Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetek ezzel a lánnyal?

Mit tehetek ezzel a lánnyal?

Figyelt kérdés

Van egy lány, aki negyedik osztálytól hetedikig a legjobb barátnőm volt. Szibte ugyanolyan volt a személyiségünk még akkor, mindent megbeszéltünk, tudtuk mi a véleményünk más emberekről stb.

Hetedikben, mikor kezdtünk már "nagyobbak" lenni, egyre inkább azt éreztük hogy eltávolodunk. Eleinte megbeszéltük, de egyre többet veszekedtünk. Nagyon megváltozott, kifordult magából, kb. azóta már egyáltalán nem az a lány. Hetedik osztály nyarán olyanokat hallottak vissza a tanárainktól, hogy azt mondja rám, én azért veszekszem vele, mert irigy vagyok a ruháira (gyerekesség...), tudom hogy sosem leszek olyan jó mint ő, nem fognak felvenni semmilyen jó iskolába mint őt, meg hogy én mindenféle fiúkkal beszélgetek. Természetesen ebből azóta sem igaz semmi. Miután még visszahallottam ezeket párszor, elegem lett, és úgy döntöttem akkor nyáron, hogy soha többet nem nézek rá. Azóta egy szót sem beszéltünk személyesen.

Most tizedikesek vagyunk, és (sajnos) a mi kerületünkben jár suliba, de hála egy másikba mint én. Az a problémám, hogy kikészít idegileg, mikor nem is beszélünk. Nagyon sokat képzel magáról. Sokszor látom, mert a másik suli előtt van a bolt, ahová járok. Ez kb. mindig annyiból áll, hogy ott áll egy barátnőjével és jó hangosan, hogy én us halljam, leqrváznak, szidnak, lehordanak. Ilyenkor állandóan rossz kedvem lesz napokig és csak ez jár a fejemben, hogy én nem is ártottam neki semmit.

A másik az, hogy állandóan fotózgat. Akárhol járok, és ő is ott van, lefotóz, és elküldözgeti mindenkit (és közben azt hangoztatja hogy nekem nincs életem...ironikus). Például mikor egy fiú osztálytársammal elmentünk venni ajándékot az osztályfőnöknek, ő akkor is lefotózgatott, és úgy küldte el mindenkinek, hogy ez a negyedik fiú már akivel a hónapban lát. Vagy mikor először mentünk bulizni, utólag megtudtam hogy végig videózott és fényképezett, és körbement a kerületben, mekkora ribi vagyok, bizony...

Mit lehet egy ilyen emberrel tenni? Nem tudom hogy kezeljem, mert már mindent próbáltam. Már nyolcadikban is ezt csinálta, akkor beszéltem vele de semmit nem ért. Találkoztam egyszer az anyjával, neki is mondtam de nem érdekli őket. Mondtam már egy barátnőjének is, hogy kérje meg, mondja el neki mennyire zavar ez de egyszerűen semmi, és állandóan rossz kedvem van. Tudom, nem ér annyit hogy miatta legyen rossz kedvem, de ezzel nem tudok mit csinálni. Visszaadni meg visszaadhatnám, én is "követhetném", de az annyira gyerekes, és igazából van jobb dolgom is. Kérlek segítsetek.


2017. jún. 18. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha tudod kinek küldözgeti, kérd el valakitől a képeket, és jelents fel zaklatásért, személyi jogok megsértéséért.

Egyébként ha valamelyik közösségi oldalon küldi, az oldal tud segíteni a képek megszerzésében, ha rendőrségi ügy van belőle.

2017. jún. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, erre gondoltam már, de nem tudom komolyan vennék e. :)
2017. jún. 18. 10:25
 3/7 anonim válasza:

Szia!

Szerintem beszelj a szuleiddel, hogy mit csinal veled. Es ok majd segitenek. De en ugy tudom hogy masokat fotozni beleegyezese nelkuk buntedendo cseoekmeny. Szerintem erdemmes ennek is utananezni.

Ui bovsihogy ekezet nelkuk irtam

2017. jún. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akár komolyan veszik, akár nem, próbáld meg, és a szüleid is legyenek ott.
2017. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a lány egy igazi idióta.
2017. jún. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Iszonyat szánalmas hülye piç$a kûrv@...
2017. jún. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem írj rá facen vagy valahol hogy mi a baja még egyszer egy próbát megér.Miért utál téged vagy miért utált meg ha te semmit nem tettél stb.Amúgy meg szard le ha hallod hogy szidnak vagy egyéb a hátad mögött, a feljelentés is szerintem jó megoldás lenne de ahhoz nem 1-2 képet kéne szerezned hanem többet min 5 a videó is szerintem valós bizonyíték lenne.Amúgy nincs olyan barátod aki vissza szólnak ennek a zsarnok lánynak?Vagy többen odamentek hozzá és ott helyben kérdőre vonjátok hogy mit miért csinált.
2017. jún. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!