Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a baj velem? Mit csinálok...

Principella kérdése:

Mi a baj velem? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy valami nem stimmel. Átlagos lassan 30 éves csajszi vagyok és nincs egyetlen barátnőm se, barátom se. Többnyire pozitívan állok az emberekhez, nem külső alapján ítélek. Nagyon ritka ha valakivel nem tudok kijönni. Viszont világ életemben vállaltam a véleményem, őszinte voltam és szókimondó. Ez a munkahelyemen néha probléma volt, de mindenhol rájöttek, hogy jobb, mintha hazudoznék vagy szart kevernék, mint nagyon sok velem egy idős nő. Párkapcsolati téren is csak az idiótákat vonzottam. Azokat akik hajlamosak családon belül verekedni és szerencsejáték függők, valamint alkoholisták. (nem a hétvégi baráti körben elfogyasztott 8-10 sör, hanem a hétköznapi kötözködéses liter bor + rövid fogyasztók) Nem az a fajta ember vagyok, aki naphosszat gubbaszt az internet előtt, sőt, van, hogy be sem kapcsolom a gépem és elő sem veszem a telefonom. Inkább elmegyek megnézni kiállítást, ha van olyan ami érdekel, vagy moziba. Volt, hogy csatlakoztam túra csoporthoz egy könnyed erdei sétára . Én nem hiszek az online társkeresésben, de kipróbáltam és ott is csak az alja népet vonzottam be. Azokat a fajta embereket, akik csak eltartatnák magukat. Már azon vagyok, biztos velem van a baj, hogy képtelen vagyok olyan emberekkel találkozni, akik hasonló adottságokkal rendelkeznek. Normálisan dolgozó, magát eltartani képes, nem alkohol és drog függő, átlagos életszínvonalon élő személyek. Nem vagyok egy topmodel alkat de nem is vagyok egy igénytelen tehén. Túl nagy elvárás az, ha valakinek megadom a tiszteletet, akkor az el is várom? Mikor párkapcsolatom volt, túlzott elvárás az kölcsönös megértés? Nem hagyom, hogy uralkodjanak felettem, sokkal inkább társként tekintettem mindig az exemre. De valójában nem is a pártalálás ami miatt úgy gondolom, valamit nem jól csinálok, hanem, hogy nincs egyetlen barátom-barátnőm sem. Egy olyan személy nincs a környezetemben, akivel le tudnék ülni egy délutáni kávéra és dumálni egy kicsit bármiről. Sok minden érdekel, így nyitott vagyok szinte minden témára. Már kezdek azon a nézőponton lenni, lehet pszichológushoz kellene mennem. Mondjuk nem érzem úgy, hogy szükségem lenne rá, de lehet.

Miben kellene változtatnom a személyiségemen? Egyáltalán kellene változtatnom? Mit csinálok rosszul?


Számítok rá, hogy ezen az oldalon kapok majd hideget-meleget, mert itt névtelenül vagy gúnynéven rengeteg a troll, de úgy voltam vele, egy próbát megér. Hátha akad normális hozzászólás is.



2017. máj. 29. 09:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Principella, a lassan 30 éves CSAJSZI... Itt a baj.
2017. máj. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mi a baj? Hogy én nem rejtem el az álnevem? Megtehetném, de feleslegesnek gondolom.
2017. máj. 29. 09:14
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a társkeresőkjel, higy ott is rengetegen csak alkalmi partnert keresnek a kapcsolat mellé....

Én is megpróbáltam, de rá kellett jönnöm, hogy az életben, és ott sem megy a kezdeményezés....

Így ott tartok, ahol Te.

De a közhelyeket el tudom mondani: "ne add fel", "majd akkor mikor nem számítasz rá", "eljön majd a Te időd us"..... :)

2017. máj. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy önismereti csoportba, az mindenkinek hasznos, függetlenül attól, hogy van-e problémája vagy nincs. Nem tudom, mitől alakult ki benned ez a gyanakvás és sértettség, amitől úgy támadsz, hogy még senki nem bántott, mindenesetre ez nem segíti elő a kapcsolatteremtést.:-)
2017. máj. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

"világ életemben vállaltam a véleményem, őszinte voltam és szókimondó"


Szerintem ez a baj. Az emberek nem akarják tudni az igazságot, nem akarnak szembenézni az objektív valósággal, sokkal inkább azt szeretnék hallani hogy a te véleményed beleillik az ő világképükbe. Mivel soha nem fogsz olyan embert találni akivel 100%-os átfedés van a vélemények vagy világnézet terén, ezért néha engedni kell.


Leírom konkrétan mire gondolok. Én egy 30 éves férfi vagyok, van olyan szintén 30 éves nő barátom aki néha nagyon gyerekes. Pl. olyan telefontokja van ami egy maci, van hogy gyerekeknek szánt hajcsatt van rajta, vagy egyszerűen kényeskedik "lávcsi" "puszcsi" stb. Ez engem marhára idegesít ha kívülről nézem, de az idő 80%-a meg jó vele, pont arra amit írsz, kávézni, dumálni, kiállításra menni, stb. Egy haverom meg a pókerbe van belebuzulva. Azt mondja nem szerencsejáték, hanem tudás kérdése. Én pont fordítva gondolom. És mit teszek amikor elkezdi fejtegetni hogy a pókerhez milyen ész kell és neki mennyi sok megvan hozzá? Leállítom hogy márpedig nincs igazad? Nem. Hagyom hogy elmondja és kész, jön utána a következő téma, amin már közös ponton vagyunk.

2017. máj. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó: A pókerben a haverodnak van igaza, nem neked. Gondolom életedben sem pókereztél, azért gondolod így. Logikus. :) Aki pókerezik folyamatosan, az pontosan tudja, hogy a tudásnak mekkora szerepe van. Aki nem játszik, annak magyarázhat az ember, úgyse érti meg soha.
2017. máj. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

4-es: Valóban támadásnak lehet érezni? Nem gondoltam volna. Amúgy ez miben nyilvánult meg? Én nem vettem észre, de érdekelne.


5-ös: Én úgy látom, ha valakinek nem is egyezik a véleménye az enyémmel, az nem baj, hisz nem vagyunk egyformák, sőt előnyös is lehet, hisz így más szemszögből látunk dolgokat és más megközelítésben tudunk véleményt alkotni. Én abszolút elfogadom az emberek nézőpontját, de cserébe elvárom én is ezt. Önzőség lenne elvárni?

2017. máj. 29. 09:33
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is a 4-es, 5-ös véleményét látom a soraidban. Az emberek az ismerkedéskor nem szeretik a nagyszájú, "mindentjobbantudok", "szerintemeznincsígy" embereket. Klassz, ha valaki erős, kemény, de a kapcsolatok kialakításában először lazának kell lenni, nem az elvárásokat hangoztatni, majd később, hamegvan a bizalom, a közös!!! téma, akkor lehet kicsit a mélyebb tulajdonságokat is felfedni. Akinek eleve egy kemény, mindenkit leosztó stílusban mutatkozol meg, az nagyívben el fog kerülni.
2017. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kérdező! Én is hasonló cipőben járok, de pár évvel idősebben. Véget ért egy hosszabb kapcsolatom 2 évvel ez előtt, ami miatt elvesztettem a gyerekkori barátokat és most úgy érzem ahogy Te. Egyszerűen mintha lehetetlen lenne szerezni újakat. Követem a posztod.

41/N

2017. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

Hölgyeim, Hölgyeim....

Itt vagyok! 45 éves korig nyitott vagyok. :))))

2017. máj. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!