Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan bocsátsak meg magamnak,...

Hogyan bocsátsak meg magamnak, ha talán soha nem kérhetek tőle bocsánatot?

Figyelt kérdés

Egy netes barátról van szó. Ő tündéri volt, én viszont egy paraszt, aki bunkózott és csak magára gondolt. Össze voltam törve lelkileg, és nem akartam senkit sem a közelembe engedni. Tényleg szörnyű voltam, erre nincs mentség.

Egyik nap eltűnt, mert az apja ráparancsolt, hogy törölje a facebookját. Elmondta, hogy mikor fog új face-t csinálni, de azóta sincs róla hír és nagyon aggódom érte. Most, hogy kilábaltam a depresszióból, belülről éget a bűntudat, és soha nem fogom megbocsátani ezt magamnak.

Megjegyzés: Ez nem egy kifogás volt, hogy lerázzon. Legalábbis nem hiszem, általában nagy volt az összhang.



2017. jún. 19. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha igazan nagy baratok voltatok, keresni fog, akarmennyire bunko voltal.Ha viszont nem, akkor nem tudsz mit csinalni..Sajnos erre nem lehet okosat irni
2017. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ő a legkedvesebb ember akit ismerek. A nagy bűntudatomban váltam jobb emberré. :(
2017. jún. 19. 21:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnalom.. 😑 regota dumaltatok?
2017. jún. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen. Az a baj, hogy ő is elég ramatyul volt, egyszer el is próbált szökni otthonról. Ezért aggódom érte annyira. Vártam rá türelmesen, hogy bocsánatot kérjek amiért hatökör vagyok, de mikor nem jelenkezet, és teltek a hónapok, a legrosszabbra kezdtem gondolni. :(
2017. jún. 19. 22:44
 5/9 szenes43 ***** válasza:
100%
Nem lábaltál ki a depresszióból csak átmenetileg jobban viseled s ezért gondolkodsz szélesebb spektrumban amire akkor képtelen voltál. A lelkiismeret furdalást nagyon szőrén kezeld mert belegabalyodsz és a végén ott fog várni a depresszió.
2017. jún. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Kérj Istentől megbocsátást! Ha őszintén elfogadod az Ő kegyelmét, utána már nem tartozol senkinek. (Csak Istennek hálával.)
2017. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5, Nem tudom, hogy mi alapján vontad le a következtetést, mindenesetre elismerésem. Nem akarom beismerni magamnak, de lehet hogy igazad van. Nagyon szépen köszönöm a figyelmeztetést. Már tegnap láttam, de nem írtam, mert komolyan elgondolkoztam azon amit írtál. :)


6: Ateista vagyok, ezért ez nem fog menni. egyébként sem Istent bántottam meg. Az a lány nem fogja magát jobban érezni, ha nem tőle kérek bocsánatot, hanem Istentől, már pedig nekem az ő érzései a fontosak. Én teljesen tiszteletben tartom a hitedet, de ne haragudj, ez b.unkóság. Nem lesz semmissé a hibám ettől még.

2017. jún. 20. 17:43
 8/9 anonim válasza:
5-ösnek és 6-osnak is igaza van. Az önmarcangolás hihetetlen mélységekbe képes taszítani (ne érts félre, a hibáid felismerése jó dolog, csak ne ess túlzásba, ne ez határozzon meg). És kell, hogy higgy valamiben, az rajtad áll miben, ha igazán megbántad, és változni szeretnél, úgyis ugyanoda visz az út:)). Csak jobbá válhatsz. De ez nem azt jelenti, hogy ne keresd a lányt. Ha emlékszel az ismerőseire, rátalálhatsz. Ha meg kell találnod, úgy lesz:)
2017. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szenes43 ***** válasza:
Mikor vastagon depressziós voltál akkor is megsértődtél ha kedveskedtek veled.Ez a velejárója ennek a betegségnek de a megfelelő gyógyszerrel vagy enyhébb esetben más terápiával ismét önmagára találhat a páciens. Egy azonban biztos,aki hajlamos a depresszióra(öröklés stb.) az úgy végezzen önvizsgálatot hogy azt is tervezze bele egy "önmarcangolásba". Szerintem mindenki boldogabb ha épen-egészségesen lát téged a családban és az ismerősei körében.
2017. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!