Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogy viszonyulnátok ehhez...

Ti hogy viszonyulnátok ehhez a helyzethez? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A véleményetekre lennék kíváncsi, mert igazából nem tudom, hogy ilyenkor mi az illendő.


Van ugyanis egy lakótársam (lány), akivel már több, mint 2 éve lakok együtt egy albérletben. (Évfolyamtársak vagyunk a főiskolán.)


Alapvetően szerintem jól kijövünk, nincs közöttünk komoly veszekedés, meg semmi ilyesmi szerencsére, csak mostanság eléggé....hogyan mondjam, furcsán viselkedik.


Az van vele ugyanis, hogy mostanság bepasizott, amivel nincs is semmi baj, csak hogy nekem van olyan érzésem, hogy mióta barátja van, onnantól kezdve engem nem vesz emberszámba vagy legalábbis ezt tudom leszűrni a viselkedéséből.


Az van ugyanis, hogy a barátja rendszeresen feljár az albérletbe, gyakran itt is alszik és/vagy itt tölti az egész délutánt. Ez már kb. 1-2 hete így van.


Ezzel megint nincs semmi problémám (engem legalábbis nem zavar, ha ő jól érzi vele magát, akkor jöjjön nyugodtan), azzal viszont már igen, hogy én a csávót konkrétan nem láttam, még a nevét se tudom. :D Mikor itt vannak, direkt akkor vannak a konyhában/előtérben, amikor hallják, hogy én telefonálok vagy nem érek rá és amikor én kimegyek, hogy csináljam a dolgom (főzés, mosogatás stb.), akkor meg bezárkóznak a szobába és úgy tesznek, mintha nem is léteznék, emberszámba se vesznek, hogy na, legalább mutatkozzunk be egymásnak.


Amikor meg elmegy a faszi, akkor meg érdekes módon gyakran el tudunk beszélgetni erről-arról, de a barátját szóba se hozza.


Szerintetek ez miért lehet? Azt várja/várják, hogy én tegyem meg az első lépést a bemutatkozás/ismerkedés felé? Lehet, hogy rosszul tudom, de pont fordítva kéne ennek lennie, nem?

Mármint úgy értem, ha én vinném fel a páromat a lakásba, amit egy másik emberrel közösen bérlek, az első teendőim között lenne az, hogy max. egy kézfogás erejéig, de bemutatnám a lakótársamnak, hogy na ő xy mostantól a párom, nem zavarna, ha párszor feljönne ide hozzám, esetleg itt is aludna néha stb.

Nem tudom, de engem ez a helyzet zavar, hogy már több, mint 2 éve ismerjük egymást és szerintem jól kijövünk egymással, de az ilyen esetekben viszont úgy érzem, hogy még annyi tiszteletet sem érdemlek a részükről/részéről, hogy legalább bemutasson a barátjának, aki ugyanúgy használja azt a vizet, villanyt, gázt, amiért többek között én is fizetek.


Ja és érdekességként még annyit a végére, hogy ezt a procedúrát az előző barátjával is eljátszotta már. Ott sem láttam a gyereket, mondjuk igaz, akkor legalább annyit megkérdezett tőlem, hogy nem lenne-e baj, ha néha feljönne ide a fiú esténként aludni. (Mondjuk az a kapcsolat nem tartott olyan sokáig, max. 2 hétig, meg általában akkor jött át a srác, amikor én már aludtam.)


Bocsi, ha nagyon hosszú lett, mindenesetre köszönöm, hogy végigolvastad! :)


2017. máj. 16. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami vén fószert vagy egyéb vállalhatatlan alakot szedett össze, akit ciki bemutatni. Más ok nem jut eszembe.
2017. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 thuesday ***** válasza:
Semmiképp se kezdj rosszindulatúan. Elõször hozd fel a lakótársadnál, beszéljétek meg esetleg ha nem jön szóba akkor említsd meg hogy sokat változott egyes dolgokhoz a hozzáállása, vagy hogy szeretnéd, ha csak felületesen is de megismerni a srácot. Biztos nem fogja leharapni a fejed:)
2017. máj. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha túl sokat van ott, fizessen rá eső részét az albérletnek. Lakótársad meg olcsó ribi.
2017. máj. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Nem hiszem, hogy annyira vállalhatatlan lenne vagy annyira öreg, mert közben meg ide-oda eljárnak, akkor szerintem ott is szégyellné, ha így lenne.


Én inkább azon vagyok, hogy a lakótársam viselkedése megváltozik akkor, amikor barátja van: felsőbbrendűnek érzi magát és olyan lekezelően bánik másokkal szemben, különösen olyanokkal szemben, akiknek jelenleg nincs párja, egyedül vannak.

Ezt már régebben is észrevettem, mikor az előző barátja volt meg. Azt a srácot legalább bemutatta (meg hát már 1 éve együtt voltak és volt, amikor 1-1,5 hetet itt volt a gyerek állandóan), de ott is emlékszek egy pár "ha tekintéssel lehetne ölni" vagy "minek vagy te itt"-féle "szánakozó" nézésekre. :D


Igazából csak arra voltam kíváncsi, hogy akkor most én vagyok az obszcén, mert nem teszi meg a kezdő lépést vagy ő(k) az(ok), de így a válaszokat olvasva akkor inkább ti is azt mondjátok, hogy az utóbbi.


Köszönöm még egyszer! :)


Ui.: persze, ha sokat itt dekkol a srác és az én rezsimen (is) lóg, pláne úgy, hogy tényleg, még annyival sem tiszteltek meg, hogy be sem mutatkoztunk egymásnak, de azért a vizet-villanyt-gázt szépen használja, akkor azt már nem fogom elnézni és a rezsinek csak a harmadát fogom befizetni.

2017. máj. 17. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!