Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen konkrét (és nem sablono...

Milyen konkrét (és nem sablonosan általános meg tágértelmű) lépéseket kell tennem, ha egy internetes közösségi oldalon barátkozás céljából sikeresen kommunikálhassak? 27/F

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogy van jópár ilyen beszélgetős ismerkedős (nem társkereső) oldal. Oda kérnek általában egy adatlapot.


Az első problémám, hogy szeretnék frappáns bemutatkozást írni, hogy vonzóbb legyek, szimpatikusabb, de mégis őszinte. A helyzet viszont az, hogy nem tudom, hogy milyen hangnemben, mit érdemes írni magamról és hogy írjam-e, hogy diagnosztizált aspergeres (ami kb autista) vagyok. Ha írom, azzal felkészülnek, hogy ha furcsa vagyok az nem azért van, mert megbántok mást és lenézem meg ilyenek.


Másik pont, szeretnék javítani a kommunikációmon, barátokat, befogadó baráti közösséget keresek (nem társat, nem szexualitást - Barátnőm már van, szeretem Őt, nem kell túltárgyalni), ehhez mérten szeretném tükröztetni az adatlapomat azon az oldalon.


Harmadrészt eléggé kevés az önbizalmam, mert képet is ki kellenéne raknom, de rossz tapasztalataim vannak erről és patthelyzetben érzem magam. Nem tudom, hogy milyen képet érdemes barátkozás céljából kiraknom. Valahogy azt azért sejtem, hogy nem 18+ képeket, szóval az ilyet beugató trollok menjenek szépen vissza a Fantasy világba a híd alá.


Ha meg is lenne az adatlapom, leblokkolok, hogy hogyan kéne egyrészt kiválasztanom és ezáltal eltalálnom, aki szívesen beszélget velem, rendes, jófej, elfogadó és talán ugyanolyan problémákkal küzd mint én.


Ha megérzésből találok is olyan felhasználót, akire azt mondom egye fene ráírok mert miért ne, akkor leblokkolok, hogy most mit kell írnom, hogy kell ráköszönni, mit szabad úgy írni, hogy ne küldjön el a búsba, mire kell figyelnem.


Ezek mellett rettenetesen érzékeny vagyok a kudarcokra, sok traumán mentem keresztül és a mai napig nem tudtam azokat feldolgozni. Vannak köztük olyan feldolgozatlan dolgok, amiket egy átlagember röhögve kibír, de én valahogy nem az átlagember vagyok.


Nem sajnáltatni akarom magam, hanem máshogy működök és szeretnék egy kis segítséget, útmutatást, hogy könnyebben beilleszkedődjek a szocialitásba. Majdnem a nulláról kell kezdenem.


2017. máj. 28. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudod nagyon jól!

Helyzete válogatja mit kell írnod.

A kudarcokra rá se ránts.

A bajodat meg nem fontos kiírnod, aki normális az később sem blokkol le ha megtudja

2017. máj. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kifejezetten kértem, hogy konkrét válaszokat kérek és teljes mértékben sértő, hogy bármilyen személy meghazudtol engem és ilyenkor dührohamot kapok. Olyan nincs, hogy tudom nagyon jól, mert akkor nem kérdezném. Nem tudom milyen helyzetben mit kell írnom illetve mondanom. Olyan sincs, hogy ne rántsak rá a kudarcokra, mert a kudarcok miatt lett olyan az életem amilyen. Soha világéletemben nem tudtam kezelni a kudarcokat és ezek után nem is vagyok rá erre képes. Az orvosok is megmondták, hogy speciális segítségre van szükségem az életvitelem során, ha be akarok tudni illeszkedni, mert magamtól nem fog menni.
2017. máj. 30. 10:30
 3/4 anonim válasza:

Én is aspis vagyok (lány), szóval értem a problémád.


1. Az adatlapodra ne írd ki a gondjaid, bajaid, mert azzal csak elriasztod a poetnciális jelölteket, ráadásul szerintem elég, ha azok tudják rólad, akik később megismernek, nem kell az egész közösség tudomására hozni.


2. A legjobb egy kvázi semleges témákról szóló bemutatkozás: mik a kedvenceid, miket szeretsz csinálni szabadidődben. Mindneképpen említsd meg, hogy barátkozni és ismerkedni szeretnél, nem csajozni.


3. Ha megvagy, keress olyanokat, akiknek hasonló az érdeklődési körük, vagy vannak közös kedvenceitek.


4. Elsőre valami semleges, de barátságos üzenetet írj, pl. szia, olvastam a bemutatkozásodat, és az alapján szimpinek tűnsz, és vannak közös kedvenceink is(megemlítheted név szerint is őket). Arra gondoltam, szívesen beszélgetnék veled,ha van kedved hozzá.


5. Mivel én is hiperérzékeny vagyok, azt szoktam csinálni, hogy egyszerre több emberre szoktam ráírni. Ha 10-ből csak 2 válaszol, az már ereemény és nem kudarc. Öürlök a kettőnek, és rájuk fókuszálok.


6. Eleinte maradj a közös kedvencek/közös hobbik témájánál. Az aspergert csak akkor említsd, ha a) beragadsz egy beszélgetésbe, vay b) már elég személyessé vált a beszélgetés (kiválaszthatsz magadnak egy "vízválasztó" adatot, nekem pl. az, ha tudom, mivel foglalkoznak a szülei, de választhatsz bármit, amit elég személyesnek érzel). Ilyenkor írd/mondd azt, hogy sajnálod, hogy kicsit suta vagy, de aspid van és ezért gondjaid vannak a kommunikációval. Az esetek 98%-ában megértő és segítő szándékú válasz érkezik, onnantól pedig már nem kell stresszelned magad azon, hogy visszautasítanak, hiszen nem tették.


7. Kép terén nem igazán van tapasztalatom, de bármilyen kép megteszi, amin a magad számára elfogadhatóan nézel ki, ha lehet, mosolygósat, vagy olyat, amin barátságosan nézel. Igazából a képnek szerintem nincs nagy jelentőssége, főleg, mivel nem csajozni akarsz, csak barátkozni.


Remélem, segítettem valamennyit, sok sikert! :)

2017. júl. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
3-as vagyok, bocs a félreütögetésekért, remélem, azért így is olvasható volt valamennyire, amit írtam. :S
2017. júl. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!