Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Akik rendszeresen járnak...

Akik rendszeresen járnak futtatóba! Szövődtek ott barátságok, esetleg szerelmek?

Figyelt kérdés

Azok akik rendszeresen járnak futtatóba, tehát szinte minden nap ugyanabban az időpontban, szinte mindig ugyanazzal a társasággal, kötött ott jó baràtságokat? Esetleg talàlták meg ott a szerelmet? Mennyi idő kell ahhoz hogy egy "rendes" baràtság alakuljon ki egy futtatós ismerősből?


Én világéletemben extrovertàlt voltam, beszélgetést sosem kezdeményeztem (ez mostanra kicsit már javult) viszont ha valaki engem kérdezett, odajött hozzám, annak nagyon örültem, akkor már "megeredt a nyelvem".

Így vagyok a kutyafuttatóban is. Viszont mivel sosem voltak igazi emberi kapcsolataim plusz önbizalomhiànyos us vagyok, sokszor nem tudom hova tenni a dolgokat. Abban is kételkedem hogy pl a többi kutyás egyàltalán kedvel-e engem, vagy csak elvisel. Mert egyébként egy mosolygós, kedves lány vagyok aki röhög minden poénon, csak keveset beszélek magamtól.


Viszont akikkel este sétàltatjuk együtt a kutyàkat, azokkal nagyon jól érzem magam. Ráadàdul az egyik csajjal egyfele lakunk és a futtató utàn együtt megyünk haza és rendszerint 10 perceket beszélgetünk még a hàz előtt. Ez azért gondolom jót jelent :D nem azt hogy utál. Csak nem tudom. Nekem csak pàr hónapja van kutyàm, és kb 1 hónapja van az hogy rendszeresen járunk a futtatóba. De akik ott vannak, az már egy összeszokott csap, hónapok, sőtt évek óta ismerik egymást. És ez így kicsit fura nekem. Mert akikkel este sétálok, az egy csaj meg egy srác. És ők is évek óta ismerik egymást, ott a futtatóban ismerkedtek meg. És azóta olyan jóban vannak hogy a srác elutazik, ez a csaj eteti a kutyàit. És én nem tudom hogy nekem lesz-e valaha ilyen jó baràtságom valakivel a futtatóból. Vagy ez csak rajtam múlik? Mert én pl nem merek (még) semmi olyat csinàlni hogy pl telefonszámot elkérni tőlük vagy facen bejelölni őket. Ők meg (mèg) nem ajánlottàk fel.


Bocsi a kisregényért, ezt ki kellett írnom magamból.


2017. jún. 24. 22:50
 1/10 A kérdező kommentje:
* introvertàlt akartam ìrni, nem extrovertált
2017. jún. 24. 22:54
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanúgy tudsz ott is ismerkedni, mint bármilyen közös hobbin. A téma megvan, könnyebb elkezdeni a beszélgetést, mint egy vad idegennek egy szórakozóhelyen. Hidd el, ha csinos mosolygós lány vagy, akkor előbb utóbb megszólít valaki. De annyit te is nyithatsz, hogy odamész beszélgetni, kérdezhetsz nyugodtan, a kutyázás millió témára ad lehetőséget.


Hajrá!

2017. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szinte mindenki nagyon rendes aki oda jàr, ha vakakivel először találkozunk (akár én vagyok ott és ő érkezik, akár fordítva) rögtön elkezdünk beszélgetni. Téma mindig van.

Csak hàt a legtöbb ember aki oda jár 40 feletti. Mondjuk én velük jól kijövök. Fiatal csak néhány van, de abból is 80% làny. Illetve a srácok mindig a baràtnőjükkel jönnek. Szóval párkapcsolat szenpontból nem nagyon lehet ismerkedni.

(Csak egy megjegyzés, sràcokat nem is nagyon làtok az utcán kutyát sétàltatni, vagy ha igen akkor 1. a baràtnője/anyja kis csivavàját/yorkijàt sétàltatja, 2. Staffi/pit szerűsége van akivel menőzik, de a kutyàhoz nem lehet odamenni mert egyből tàmad. (És ezt most nem azért mondom mert utálom a staffikat, a futtatóban is az egyik legjobb barátja a kutyàmnak egy staffi))

2017. jún. 24. 23:17
 4/10 anonim válasza:

Ez nehez ugy. Nyilvan a kutya sokat segit, mgnyilni masok fele es konyebb is a kozos hang megtalalasa is. Viszont ahogy az elet mas teruleten itt is beleszaladni finoman szolva is fura emberekbe:

- az onjelolt oktato/terapeuta/instant etologus

- aki nevelni/tanitani akarja a kutyam

- az "overprotected" gazdi

Ezektol en hidegrazast kapok.


