Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan akadályozzam meg, hogy...

Hogyan akadályozzam meg, hogy megölje magát?

Figyelt kérdés
Az egyik legjobb barátnőm meg akarja magát ölni, depressziós..mondott egy időpontot, körülbelül egy éven belül.Hogyan akadályozzam meg?Nem tudnám elviselni, hogy elveszítsem.Már sok mindennel próbálkoztam, lelket önteni belé, stb.De semmi ötletem sincs..

2017. jún. 5. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
csak sajnaltassa magat, lelkileg terorrizal teged, meg kell szakitani vele minden kapcsolatot.
2017. jún. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem fog öngyilkos lenni (magamról tudom...), csak figyelemre vágyik. Az ilyen ember tényleg igényli a törődést, nem szabad félvállról venni.
2017. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem ilyen hogy mondja aztán végrehajtja! Csak az elkeseredettség diktálta ezt. Az ilyen #1 félék trollkodásait ne vedd komolyan,nincs empátiájuk ami minden kapcsolat alapja!
2017. jún. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha tényleg öngyi akarna lenni nem jelentené be egy évvel előre
2017. jún. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld megnyugtatni, mondd el neki, hogy semmi probléma nincs azzal, ha az ember szakemberhez fordul, valahogy vedd rá, hogy meglátogasson egy pszichológust. Végső esetben szólj az iskola védőnőjének, vagy a szüleinek, de semiképp se hagyd annyiban a dolgot.
2017. jún. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező!


Legyél minél többet vele, és próbáld kimozdítani a megszokott környezetéből. Ha egy napra, akkor egy napra, ha fél órára, akkor fél órára. Ha sikerül rábeszélni őt pszichológusra, menj vele. Ne hagyd, hogy belekeveredjen valamibe.


Egy év, azt hiszem, a Ti életetekben nagy idő. Változhatnak a dolgok.


Üdv R

2017. jún. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mutasd meg neki Paola Antonini történetét:


Ez a lány elvesztette a fél lábát, de ahelyett, hogy összeroskadt volna másokon segít.


[link]


[link]

2017. jún. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Éreztesd vele, hogy fonos a számodra és mások számára is. Mondj neki olyan dolgokat, amikért érdemes élni. Tudasd vele, hogy még sok dolga van az életben és nem haszontalan. Kb ezeket tudom mondani. Szurkolunk :)
2017. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére már minden oké, köszönöm mindenkinek!
2018. ápr. 24. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!