Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy szerezzek barátokat...

Hogy szerezzek barátokat felnőttkorban?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, most költözöm haza a szülővárosomba. A szintén idevalósi barátaim már elköltöztek innen, egyetemen tanulnak más városokban, elég ritkán járnak haza. Hol és hogyan tudnék barátkozni ilyen idős korban? A munkahelyemen többnyire idősebbekkel leszek. Köszönöm!
2017. júl. 14. 18:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is szívesen barátkoznék, de 28 évesen egy izolált településen élve, szociálkommunikációs problémákkal (mert nem alakult ki baráti közösség, így mégis honnan tanulhattam volna) nem igazán tudom, hogyan tudnék.


Barátokat leginkább itt próbálok gyűjteni, keresni magányos illetve szeretethiányos lányokkal (srácoknak nem tudok megnyílni és idegenkedem tőlük) próbálok inkább barátkozni, mert nem ismerek más barátkozó oldalt, ahol barátkozni lehet. Élőben mégse mehetek oda egy random emberhez, hogy szia, barátkozzunk és kész. Ahol meg csoportosulás van, oda meg már nem kellek, mert megvannak nélkülem, én nem tudok hozzátenni semmit semmilyen csoporthoz.


Azt tapasztaltam a srácok felől, hogy agresszívek, érzéketlenek, hangosak, rivalizálóbbak, értetlenebbek, bulizósabbak (nálam ez rosszat jelent - "szórakozás" náluk egyenlő a részegre ivással egy nagyon hangos szórakozóhelyen), meg a nőket nem is tisztelik. Ilyennel meg nem tudok azonosulni.


Az is érdekelne engem, hogy hogyan lehet egyáltalán barátkozni, mi a menete, hogy csinálják mások, meg hogy miért érzem teljesen idegennek és kívülállónak magam a társadalomban, meg hogy miért blokkolok le kommunikációs helyzetben. Ha van ilyen szakember, aki ingyen vagy TB alapon megtanít barátkozni, az már jó lenne.


Összefoglalva a kérdésedre a választ: Vagy itt találsz barátokat, vagy ha valaki mond egy olyan netes oldalt akkor ott.


Továbbá nem a kor számít, hanem az, hogy "ki vagy".

2017. júl. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!