Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szó szerint zaklat a lány....

Szó szerint zaklat a lány. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Tavaly egy barátnőmön keresztül megismertem egy lányt, akivel tök jó barátnől lettünk. "Hírből" már tudtam hogy leszbikus, de nem hozódott fel soha a téma, nem is beszéltünk róla. Mindent megbeszéltünk, az egész nyarat együtt töltöttük. Bevonatozgattuk a megyét teljesen céltalanul. Voltunk 1-2 fesztiválon is. Egymásnál aludtunk. Legjobb barátom és Lelkitársam lett. Közben összejöttem a barátommal, aminek látszólag örült. Aztán mivel nem egy iskolába járunk, a kapcsolatunk ősszel megromlott, már nem kerestük annyit egymást. Végül eljutottunk oda, hogy már egyáltalán nem. Januárban rámírt, hogy muszáj találkoznunk. Egy kávézóban elmondta hogy ő leszbikus, szerelmes volt belém az első beszélgetéstől (nem kamu!!!). Teljesen lefagytam, lezártam annyival hogy ne haragudj, de én erre nem tudok mit mondami, nem tudom mit hittél, amúgyis barátom van. Majd elkezdett tök más dolgokról beszélni, mintha fel sem hozódott volna. Ezután megint nem beszéltünk egy hónapig. Februárban az éjszaka közepén magántelefonszámról hívott fel, hogy ha nem szakítok a barátommal, meg fogom bánni. Rácsaptam a telefont, annyira ideges lettem. Másnap hajnalban felcsengetett a barátomhoz, (nem vicc!!), hogy felejtsen el engem vagy megöli magát. Természetesen én tudom, hogy nem lenne rá képes. Egy ismerősömtől hallottam most, hogy van valami barátnője, ennek ellenére folyatosan felcsenget a barátomhoz és hozzám is, állandóan hívogat, van hogy hajnal egykor, fenyegetőzik, ordibál a házunk előtt. Tegnapelőtt délután úgy ért haza a barátom, hogy a lépcsőházukban az ajtó előtt ült és várta, ott rendezett jelenetet. Többször próbáltam már vele beszélni, hogy hagyja abba, illetve az anyjával is beszéltem már de reménytelen. Próbáltam teljesen megszakítani a kapcsolatot, de ha valahol mindig felbukkan. Ezzel az üggyel gondolom még nem lehet a rendőrségre menni, nem hiszem hogy komolyan vennék.... Kérlek segítsetek ötletekkel, mit tehetnék. Nem kamu...
2017. máj. 18. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Hogyne lehetne menni? Ez zaklatás.
2017. máj. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
A lány iskoláját keresd fel, és ha van az iskolában iskolapszichológus, mind ezt mond el neki is.
2017. máj. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Küldd hozzám! Engem zaklathat!
2017. máj. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy mediátort fogadjatok szerintem.
2017. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
50%
Szerintem azért próbáld meg a rendőrséget..egy távoltartási azért jó lenne ilyen esetben...
2017. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha még kétszer leírtad volna, hogy nem kamu akkor talán elhiszem.
2017. máj. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Durva hangnemben torkold le, és add tudtára, hogy undorodsz az ilyen viselkedéstől, és hogy látni sem akarod többet. Fenyegesd meg rendőrséggel is (keresd meg a zaklatásról szóló részt a BTK-ban). A blöffnél többre úgysem mész, mert a rendőrség tényleg nem foglalkozna ilyen dolgokkal.


A pasidat meg nem értem, miért nem képes erélyesebb fellépésre egy ilyen pszichopata őrülttel szemben.

2017. máj. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kedves hatos, ha szerinted kamu, akkor nem kell válaszolni, egyikőnknek sem lesz jobb vele.

Megfenyegethetném rendőrséggel, de kétlem hogy foglalkoznának ilyen ügyekkel.

2017. máj. 19. 17:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Zaklatás


222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, v. más magánéletébe, ill. mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon,őt rendszeresen/tartósan háborgatja,ha súlyosabb bcs. nem valósul meg,vétség:1 év


Szerintem egy próbát tehetsz a rendőrséggel ha nem csillapodik a helyzet.

2017. máj. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak a dolgok, kérdező? Már nem zaklat téged a lány?
2021. nov. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!