Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért hazudik mindenki körülöt...

Fruzsa8 kérdése:

Miért hazudik mindenki körülöttem?

Figyelt kérdés
Megtörténik valami és a következő nap már teljesen másakat beszélnek arról, sokkal jobban kiszinezve. És ez engem zavar,nagyon. De persze ez nem érdekel senkit, ugyanúgy beszélnek tovább a hazugságaikról egymásnak. S amit én csináltam az elvan felejtve

2017. máj. 28. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Konkrét sztorira utal a megfogalmazásod. Mi történt?
2017. máj. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy direkt hazudnak ellened. Az elme olyan, hogy a látottakat, hallottakat torzítva rögzíti, azt jegyzi meg, ami számára fontos, vagy beleszövi a saját képzeletét is. Egy apró önálló vélemény vagy önző gondolat már eltudja torzítani az eredeti történetet. Ezután a mesélő már teljes beleéléssel adja tovább a saját verzióját és ezt sokszor nem direkt csinálja. Azt hallottam, olvastam, hogy a legmegbízhatóbb érzékszervünk a szaglásunk, és a szagokra, illatokra évek múlva is reálisan emlékezünk. Sajnos ez nem igaz a látottakra. Végeztek erről kísérletet, hogy egy bűncselekményt szimuláltak monitoron, és a tesztalanyoknak le kellett írni a részleteket, mint azonosítást, ruházatra, cselekményre stb.. Ahány ember, annyiféle képen emlékezett. Kb. 10% tudta pontosan leírni amit látott, a többi hozzá toldott, vagy elvett a történetből.

Ugyanez volt azzal, mikor iskolába jártam, és volt egy ilyen nap, mikor az volt a feladat, hogy mindenkinek ki kellett menni a teremből, és csak egy maradt bent akinek elmeséltek egy történetet. Neki azt tovább kellett adni a soron következőnek, majd a soron következő a másiknak és így tovább. A végén a legutolsónak fel kellett mondani mindenki előtt, hogy mit hallott. mondanom sem kell ,hogy addigra a történet eléggé kifacsart lett, alig hasonlított az eredetihez.

2017. máj. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Voltam régebb egy házibuliban, ahol késöbb én mosogattam, csináltam reggelit,míg a többiek néztek s elővették a sót. Következő nap már erre senki sem emlékezett. De amúgy ez még nem is olyan nagy baj,de..
2017. máj. 28. 10:06
 4/5 A kérdező kommentje:
Amikor az egyik barátnőm azt mondja,hogy miattam nem jött össze neki egy fiúval, az már idegesít. Elmentünk sétálni egyet, összefutottunk velük és a két fiú együtt akart maradni. Ez is az én hibám. S még van ennek folytatása
2017. máj. 28. 10:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak annyi h ő nem a barátnőd!


Következőnek te is csak várd, hogy valaki megcsinálja az ételt.


Meg mond, hogy nem mész vele futni, hátha úgy megtalálja a nagy Őt


Le fog esni neki az garancia :)

2017. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!