Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek? Ahogy idegen...

Mit tegyek? Ahogy idegen helyre/emberek közé kerülök, bepánikolok, szeptembertől pedig új iskolába fogok járni

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta szeretek egyedül lenni,nehezen emgedem magamhoz közel az embereket,és nagyon kevés emberhez köződök.Ha közeli ismerős nélkül megyek idegenek közé,vagy pedig ismerőssel de egyedül hagynak,rögtön elkezdek izzadni,remegni,nem tudok se enni se írni,ősszel voltam nyílt napon a leendő iskolámban,még az e-mail címemet is elfelejtettem,remegett a kezem,alig tudtam írni pedig apukám ott volt mellettem.Az előkészítők előtt rosszul voltam,mikor odaértünk az iskolához volt,hogy elkezdtem szédülni.

Pár hónapja voltam színházban,ahol a két felvonás között elmentem a büfébe két évfolyamtársammal.A büfében dolgozott egy ismerősöm,kaptam tőle sütit.Már akkornis ideges voltam,de mikor az évfolyamtársaim eltűntek,egyenesen bepámlnikoltam.Szédültem,a sütit alig bírtam megenni,remegett a térdem,a kezem,percenként ittam mert folyamatosan kiszáradtam.Ájulásérzetem volt,a végén már azzal nyugtattam magam,higy sok a felnőtt ember és ha összeesek,segítenek rajtam.Féltem ennyire attól,hogy pánikrohamom lesz.Eddig egyszer volt,mikor tavaly mentünk nyaralni,majdnem hánytam az autóban és mivel irtózok a hányástól(és kb 5 éves korom óta nem is hánytam),eluralkodott rajtam a pánik,a tipikus tünetek,aztán elkeztek lezsibbadni a végtagjaim,ekkora sikerült anyukámnak megnyugtatnia,de még egy órával utána is remegtem.Szóval próbáltam enni és lenyugodni,aztán a tömeget követve elindultam vissza,kert a szünetnek majdnem vége volt,de azt is elfelejtettem,hogy honnan jöttem.Végül visszataláltam,leültem az évfolyamhoz és úgy 10 perc alatt kb megnyugodtam.Tartok attól,hogy jövőre emiatt komolyabb problémáim is lehetnek,és nem akarom pánikrommal indítani a középiskolát,és semmiképpen nem akarom,hogy ott bárki tudjon erről a dologról,esetleg észrevegye.Ha bárkinek van ezzek tapasztalata,tanácsa kérkek osszátok meg velem.

Bocsi,hogy hosszú lett,ha hiba van benne,az azért van mert telefonról írtam.



2017. jún. 25. 21:52
 1/5 A kérdező kommentje:

Engedtem*

Kötődök*

Bepánikoltam*

Hogy*

Féltem attól*

Mert*

Azt kihagytam,hogy 14 éves vagyok,családon belüli gondok nincsenek,11 évesen jártam egy ideig iskolapszichológushoz,mert nagyon leromlottak a jegyeim,annyit mondott,hogy van egy kis figyelemzavarom.Alapjáraton erős személyiség vagyok,viszont a változásokat képtelen vagyok elviselni.

2017. jún. 25. 22:00
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! En hasonlo vagyok, nagyon szorongos tipus. Erzekeny vagy a kulvilagra, es az ingerekre. A szorongasra es a panikbetegsegre valo hajlam valamelyik emberben erosebben ott van. De nagyreszt ezek altalaban lelki dolgok, en ajanlanam a pszichologust, de ne elegedjetek meg az iskolapszichologussal.

Nekem minden nyaron volt valami szorongasos betegsegem, 4evig folyamatosan. Azt hiszem mindegyiket vegigcsinaltam gyogyszer nelkul, kiveve egyik esetet. Viszont pszichologushoz jartam, es nekem olyan dolgok is voltak a multamban, de eleg hajlamos vagyok egyebkent is a szorongasra. Annyi mindenen tul vagyok, es annyira megszenvedtem azt a par evet, hogy ha egy kicsi tunet is jon, egyszeruen leallitom Magam, es nem veszem komolyan magamat.

Tudni kell, hogy az egesz szorongasos, panikos "betegseged" lelki eredetu, a gyokerenek az oka a lelekben van. Viszont mikor tulspilazod, tulhergeled magad, az mar az elmednek a jateka. Mondok is egy peldat: nekem volt olyan, hogy meleg volt, melegem volt, es meleg levegot sziv be nyilvan ilyenkor az ember. Nekem nyaron a melegben tortent a multamban olyan esemeny, ami Orokre megvaltoztatta az eletemet, meghalt a testverem. Kiskoromban nagyon nagyon feltem, h enis meghalok. Nos, a meleg levego...annyira tulhergelem magam, h ugy erzem, meg fogok fulladni, konkretan tenyleg nem kapok levegot, persze pszichesen, es felek h megfulladok, meghalok, ez a gondolat meg ratesz egy lapattal, es ez egyebkent meg a mai napik is neha elojon, de idoben leallitom magam.



Egyebkent ez, hogy az emberekkel valo kontaktus nehezebb neked...ez egyaltalan nem baj, vannak az introvertalt, es az extrovertalt emberek. Csak ugye meg kene keresni a gyokeret annak, hogy miert parazol ra ennyire a dologra.



Ha szerernel errol beszelgetni, irj nyugodtan privat uzenetet, szerintem tudok neked segiteni, persze a pszichologus lenne a legjobb :)

2017. jún. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja es 17 eves, lany vagyok
2017. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is tudok tanácsot adni, írj privátot :)
2017. jún. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van mindenféle ember a világban. Te kicsit fura vagy. Majd megtanulnak együtt élni veled.

Nem baj, ha pánikolsz.

Nem baj, ha nincsen kedved senkihez se szólni.

Nem baj, ha utálnak.

Úgy vagy jó, ahogy vagy.

És mindig van 1-2 ember, akivel jóban tudsz lenni.

Ők az értékesek számodra, őket keresd meg.

A többi véleménye ne érdekeljen. Barmok mindig mindenhol lesznek.

Régen sokszor azt hittem, hogy én vagyok a hibás, meg a gyenge. De aztán rájöttem, hogy ők a gyengék, mert képtelenek máshoz alkalmazkodni.

Mert képtelenek mást megérteni. Nagy hangjukkal fedik el a gyengeségüket. Nekik mindig lesz valami bajuk. Nem tudsz megfelelni nekik.

2017. júl. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!