglöttél otthon és vártad, hogy múljon az idő. Nem ilyen dolgokon kellene gondolkoznod.

Ha valamit ténylegesen elérnél az életben és azért nem gratulálna, akkor már lenne értelme, de egy szülinap miatt...

2017. máj. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy sem a te érdemed,hogy megszülettél.

Édesanyád szenvedett veled a szülőágyon

2017. máj. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rosszul esne, ha nem köszöntene fel?
2017. máj. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért olyan fontos, hogy felköszöntsön. Ennyire függsz tőle érzelmileg? Én nem tudnék egy barátomtól így függeni, max. egy csajtól, akibe szerelmes vagyok...


Vagy az a bajod, hogy te adtál ajándékot neki, és ha ő elfelejti, akkor igazából valamilyen formában "vereséget szenvedsz"? Ilyen esetben meg tartsd azt észben, hogy ajándékot nem azért adunk, hogy utána kapjunk is, hanem azért adunk, mert azzal a saját szeretetünket, kedvességünket, odafigyelésünket fejezzük ki. Nem a viszonzás miatt adunk. Ha az illető nem viszonozza, akkor csak a saját figyelmetlenségét mutatja meg vele, vagy azt, hogy nem érdekled. Legalább tudni fogod, hányadán állsz vele.


És a harmadik opció, hogy egyszerűen elfelejti. Amúgy ha megkérdezte, hogy mikor van a szülinapod, akkor valószínűleg fontos vagy neki valamennyire, ez jót jelent.

2017. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!