Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Azért utál meg sorra minden...

Azért utál meg sorra minden barátom, mert depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

A gimit anno úgy kezdtem, hogy már depressziós voltam. Egy embert ismertem az osztályban, aki addig évek óta a legjobb barátnőm volt, de egy harmadik fél engem szépen elküldött, mert nem voltam neki szimpatikus, és magával vitte a barátnőmet. Ez hosszú folyamat volt, közben a depresszióm erősödött, a két lány pedig egyre inkább ellenségessé váltak velem szemben. Végül feladtam, egyedül maradtam, teljesen elzárkóztam mindenkitől, féltem a többiektől.

Következő tanévben egy lány nyitott felém, én pedig a nyár alatt kicsit jobban lettem, így engedtem a kezdeményezésének. A két ellenséges lány azonban rám szállt, én pedig újra süllyedni kezdtem, ami miatt megutált az újonnan szerzett egyetlen barátom.

Újabb sötét időszak, nyáron ismét fellélegeztem, majd következő tanévben sokkal, de tényleg sokkal jobban lettem, valamennyi önbizalmam is lett. Az osztály nagy részével képes voltam kommunikálni, 2 újabb embert engedtem magamhoz közelebb. Velük jól elvoltam, az ellenségeimet (akkor már 3 lány) ők sem szívlelték. Egy új lány is jött a suliba, vele is jóban voltam, a fenti sztorimat tudta, és próbált segíteni nekem, hogy még jobban legyek.

Eközben drága ellenségeim újra rámszálltak, ami miatt újra depresszióba estem. Pár nap alatt azt vettem észre, hogy akivel jóban voltam, mind megutáltak, és teljesen levegőnek néznek. Az egész osztályom utál emgem. Újabb depressziós időszak...


Soha többé nem engedek magamhoz közel senkit, mert senki nem viseli el a depressziómat. Ha egyáltalan az a bajuk velem...


Mégis, mit tegyek? Ennyire bele kell rúgni egy borzalmas lelkiállapotban lévő emberbe? Ha történne velem valami, vajon érdekelne bárkit is, hogy mi van velem?


17/L



2017. jún. 13. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Esélyes... Amíg nem tapasztalja meg a legtöbb ember, hogy milyen rossz, nem fogják elviselni sem, velem ugyanez történt, de lerendeztem azzal, hogy ők nem voltak barátok. :)

18/F

2017. jún. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az iskolában nem igazán empatikusak az osztálytársak egymással. Konkrétan egy rakás random ember egy helyre kènyszerítve. Ott tényleg azt mondanám, hogy már ne is próbálj barátkozni, max ne utasítsd el. ha valaki közeledik hozzád.

Ismerősöket szerezni inkább sulin kívül javasolnám, az tartósabb lehet.

Viszont az jobban számíthat, hogy miért vagy depressziós?

Ha nem szeretnèd ide kiírni, privátban is leírhatod.

22\F

2017. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehetséges, hogy ez is benne van, sok ember nem szereti, ha valaki gyakran panaszkodik saját magáról. Viszont aki ezért megutál, az nem is volt igazi barátod. Nem tudok mást javasolni, mint hogy próbálj meg (biztos nem könnyű) olyan embereket találni, akiket érdekelnek a problémáid. Nekem is gyakran van melankolikus hangulatom (bár depressziós talán nem vagyok), de a problémáimat próbálom azokkal megbeszélni, akik tudom, hogy megértenek (cserében én is meghallgatom az övéket, meg néha beszélünk másról is, hogy ne csak erről szóljon a társalgás), az osztályban pedig nem hangoztatom (bár abból se lenne baj, mert jó a közösség, itt nem divat, hogy kiutálunk valakit).


18/f

2017. jún. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

ők egy különcködőt látnak csak és mivel nem kommunikálsz a sima különcből gőgös,flegma különc lesz.

ami még szomorú,hogy szinte erényedként jellemzed az úgymond depressziódat és nem a megszüntetésére teszel törekvéseket,hanem azt akarod,hogy mindenki kedveljen téged ok nélkül úgy,hogy te nem teszel erőfeszítést ezért.

befektetett meló nélkül meg csak akkor van eredmény ha nagyon szép lány vagy,vagy ha edzéssel széppé formálod magad.

2017. jún. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Milyen ellenség? Milyen rádszállás?

Írj erről bővebben.

Ja, és kérdező, elég nagy tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy rajtad kívül olyan sok embert érdekelne a problémád. Mondjuk pl a szüleidet, de érdemben ők sem tudnak segíteni.

Csak te tudsz magadon segíteni, meg a pszichológus, de a magad akarata nélkül az sem.

Legyen méltóságod, ha beszólnak, ne és tőle depresszióba. Tudd, hogy mi megy körülötted, valószínűleg ezek kipletykáltak téged. Tapasztalatból mondom.

Próbáld megtudni, hogy miért utált meg mindenki. Alapjábavéve, ha pl lenne egy lány, aki tetszik, és valami csoda folytán beszélni tudnék vele, ha megtudnám, hogy depis, nem utálnám meg.

Nem ez a probléma.

A többiektől nyilván nem kérdezed meg, hogy mi a baj veled, esetleg a szüleidtől, tesódtól... Ismerd ki magad.

Mondjuk megváltozni nem fogsz, max kicsit jobban ügyelsz a hibáidra.

Ezt azért mondom, mert én pl tudom magamról, h nagyon sokszor hülye, bunkó, érthetetlen vagyok (és a humorom sokak szerint egyáltalán nem vicces), de én a magam bőrében érzem jól, talán te is.

Legyen önbizalmad. Könnyű mondani, nekem sincs sok, de ez fontos. Kevés önbizalom még mindig jobb, mint a semmi.

Sok szerencsét 17f

2017. jún. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!