Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet barátot szerezni?

Hogyan lehet barátot szerezni?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, van férjem, felnőtt gyerekeim, unokám.Fiatal koromban volt barátnőm, de amikor férjhez mentem, jöttek a gyerekek, munka, stb.ezek a barátságok eltűntek.A munkahelyemen nincsenek barátaim, barátias viszonyban, jó munkatársi viszonyban vagyok sok mindenkivel, de én szeretnék 1 vagy akár több barátnőfélét. Akivel, akikkel néha összefutunk, beszélgetünk, nevetgélünk, fagyizunk, mozizunk, elmondjuk örömünket, bánatunkat.Akivel lélekben hasonlítunk, életvitelünk is nagyjából hasonló.

2017. júl. 22. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát szerveznek kirándulásokat és ha valaki olyanok mellé csapódsz, akik mellett jól érzed magad, abból lehet fejlemény.
2017. júl. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Munkahelyen kezdeményezz.
2017. júl. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A te korodban már sehogy.
2017. júl. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
"Köszönöm " kedves 3.Szóval az én koromban már akár ne is éljen az ember, mert minek? Ha ilyesmi idős vagy,akkor sajnállak. Ha fiatal vagy, akkor szégyelld magad.
2017. júl. 25. 11:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Ebben a k*va politikai korrektséggel fertőzött világban az ember már nem is mondhatja ki azt, amit gondol...

Mégis, mit kellett volna mondanom? Hogy menj közösségekbe, keress egy hobbit? Ezeket a sztenderd szövegeket gondolom, már hallottad.

Ilyen barátságok, amiket Te mondasz, 18-20 éves korig alakulnak ki, még középiskolában, esetleg egyetemen. Utána már a munka, család, lakóhelyváltozás nem nagyon engedi, hogy bővítsd a baráti körödet. Az a lelki társi kapcsolat a feltétel nélküliségen alapszik. Úgy szeretem a másikat, ahogy van. Függetlenül a munkájától, beosztásától, tanulmányi eredményétől, társadalmi különbségektől stb. Ezek a feltételek a felnőttkorban már megszűnnek, befejeződik a személyiségfejlődés, eltávolodnak az emberek egymástól. Szinte mindenki érdekből barátkozik, vagy csak azokkal barátkozik, akikkel azonos munkát űz, azonos helyen dolgozik, nyaral, stb. Ezek az emberek viszont, nem lelki társak.

A fiatalkori naivitás idején van lehetőség, hogy az ember őszinte barátokra találjon, megtalálja a lelki társát, akivel azonos személyiség. Felnőttkorban ez szinte lehetetlen, mert mindenki szerepeket játszik (a szónak nem csak a negatív értelmében). Azaz, lehet, hogy pl. egy agysebész nagyon megértené magát egy pénztárossal, tök jó országos cimborák lennének, de nyilván elképzelhetetlen lenne, hogy egy agysebész barátkozzon egy pénztárossal, kivéve, ha már fiatal koruk óta ismerik egymást!

Ha azonos helyen dolgoztok, nincsenek nagy társadalmi különbségek, akkor pedig az okoz nehézséget, hogy az egyik fél mindig jobb lesz a szakmájában, vagy pl. a főnök őt jobban kedveli, ő neki háza van, de neked még csak kislakásod, stb. stb.


Csak azt akartam mondani, hogy a felnőtteknél a barátkozás már gyakorlatilag nem létezik. Érdekek vannak, számít a rang, intelligencia, vallás, stb.

2017. júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!