Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátnőm tilthatja hogy az...

Barátnőm tilthatja hogy az exével beszéljek?

Figyelt kérdés

Barátnőm(20 éves) nagyon sokáig együtt volt egy fiúval(21 éves) több évig kisebb megszakításokkal lényeg ő bemutatott a barátjának (aki mostmár egy ideje exe) és a sráccal nagyon jól kijövök mint haver. és derogál barátnőmnek hogy beszélünk facebookon néha néha.(meglátta a telón chat fejét)

1. eszem ágában sincs összejönni a sráccal.

2. nem beszélem ki vele a barátnőm..

csak mint 2 haver... és a barátnőm rendes megfenyegetett hogy én mit képzelek hogy neki írok. Meg hogy nem áll velem szóba.. Szerintem én döntöm el kinek írok és mit. Fordított esetbe se tehetnék semmit ellene meg nem is akarnék...



2017. júl. 19. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Éppen titlhatja, de az nem túl normális. Habár én minden exemmel jóba vagyok így nem zavar. Ha ők is "szépen" váltak el akkor nem értem a problémáját.
2017. júl. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tilthatja.

Te meg leszrhatod, hogy tiltja.

2017. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Tóth Hajnus válasza:
87%
Féltékeny lehet rád. Szeretheti még a srácot és zavarja, hogy pont te beszélgetsz vele.
2017. júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nekem úgy esik le a szituáció hogy ha az exével beszélek felejtsem el a barátnőm.. hát a vége már zűrös volt mert a barátnőmnek semmi se volt jó és a végén a pasi besokalt. És most a lánynak áll feljebb.
2017. júl. 19. 21:16
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
nagyobb összegben fogadnék, hogy te is megtennéd hasonló helyzetben, hiába tagadod...amúgy pedig ha nem akar veled emiatt szóbaállni, akkor engedd el...ha neked ennyit nem ér a barátságotok, akkor hisztizzen csak...:D
2017. júl. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
*neki
2017. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Psycho ***** válasza:
83%

Egyrészt úgy gondolom, senkinek nem áll jogában, hogy két másik ember kapcsolatába ilyen szinten beleszóljon, ha egyszerű hétköznapi ismeretségekről van szó (szülő-gyerek viszonytól eltekintek, beszéljünk felnőttekről). Tiltani pláne nem.


Másfelől persze érthető lehet valahol, ha őt ez zavarja. Nyilván ő csak egy felugró chatfejet lát, nem tudja mi a valóság, plusz az ő fejében más kép él a srácról (gondolom az összeveszés miatt), szóval tarthat az egésztől, ez oké is lehet.

De megérteni az aggodalmait és elfogadni a viselkedését két külön dolog. Ha zavarja, akkor sem a fenyegetőzés, tiltás meg stb. a megfelelő mód rá, hogy ezt közölje.


Megtehetné, hogy leül, normálisan elmondja, hogy őt ez zavarja x és y dolgok miatt, és megkér rá, hogy beszéljétek meg, mit lehetne tenni, mi lehet a megoldás, hogy mindenkinek jó legyen. A felesleges indulatok és veszekedés csak tönkrevágják a kapcsolatokat.

2017. júl. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Igen. De csak rajtad áll, mit teszel.
2017. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

Érdekes.

Nálunk sem szokás a másik exével tartani a kapcsolatot. És nem azért mert valamelyikőnk "megtiltja" hanem ez magától értetődő a másikat tiszteljük ennyivel. A környezetemben ez mindig is így volt.

Nem is értem az itteni embereket hogy nem tudják tiszteletben tartani a saját (legjobb) barátnőjük érzéseit és inkább választják a "fa@szt" mert hogy tök egyértelmű miért irkálsz a fiúval mert akkor nem jelentene többet mint a barátnőd.

Forditott esetben bizonyhogy neked is sza rul esne.

Ez a baj az emberekkel nulla tisztelet van egymással szemben ha farokrol vagy pi nárol van szó.

Itt is az előttem lévők inkább eldobnak egy több éves barátságot minthogy ne irkáljanak egy jelentéktelen emberrel. Csak gratulálni tudok.

2017. júl. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Andizsuzsi ***** válasza:

Természetesen te döntöd el, hogy kinek írsz. A barátnőd meg azt, hogy kivel barátkozik.

Ha nem beszéled ki, akkor honnan tudod, hogy mi volt a srác baja amiatt szakított?

2017. júl. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!