Szerintem, ahhoz hogy te szerelmet/baratot talalj ennel tobb kell, de a kutya remek alapot biztosit arra, hogy ismerkedj.

2017. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
#4-es vagyok. Annyit meg hozzatennek, hogy mikor meglett a kiskutyam (egy shiba inu) akkora sztar voltam a csajok kozott (meg ugy amblock a kutyasok kozott, mivel ritka), mert halal cukik 3 honaposan, ha nem lett volna parom, szerintem felcsiphettem volna kozulluk. Szoval igen a kutya sok dolgot megkonnyit:)
2017. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nekem elég félénk a kutyám, így általában nem sokat beszélgetek senkivel, de ha mégis "kiválaszt" valakit, akkor persze jól elbeszélgetünk :) volt már akivel így "üzleteltem is" (mérethibás vagy nem használt cuccait a kutyámnak elpasszoltam), de szerintem pl hogy napokra rábízzuk valakire a kutyánkat, ahhoz több idő kell.

Amúgy én is azt tapasztalom, hogy az "idősebb" korosztály (40+) sétáltat kutyát, főleg a pasik között, nem tudom ennek mi lehet az oka, talán a fiúk nem akarnak "négylábú gyereket" szingliként :) Persze tisztelet a kivételnek, az én kutyám odavan egy srácnak a mix kutyusáért, igaz, hogy 20 kilóval nagyobb nála, de amikor meglátja szó szerint örömtáncot lejt :D

Szerintem neked is csak idő kérdése, illetve érdemes eljárni más kutyás programokra is, ahol sokan megfordulnak.

2017. jún. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

# 1


Ha séta közben is tudálékosságot sugárzod magadból-szavaidból, aztán még tisztában sem vagy mi-mit-mikor-hova jó, nem lesz egyszerű dolgod...

Amennyiben nem kérik el számodat, ezért is lehet, ennyi is elég belőled mondhatni..."sétálóidő kitöltőnek" vesznek a futtatón.


Komolyan, azért szereztél be egy kutyát, hogy ismerkedjél-párt is találj???

Behalás az "állatszeretők" hozzáállása állatokhoz, akik kedvtelésből-érdekből-célokért...és ők büntetnék a kínzókat, amikor alig különböznek tőlük:DDD


Szóval, lehet ők látják rajtad ezeket is, mert egy autóversenyzőn is látszik, hogy versenyző vagy csak van egy trabija és azt hiszi ettől ő is versenyző:DDD

2017. jún. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"pofibuki"


Konkrétan hol olvastad, hogy pasizni szerezte be a kutyát? Viszont ha már megvan az eb, akkor miért ne jutna eszébe, hogy egy közös hobbi, egy közös érdeklődési kör mentén akár ismerkedni is tudna.


Egy introvertált embernek pedig amúgy is nagyon jó a kutya, mert segít megnyílni.

2017. jún. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7-es neked mégis mi a f@s bajod van? Màr miért sugároznék tudálékossàgot? Azért mert ismerek olyan szavakat hogy pl intorvertàlt? Egyébként képzeld, ott a futtatóban elég sokat szoktam tőlem tanàcsot kérni, mert àllatotvosi asszisztens végzettségem van, dolgoztam állatpatikában és jelenleg is Magyarország egyik legnagyobb állatokkal foglalkozó cégénél dolgozom.


És nem, nem azért "szereztem be" kutyát mert párt akarok találni. Van párom akivel együtt élünk. A kérdésem csak elméleti.


Sőt képzeld, sok olyan ember van ott a futtatóban akik nap mint nap együtt sétáltatják a kutyáikat, mégse tudjàk egymás nevét. Ők ahogy te írtad "sétaidő kitöltők". De persze ott van ennek az ellentéte, a fent írt srác-làny, akik a futtatóban ismerkedtek meg és azóta jó barátok. A kérdésem arra irànyult volna, hogy ez vajon milyen gyakori. De persze neked köszönhetően ismét szét lett barmolva egy kérdés.

2017. jún. 25. 10:14
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként direkt írtam a "kutyàk" kategóriába a kérdést, nem értem miért kellett ide betenni.
2017. jún. 25. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!